Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Окт 14, 2019 10:28 am

Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Subaru XV II-ро поколение 
Автор Съобщение
Аватар

Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 118
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всеки сам си решава как да си поддържа автомобила...
Само да вметна, че цената на оригинален филтър за купето (климатика) е $17. Смяната отнема десетина минути и не изисква никакви инструменти.
Сравнете с цената от горната фактура!?
Подобно е и положението с въздушния филтър на двигателя, който е с 5 долара по-скъп.

Пон Авг 26, 2019 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: +359886721778
Рейтинг: 213
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
PitM написа:
Всеки сам си решава как да си поддържа автомобила...
Само да вметна, че цената на оригинален филтър за купето (климатика) е $17. Смяната отнема десетина минути и не изисква никакви инструменти.
Сравнете с цената от горната фактура!?
Подобно е и положението с въздушния филтър на двигателя, който е с 5 долара по-скъп.

За цените си прав, но за това кой какво си решава не си прав. За да ти е валидна гаранцията на автомобила си длъжен да правиш стандартните технически обслужвания в оторизиран сервиз. Ако не си смениш филтрите, които влизат в стандартното техническо обслужване, в сервиза при тях - могат да ти откажат гаранция. Не случйно цените им в оторизиран сервиз са такива - те не са глупаци.

Пон Авг 26, 2019 10:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
До колкото съм запознат, при Митака също може да се обслужва гаранционно. Аз там бих ходил. Най-малкото познава марката много добре.

Пон Авг 26, 2019 11:42 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: +359886721778
Рейтинг: 213
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
До колкото съм запознат, при Митака също може да се обслужва гаранционно. Аз там бих ходил. Най-малкото познава марката много добре.

Ми аз до момента освен като слух не съм го срещал никъде официално. Нито е посочен на БГ сайта на Субару, нито на техния си сайт(на Митака) това е обявено. Това си е много сериозно нещо, и реклама разбира се. Ето например Друмник в Борово станаха сертифициран сервиз на VW и Audi, aма навсякъде си е обявено официално.
По какъв начин, и на каква база, бих могъл да претендирам пред Субару, че съм си извършвал гаранционно обслужвания на колата, ако се наложи?
Аз лично не бих рискувал, освен ако не ми бъде предоставен официален документ за това от СМ или от Митака.

Вто Авг 27, 2019 12:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
ако не ми бъде предоставен официален документ за това от СМ или от Митака.

+ разговор със Субару Италия дали ще го признаят, защото както знаем те казват да/не за БГ.
Просто казвам, че съм чувал, че се обслужват гаранционни коли при тях (дали е официално или не - не знам).

Може да се започне, като се пита при Митака и се пише до Италия. :pardon:

Вто Авг 27, 2019 12:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 125
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Познат си обслужва друга марка автомобил в неговият сервиз, но ходи веднъж годишно до официалният за да не му отпадне гаранцията. За 5г. те трябва да лапнат минимум тези 500лв (плюс едни накладки примерно). Ще видим натам как ще се развиват нещата. Скоро пак ще влиза за масла. Аз искам да се сменят на 10к , а не на 15. Поне ги гледах отгоре че слагат нови филтри. После ги свалях за да видя дали са били от кутиите наистина нови. Това го правя и на VW който е служебен и шкодата и дачията. Не им вярвам много :beer:

П.П. Колата закова за 15 000км среден разход 9.3 :cool: :beer: Магистрално, Планинско, Градско, Градско на много къси разстояниея(2-3км)

П.П.2. Пасат 2.0TSI 2018 - дава същият разход. Извън града малко по малко, но не е 4мотион. (той е на 11000км)

П.П.3. Митака ако е оторизиран, щеше да препращат за еърбеците коли към него, а субару италия ми пратиха само Пловдив, София и Габрово. Другото обслужване мисля да е в Бултрако Пловдив.

Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Пет Сеп 20, 2019 11:10 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2