Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Sunaru Legacy 2003-2009 - Диагностика 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Май 14, 2022 5:23 pm
Мнения: 1
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Купих си от евтините малки сини диагностики - линк https://www.olx.bg/d/ad/ustroystvo-za-diagnostika-na-avtomobili-elm327-obd-ii-v1-5-i-v2-1-CID632-ID7I8FZ.html (12лв., но му дадох на човека малко повече, защото ми отдели време да я тестваме и даже ми изтри грешките). Не знаеше дали е v1.5, но при свързване с Android апликацията ScanMaster(безплатна версия) за момент се изписва, че е v1.5. Със същата апликация успяхме да прочетем всички кодове за грешки и да ги изтрием.

Инсталирах си и Torque Lite(безплатна версия), която ми дава опцията да си изведа като графики или моментни стойности разни параметри:
обороти, натоварване на двигателя, моментен разход и др.

Интересува ме знаете ли други добре работещи апликации. Искам да видя средния разход пресметнат от ECU-то.
Torque го дава безкрайност, и след като я покарам с пусната апликацията започва да го пресмята, но явно го прави на база моментния разход докато работи апликацията, а не вади стойността от ECU-то.

Интересува ме също дали е ок да държа четеца в порта постоянно, или точи от батерията и ще ми прави проблеми, ако не я карам дълго и съм го оставил в порта?

Съб Май 21, 2022 11:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,докато е включена дърпа ток от акумулатора,така че не я дръж в обд-то при загасена кола.Няма да ти изкара среден разход,поне аз не съм успял на Аутбек. :good:

Нед Май 22, 2022 9:16 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Платената версия на Торк мисля дава среден разход, но не знам дали не зависи и от модела на колата.

Ама момчета, намалете стреса, не търсете точно този показател :giggle: То ходенето на бензиностанцията е единственото сигурно нещо в тоя живот ROFL
По ви е важно LTFT, STFT, IAM, VE - ей такива неща ;)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Май 23, 2022 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
... То ходенето на бензиностанцията е единственото сигурно нещо в тоя живот ROFL ...


Не само, същ така смъртта и данъците.
Ако правилно си спомням "Да срещнеш Джо Блек" ROFL ...

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Вто Май 24, 2022 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 08, 2022 5:37 pm
Мнения: 21
Рейтинг: -60
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
Трябва колата да е загасена колега

Пон Авг 15, 2022 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор