Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:36 pm



Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Subaru XV - нестабилно на пътя 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 3:40 pm
Мнения: 15
Автомобил: Forester SG 2.0
Телефон: +359877257423
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Ами аз да си разкажа:

След преглед отново в сервиз след смяната на амортисьорите и нов реглаж отзад, се оказа, че предишният реглаж малко или много, нищо не е пипано отзад на колата. Задницата беше супер разместена и само мога да препоръчам мястото където супер добре се отнесоха, обясниха ми всичко и ми показаха какви са били проблемите. Прекрасно свършена работа и за никакви пари като цяло.

Та колата се чувстваше супер стабилна на пътя, даваше и прекрасен разход около 9.5-10.5 на газ извънградско до Гърция и обратно с газовата сложена от Тони от ДинамикАрт.

И всичко прекрасно докато на прибиране от Гърция, на 3 светофара от нас, задният шофьор си гледаше телефона или просто блееше иииии можете да видите надолу как го пое колата. За радост ни няма нищо на мен и по-добрата ми половинка, почти не усетихме удара, никакви проблеми с камшичен удар или каквото и да е. Нямаше никакъв спирачен път на другата кола.

Ето албум с повече снимки и какво засне предната камера, не че много ще покаже :D

Та веднага другият водач си призна, че не е гледал, и че вината е тяхна. Писахме с КАТ двустранен протокол и с 300 зора докарах колата до вкъщи, с търкане на гумите в подкалниците.

Вчера застрахователите бяха тук за да опишат щетите по каско на първоначален преглед и писаха честно казано много малко неща, но ме увериха, че при вторичен преглед ще излязат повече неща.

Списъка е следният, а в скобите е какво пише за начин на ремонт:
Броня Задна (П)
Престилка задна (3+5)
Теглич комплект (П)
Подкалник заден (П)
Панел заден (3+5)
Подбагажник (П)
Капак заден (3+5)

Та, нямам идея дали това е всичко, някак си изглежда твърде малко, но ще видим. Трябва сервиз сега да намеря, доверените сервизи на ДаллБогг са не чак толкова много и звънях във всеки с оценка над 3.5 в София и най-рано краят на октомври могат да прегледат колата. Силно се притеснявам, че само ще закърпят положението, яко кит, не добре свършена работа и ще ме цакат с пари в крайна сметка. С толкова усукано купе, нямам идея дали ще се мине без рязане и презаваряване на нови компоненти по колата.
Мисля да викна семеен приятел, който се занимава с реставрация на коли и да погледне и да каже какво да правя за напред, че много не искам да се доверявам на сервиз с оценка 3.5, да оправи колата, която аз лично мисля, че може и да е тотал щета.

И така, всякакви мнения и съвети приемам, че съм в много непознати води, първото ми ПТП е това.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Сеп 03, 2022 11:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Мнения: 287
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съболезнования... :(
Изглежда доста изкривено и посукано купето...
Според мен дай да го направят някъде колкото може по-добре по каско, и го пускай за продажба. Сега цените на колите втора употреба са доста нагоре, мисля, че няма да си назад финансово. Лошото е, че и "новият внос" е в подобно състояние при влизане в България... :( та внимавай, ако тръгнеш да търсиш нещо друго...

Съб Сеп 03, 2022 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 13, 2021 11:18 am
Мнения: 25
Автомобил: Subaru XV 1.6 MY12
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей,
Жалко за случката, но не е нещо фатално, тотално и трагично.
Случва се ....
Аз бих избрал доверен сервиз, защото едва ли биха ти оценили и платили щетите в пълния им размер на обезщетение от застрахователя, което би те устройвало за възстановяване на автомобила в друг сервиз.
Ако си избрал тази опция, да я закараш в друг сервиз, може да търсиш обезщетение по съдебен ред от този който те блъсна, на основание, че щетите са по-големи от покритието на полицата. За повече подробности консулт с адвокат.
От доверения сервиз би трябвало, до колокото съм запознат, да възстановят колата, ако е възможно за сметка на застрахователя. При огледа за щети е хубаво да си на място и ако нещо се пропуска да се опише.
Щеше да е добре да минеш първо през някой гаражен сервиз да я огледате какво се е случило под купето, защото си мисля - задното гърне и то е пострадало а не е без пари.
Когато я закараш в доверен сервиз, внимателно искай да я огледат, макар, че вече са описали щетите и едва ли биха правили нещо повече от написаното. И си търси протокол - приемно/предавателен.
Лятото ходих да ми боядисат спойлера на предната броня, забравих до като паля че колата е на скорост и пуснах съединителя. Отървах се с драскотина ](*,) :facepalm:
Преди 20 години възстановявахме с един приятел неговото Peugeot 405 с челен сблъсък , гразна картина, посукано купе, смляно отпред. След 3 седмици колата имаше малка лека вдлъбнатина над срената лява греда, това остана, интересното беше, че я изправиха без да свалят двигател и прочие...
Успех и безаварийни километри.

Нед Сеп 11, 2022 12:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор