Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Теч на масло 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2012 9:38 pm
Мнения: 44
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Leggacy H6 3.0i
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, имам питане за странен теч от двигателя на Subaru legacy H6 2007. Теча на маслото е от дясно (като седя пред колата) от горната страна на мотора и точно под дросела. Виждам че има някакъв датчик който не знам за какво е и нещо като гумена капачка(тапа)се вижда около него прясно масло. Как мога да го отстраня този теч и възможно ли е да е от скоростната кутия?

Нед Юни 26, 2022 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този сензор е датчик за положението на коляновия вал. Тапата е за достъп до болтовете на диафрагмата, които куплират мотора с торк конвертора (хидротрансформатора). Теч на масло от там принципно е възможно да се получи при два варианта:
- теч на задна семеринга - в този случай ще имаш и теч долу между двигателя и кутията
- теч на ATF от уплътнението към корпуса на кутията.
Трябва да посетиш сервиз и някой да "вкуси" маслото за да ти каже дали е моторно или ATF :)
Успех!

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Юни 29, 2022 9:04 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 08, 2022 5:37 pm
Мнения: 21
Рейтинг: -60
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
Колега, оправи ли проблема, ако не имам точния за теб човек

Пон Авг 15, 2022 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор