Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Сеп 17, 2019 10:37 pm

Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Бъдещо закупуване на XV - Въпроси 
Автор Съобщение

Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Предварително се извинявам ако задавам лаишки въпроси.
Та положението е следното: Имам книжка, но не съм карал кола откакто я изкарах ( 5+ години ). В момента обмислям покупката на първа кола - SUV, и съм се спрял на Subaru XV, като заради бюджета ми ще трябва да е втора ръка.
Искам да попитам:
1) За какво да се оглеждам при преглед / покупка. Има ли модели / двигатели, които са дефектни, или като цяло не са ОК.
2) Двигател - дизел или бензин? Като цяло търся бензинов двигател с ръчни скорости, но вървят по-скъпо от дизелите. От имащите тук XV - какъв е реалният разход градско / извънградско за различните двигатели ?
3) Има ли държави, от които не е добре да купувам XV ( гледам, че повечето са внос Швейцария )
4) Кое ниво на оборудване бихте ми препоръчали и защо
5) Много по-скъпо ли е обслужването, в сравнение с европейски марки коли.

Бих се радвал ако споделите с мен добрите / лошите страни на XV-то, както и всякви други препоръки.

Благодаря предварително,
Поздрави,
Ицо

Вто Авг 20, 2019 10:03 am
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: XV CVT 2.0i 2012
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей,
Добър избор за градски кросоувър. Бих ти дал леки напътствия на базата на моя опит от последните 2.5 години с тази кола.

1) Препоръчвам двигател 2.0 бензин (1.6 ще е много слаб за тази кола). Опитай се да намериш реалната история за колата, ако трябва дори се свържи със сервиза където е поддържана (Швейцария, Италия и т.н.). Преглед задължително преди покупката в сервиз който се занимава с марката. В София има доволно количество такива.
2) Двигател само бензин. Не случайно дизелите са по евтини, или не се търсят или имат проблем. Няма човек в този форум който да те насочи към дизела на Субару. Ръчка ще ти излезе по евтино но се замисли дали няма да ти хареса и автоматик. Аз карам вече 2.5 год. без капка проблем (надявам се и в бъдеще). Разход бензин, няма смисъл да се лъжем - 11/12 градско софийско през лятото, 13/14 градско през зимата, 7-8 извънградско.
3) Аз бих препоръчал от Швейцария ама да е в приличен вид разбира се.
4) Аз карам последно ниво но дори и по ниските нива имат екстри. Разбира се всичко зависи от заделените пари. Повече пари = повече екстри.
5) Не съм карал много европейски марки ама ако сравняваме с Ауди, БМВ, Мерцедес ти е по евтино, ако сравняваш със Ситроен, сигурно е по скъпо. Реално разходите са като за по-нов автомобил, все пак си купуваш кола 2012 и нагоре.

Според мен бройки на пазара под 18-19 000 лв са съмнителни, но не задължително лоши.

Успех с покупката.

Вто Авг 20, 2019 11:52 am
Върнете се в началото
Профил

Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Относно т5. Преди карах форд фокус дизел 2002 - обслужването беше около 150лв. Сега съм със Форестър 2013 дизел, обслужването е около 300лв. (в официален сервиз)

Вто Авг 20, 2019 1:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей (бъдещ) колега,

Аз карам дизел, първоначално си търсех бензиново Субару, но такава оферта ми изпадна... ;) И в никакъв случай не мога да кажа, че съм недоволен, напротив. А за по-евтиното - да, донякъде го има момента с по-ниското търсене, но от друга страна западна Европа гледа да се отърве от тях, тепърва ще се оказват из нашите ширини. Другият проблем е качеството на горивото у нас... задръстен/прецакан DPF филтър може да ти излезе доста солено.
Разходът ми варира между 5,5/100 и 6,5/100 по борд компютър, но това си е въпрос - колко ти е "тежък" десният крак? :P
Нивото на оборудване... щом ще купуваш 2ра ръка, се цели в читава ходова част/двигател, екстрите не би трябвало да са решаващият фактор. И камера за задно можеш да си монтираш, и съвместими мултимедии/навигации се намират.

Вто Авг 20, 2019 7:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 110
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да не забравяне и проблемния дизелов мотор на марката ни!
Имал съм XV и мисля някой пак да си взема.Интересна и читава кола.

Вто Авг 20, 2019 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 125
Отговори с цитат
2) Двигател бензин задължително. …. Не случайно вече нямат дизели.... Относно разход виж тази тема( ти гледаш първо поколение) При второ са това което съм написал: viewtopic.php?f=41&t=26798

4) Кое ниво на оборудване бихте ми препоръчали и защо - това за което мога да споделя е Премиум (най високото което имаха)
5) Относно обслужването виж тази снимка: viewtopic.php?p=300658#p300658

Това е цена в субару моторс….. ако ти го прави друг сервиз е по малко.

Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Чет Авг 22, 2019 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
XV са читав модел.
Я си спести всички ядове, като се спреш на някой екземпляр, с един преглед преди да я купиш. С 50лв си спестяваш ядове за хиляди :idea:

Пон Авг 26, 2019 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 110
Отговори с цитат
dessito написа:
XV са читав модел.
Я си спести всички ядове, като се спреш на някой екземпляр, с един преглед преди да я купиш. С 50лв си спестяваш ядове за хиляди :idea:

:good: :good:

Вто Авг 27, 2019 8:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ]