Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Пукане при даване на контакт 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 06, 2021 8:31 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Имам Legacy 2.0d 150 коня 2011 година от около 2 месеца и наскоро забелязах едно пукане, идващо все едно от таблото.
Чува се, когато колата е на контакт, без да работи двигателя. Чува се и когато двигателя работи и не спира колкото и време да карам. Също така продължава и малко след като изключа двигателя и извадя ключа. Прилагам и кратък клип.(малко е тих - използвайте слушалки или увеличете звука на max).
https://streamable.com/kdcpf9


Видях, че някои хора имат такова пукане идващо от CD changer-а, но аз нямам такъв в багажника, въпреки че на конзолата на мястото за дисковете пише CD changer.

Благодаря.

Сря Окт 06, 2021 8:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да е от моторчетата в клапите на вентилацията, ако разглобиш пластмасите под жабката ще чуеш със сигурност дали е от тях

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Сря Окт 06, 2021 9:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не знам за пукането ама ми се видя от клипа, че стрелката за температурата е на макс?!?
Извинявам се за спама!

Чет Окт 07, 2021 10:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 19, 2019 8:55 am
Мнения: 153
Местоположение: София
Автомобил: '17 WRX
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
suba4o написа:
Не знам за пукането ама ми се видя от клипа, че стрелката за температурата е на макс?!?
Извинявам се за спама!

Б14 няма стрелка за температура на водата, това което виждаш е моментен разходомер. Иначе се вижда синята лампа за студен двигател, при прегряване същата светва в червено. На доста съвременни автомобили е тази недомислица.

Това пукане го имах и аз от няколко месеца, но така и не се задълбах да установя от къде идваше, по слух си мисля че е от клапи/моторче на въздуховодите, както е писал колегата BrainStormer.

Чет Окт 07, 2021 12:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор