Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:48 pm



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Пукане при даване на контакт 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 06, 2021 8:31 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Имам Legacy 2.0d 150 коня 2011 година от около 2 месеца и наскоро забелязах едно пукане, идващо все едно от таблото.
Чува се, когато колата е на контакт, без да работи двигателя. Чува се и когато двигателя работи и не спира колкото и време да карам. Също така продължава и малко след като изключа двигателя и извадя ключа. Прилагам и кратък клип.(малко е тих - използвайте слушалки или увеличете звука на max).
https://streamable.com/kdcpf9


Видях, че някои хора имат такова пукане идващо от CD changer-а, но аз нямам такъв в багажника, въпреки че на конзолата на мястото за дисковете пише CD changer.

Благодаря.

Сря Окт 06, 2021 8:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да е от моторчетата в клапите на вентилацията, ако разглобиш пластмасите под жабката ще чуеш със сигурност дали е от тях

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Сря Окт 06, 2021 9:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не знам за пукането ама ми се видя от клипа, че стрелката за температурата е на макс?!?
Извинявам се за спама!

Чет Окт 07, 2021 10:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 19, 2019 8:55 am
Мнения: 153
Местоположение: София
Автомобил: '17 WRX
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
suba4o написа:
Не знам за пукането ама ми се видя от клипа, че стрелката за температурата е на макс?!?
Извинявам се за спама!

Б14 няма стрелка за температура на водата, това което виждаш е моментен разходомер. Иначе се вижда синята лампа за студен двигател, при прегряване същата светва в червено. На доста съвременни автомобили е тази недомислица.

Това пукане го имах и аз от няколко месеца, но така и не се задълбах да установя от къде идваше, по слух си мисля че е от клапи/моторче на въздуховодите, както е писал колегата BrainStormer.

Чет Окт 07, 2021 12:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dlazarov и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор