Отговори на тема  [ 23 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Subaru XV - нестабилно на пътя 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 3:40 pm
Мнения: 15
Автомобил: Forester SG 2.0
Телефон: +359877257423
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Ами аз да си разкажа:

След преглед отново в сервиз след смяната на амортисьорите и нов реглаж отзад, се оказа, че предишният реглаж малко или много, нищо не е пипано отзад на колата. Задницата беше супер разместена и само мога да препоръчам мястото където супер добре се отнесоха, обясниха ми всичко и ми показаха какви са били проблемите. Прекрасно свършена работа и за никакви пари като цяло.

Та колата се чувстваше супер стабилна на пътя, даваше и прекрасен разход около 9.5-10.5 на газ извънградско до Гърция и обратно с газовата сложена от Тони от ДинамикАрт.

И всичко прекрасно докато на прибиране от Гърция, на 3 светофара от нас, задният шофьор си гледаше телефона или просто блееше иииии можете да видите надолу как го пое колата. За радост ни няма нищо на мен и по-добрата ми половинка, почти не усетихме удара, никакви проблеми с камшичен удар или каквото и да е. Нямаше никакъв спирачен път на другата кола.

Ето албум с повече снимки и какво засне предната камера, не че много ще покаже :D

Та веднага другият водач си призна, че не е гледал, и че вината е тяхна. Писахме с КАТ двустранен протокол и с 300 зора докарах колата до вкъщи, с търкане на гумите в подкалниците.

Вчера застрахователите бяха тук за да опишат щетите по каско на първоначален преглед и писаха честно казано много малко неща, но ме увериха, че при вторичен преглед ще излязат повече неща.

Списъка е следният, а в скобите е какво пише за начин на ремонт:
Броня Задна (П)
Престилка задна (3+5)
Теглич комплект (П)
Подкалник заден (П)
Панел заден (3+5)
Подбагажник (П)
Капак заден (3+5)

Та, нямам идея дали това е всичко, някак си изглежда твърде малко, но ще видим. Трябва сервиз сега да намеря, доверените сервизи на ДаллБогг са не чак толкова много и звънях във всеки с оценка над 3.5 в София и най-рано краят на октомври могат да прегледат колата. Силно се притеснявам, че само ще закърпят положението, яко кит, не добре свършена работа и ще ме цакат с пари в крайна сметка. С толкова усукано купе, нямам идея дали ще се мине без рязане и презаваряване на нови компоненти по колата.
Мисля да викна семеен приятел, който се занимава с реставрация на коли и да погледне и да каже какво да правя за напред, че много не искам да се доверявам на сервиз с оценка 3.5, да оправи колата, която аз лично мисля, че може и да е тотал щета.

И така, всякакви мнения и съвети приемам, че съм в много непознати води, първото ми ПТП е това.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Сеп 03, 2022 11:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Мнения: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съболезнования... :(
Изглежда доста изкривено и посукано купето...
Според мен дай да го направят някъде колкото може по-добре по каско, и го пускай за продажба. Сега цените на колите втора употреба са доста нагоре, мисля, че няма да си назад финансово. Лошото е, че и "новият внос" е в подобно състояние при влизане в България... :( та внимавай, ако тръгнеш да търсиш нещо друго...

Съб Сеп 03, 2022 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 13, 2021 11:18 am
Мнения: 25
Автомобил: Subaru XV 1.6 MY12
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей,
Жалко за случката, но не е нещо фатално, тотално и трагично.
Случва се ....
Аз бих избрал доверен сервиз, защото едва ли биха ти оценили и платили щетите в пълния им размер на обезщетение от застрахователя, което би те устройвало за възстановяване на автомобила в друг сервиз.
Ако си избрал тази опция, да я закараш в друг сервиз, може да търсиш обезщетение по съдебен ред от този който те блъсна, на основание, че щетите са по-големи от покритието на полицата. За повече подробности консулт с адвокат.
От доверения сервиз би трябвало, до колокото съм запознат, да възстановят колата, ако е възможно за сметка на застрахователя. При огледа за щети е хубаво да си на място и ако нещо се пропуска да се опише.
Щеше да е добре да минеш първо през някой гаражен сервиз да я огледате какво се е случило под купето, защото си мисля - задното гърне и то е пострадало а не е без пари.
Когато я закараш в доверен сервиз, внимателно искай да я огледат, макар, че вече са описали щетите и едва ли биха правили нещо повече от написаното. И си търси протокол - приемно/предавателен.
Лятото ходих да ми боядисат спойлера на предната броня, забравих до като паля че колата е на скорост и пуснах съединителя. Отървах се с драскотина ](*,) :facepalm:
Преди 20 години възстановявахме с един приятел неговото Peugeot 405 с челен сблъсък , гразна картина, посукано купе, смляно отпред. След 3 седмици колата имаше малка лека вдлъбнатина над срената лява греда, това остана, интересното беше, че я изправиха без да свалят двигател и прочие...
Успех и безаварийни километри.

Нед Сеп 11, 2022 12:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор