Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:13 pm



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Надлъжни релси/рейлинг на покрива 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 3:40 pm
Мнения: 15
Автомобил: Forester SG 2.0
Телефон: +359877257423
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте, тъй като съм се насочил към един XV който няма горни релси за слагане на напречни греди, имате ли идея от къде и как може да се вземат горни надлъжни греди/релси/рейлинг на покрива, за да си слагам нормални багажници за покрива?

Наистина почти нищо не съм намерил освен един турски и един полски сайт, но и от двата не може да се поръча, а от автоморгите нямат такива налични да взема от коли. :lipseal:

Настина не искам да взимам релси които да седят закачени при вратите, изключително много мразя как изглеждат :(

Всякаква помощ ще е от полза! :beer:

Пет Дек 17, 2021 12:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Попитайте в местното представителство на Subaru - може и да ги имат. Пробвайте също и mimo13

Пет Дек 17, 2021 8:28 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако нашите нямат, виж при немците: https://www.subaru.de/shopping#/product ... r%20C-Slot

Сря Дек 22, 2021 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 3:40 pm
Мнения: 15
Автомобил: Forester SG 2.0
Телефон: +359877257423
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Реших проблема с гредите. Опциите ми бяха или да търся от морга, което се оказа доста трудно, освен в Русия, но от там искаха да ми откъснат главата с цена и с доставка за оригинални греди. В крайна реших да взема тази опция от едни поляци, която изглежда 1 към 1 с турският сайт горе, но за 119 евра които платих, не е зле.

https://www.ebay.co.uk/itm/254709181089

В крайна сметка, дойдоха изключително бързо и ги сложих. Ще вършат работа със сигурност, но се вижда, че са aftermarket, а не са си оргиналните. Не навсякъде пасва перфектно гумата по тавана на колата и малко ме дразни. Иначе са доста стабилни и клатиш цялата кола без никакъв проблем.

Пет Яну 07, 2022 2:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 29, 2014 12:08 am
Мнения: 171
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А всъщност защо ти бяха надлъжни греди? XV си има вложки за напречни...

Сря Яну 12, 2022 12:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 13, 2021 11:18 am
Мнения: 25
Автомобил: Subaru XV 1.6 MY12
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Дали стават от Forester SH 2012 ?

Пет Фев 04, 2022 2:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 05, 2019 3:40 pm
Мнения: 15
Автомобил: Forester SG 2.0
Телефон: +359877257423
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Harka написа:
А всъщност защо ти бяха надлъжни греди? XV си има вложки за напречни...
Причината е, че се возим с приятели с колела доста често и не винаги зададеният размер на вложките е точно толкова широко, колкото е мястото за захващане на колелата и често местя напречните греди.
Също така и със сноубордите зимата е леко по-трудно, защото аз съм с доста голям борд, а приятелката ми е с много малък и е леко трудно нагласянето на багажника да пасне както трябва.

krasi_nik написа:
Дали стават от Forester SH 2012 ?

Аз бих препоръчал да си купиш от автоморга оригинални за по 100-150 лева има в olx и да си ги инсталираш, не изглежда като най-трудната работа на света, а има клипове в youtube как се прави. Ето един такъв, за да видиш, дали би ти било по силите - https://youtu.be/jVeyovEQ7iM.

Поздрави!

Пон Фев 07, 2022 1:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор