Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Рязка промяна обороти на двигателя. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Мар 10, 2022 9:31 am
Мнения: 18
Телефон: 0878721217
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, четох но не открих теми свързани с моя проблем. Субару 2.0 165коня, автомат 4 скорости, газова БРС.
Когато съм на газ и съм спрял оборотите на двигателя почват рязко да играят. От нормалните отива до 800,900 пада и пак нагоре и надолу. Прави ми впечатление, че е по осезаемо, когато е на директна или задна(зацепена скоростна). Ходих в сервиза на брс в Дружба София и казаха, че с газовата всичко е наред. Почистих дросела и на бензин
е добре или не го усещам. Някака идея, съвет. Може ли да е от скоростите?

Вто Дек 13, 2022 9:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ako go pravi samo na gaz ne tarsi drug problem osven gazovata.

Вто Дек 13, 2022 9:50 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 10, 2022 9:31 am
Мнения: 18
Телефон: 0878721217
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И на мен ми звучи по-логично да е от газовата, но в брс нищо не откриха или попаднахна такъв"майстор". В кой сервиз да отида. Дайте газаджия за София?

Вто Дек 13, 2022 10:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 02, 2014 4:13 pm
Мнения: 164
Автомобил: Legacy 2.0R 2006 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз имах подобен проблем , едната дюза се оказа че е сигурно леко запушена и е по мудна(впръсквала с леко закъснение) , от там не добро качество на сместа в цилиндъра. Смениха ми я и се оправи.
При мен повече проблема беше в много ниски обороти и гаснене дори и в движение при ниска скорост , примерно при спиране когато автомата превключва от втора на първа , оборотите много падат и понякога гасне

Съб Дек 17, 2022 12:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
impreza_sh написа:
Аз имах подобен проблем , едната дюза се оказа че е сигурно леко запушена и е по мудна(впръсквала с леко закъснение) , от там не добро качество на сместа в цилиндъра. Смениха ми я и се оправи.
При мен повече проблема беше в много ниски обороти и гаснене дори и в движение при ниска скорост , примерно при спиране когато автомата превключва от втора на първа , оборотите много падат и понякога гасне


И при мен се оказа дюза.Лошото е че и след смяна,не се оправи докато не ресетнах компа.Толкова се бяха осрали смесите,че сутрин много миришеше на бензин след палене.Не държеше добре обороти,и на кръстовище понякога гаснеше.Смених дюзите с новия модел на Landi Renzo ,и след настройка всичко се оправи.Та почти винаги тръгва някоя дюза,и лека полека всичко се осира.

Вто Дек 20, 2022 10:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор