Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Ное 21, 2017 2:19 pm

Отговори на тема  [ 931 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47
 Alex Is The Oil Guy 
Автор Съобщение
Аватар

Автомобил: Subaru Outback 2005 H6 3.0R
Рейтинг: 387
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Motul X-Clean 8100 5W40 съм купувал само от България (maslo1.com) за другите си автомобили - поне 6-7 от 5-литровите туби са ми минали през ръцете, но последните 2 почнаха да заминават и да се обаждат повдигачите на атмосферни коли, дето никога не са имали проблем с повдигачи и с разход на масло. Почна да заминава на 4-5к км още, малко, но нетипично за тия автомобили. Забравям го него вече. Едната от тези коли вече мина на Eneos Premium Hyper, другата предстои съвсем скоро.

Пон Яну 09, 2017 12:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru Outback, MT, LSD
Рейтинг: 410
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От Бг, вземам го от Павлин (Субару майстор Пловдив). Със същото масло съм и на Аудито и при положение, че го паля вече един път в месеца, повдигачите не се обаждат. Единствено пролетта и лятото го бях отбичил и след 5 месечна пауза, един от повдигачите чукаше почти докато загря до работна температура. Снощи обаче го пробвах, но се оказа, че от ниските температури е паднал акумулатора и само се опита да завърти. Днес най-вероятно ще го сваля за зареждане.

След Sustina-та като минах на Amsoil-а още след 25 км смени цвета, явно е имало какво да мие от предишното. От тогава цвета много бавно се променя, но все още имам много км да тествам. По принцип на всяка смяна правя промивка, но тогава пропуснах.

Пон Яну 09, 2017 12:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 460
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@Vmax, споделям личен опит за атмосферен "легендарно горещ" мотор точно защото по-горе с kerekovski сте отворили разговор относно масло за същия мотор.
Предположих, че пишеш за турбинирани мотори, за това и споделих другата гледна точка.

Ако трябва да обобщя за конкретния мотор - за цялото лято, по време на всичките бързи тегели по тангентата и особено при продължително катерене и като цяло конретно в натоварените режими на прима виста бих усреднил максимално достигнатата температура на маслото на 97-98 градуса, като извода си го правя на база ~0.5GB данни, от които само за юли и август месец са към 150MB.

Пон Яну 09, 2017 12:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 149
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз лятото също съм навит на 10W-40 на Амсойл, но Premium Protection серията.

Пон Яну 09, 2017 1:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 787
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
srg написа:
@Vmax, споделям личен опит за атмосферен "легендарно горещ" мотор точно защото по-горе с kerekovski сте отворили разговор относно масло за същия мотор.
Предположих, че пишеш за турбинирани мотори, за това и споделих другата гледна точка.

Ако трябва да обобщя за конкретния мотор - за цялото лято, по време на всичките бързи тегели по тангентата и особено при продължително катерене и като цяло конретно в натоварените режими на прима виста бих усреднил максимално достигнатата температура на маслото на 97-98 градуса, като извода си го правя на база ~0.5GB данни, от които само за юли и август месец са към 150MB.

Дотук с мита за горещият мотор :D
Интересни са тези данни за температурата - това означава, че 3.0л няма да е толкова капризен на масло.

Може би е време да направим отделни теми за масло на атмосферно и турбинирано Субару и да направим една за статистика на разход на масло ( подобна на тази за горивото )...

Пон Яну 09, 2017 1:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 149
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой кара ли H6 с Bardahl Polar Plus 5W-40? Другата ми кола е с такова и сега в студеното пали докато врътна ключа, но е 1,3 л. Интересно ми е на по-голям мотор как е. Трибеката с нов акумулатор, ревизиран и гресиран стартер върти около 3 сек с Amsoil 0W-40 SS. Интересно ми е как ще се държи на трибеката и за другата зима се замислям да го пробвам.

Пон Яну 09, 2017 2:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Outback H6,2007
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте.Може би малко късно виждам темата но карам в момента с :http://www.bardahl.bg/bg/product/a/6120,
преди това бях с RedLine EuroSeries...за 5k km нямам и грам разход на масло,като искам да кажа че рядко вдигам над 150км/ч.
Маслото е купено от Пламен,(няма да казвам сервиза за да не ядосам някой)и нямам никакви забележки досега.Акумулатора ми е на незнам на колко години ,взех го с колата и не съм го сменял още.Като цяло съм доволен и го препоръчвам.

Поздрави.

Съб Май 06, 2017 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru Outback H6 3.0
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Колата е Subaru Outback H6 от 2002г. карам на бензин,
в момента съм с Motul Xcess 5w40 което е Full-SAPS, High HTHS с цена 70лв за 5литра
минал съм 5000км и тепърва ще следя имам ли разход на масло, ще го сменям на 8500км

Има ли друго масло което е Full-SAPS High HTHS с малко по-висока но близка цена което да пробвам при нужда?

Мислех си за Revenol VSI 5w40 или на Liqui Moly някое от трите им вида 5W40 или някое на Mobil-1, имат ли те масло подходящо за моя случай? Освен това ще мога ли да карам повече от 8500км с новото масло?

Защо е толкова трудно да разбера едно масло какъв вид SAPS е и какъв вид HTHS е, това е някаква завоалирана информация която липсва на официалния сайт на производителя и трябва да се ровиш по форуми където някой да каже какво е като остава съмнението дали това е истината. Защо не публикуват тази толкова съществена информация производителите?

Поздрави,

Сря Май 24, 2017 10:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 787
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кое му е трудното?
Просто трябва да четеш, като за начало дори и в тази тема е налична въпросната информация, освен в данните на всеки производител на масло, които посочват SAPS & HTHS стойности...

Но писането/питането явно е по-лесно от четенето...

Сря Май 24, 2017 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0988811800
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги,кажете добър сервиз за смяна маслото на автомата.Благодаря.

Сря Авг 23, 2017 11:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: autback3.0h6 2001.
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 598
Отговори с цитат
danives написа:
Колеги,кажете добър сервиз за смяна маслото на автомата.Благодаря.

Сервиз 10 40 при Тенчо на околовръсното в София , в момента има промоция , а маслото го точат с машина по най нова технология. =D>
 15

Сря Авг 23, 2017 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 931 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47