Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:46 pm



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Парктроник SUBARU XV 2012 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2020 7:40 am
Мнения: 3
Автомобил: subaru xv
Телефон: 0886559570
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,отскоро съм собственик на subaru xv 2.0 D 2012 г.Автомобила има датчици за парктроник на задната броня,изглеждат фабрични и камера за заден ход.Камерата си работи, но на парктроника не съм му чувал гласа.Навсякъде търсих бутон за включване, но не откривам.Търсих и в настройките на дисплея -пак нищо,в ръководство на потребител изобщо не се споменава парктроник.Моля помагайте!Благодаря!

Вто Сеп 15, 2020 8:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, как определихте, че са фабрични?
Те и моите на Форито от 2014, които сложих изглеждат като фабрични.
Не съм 100% сигурен, но от тази година не се предлага такава "фабрична" екстра.

Най-вероятно са сложени допълнително и има някаква повреда. Проследете кабелите които отиват в купето и вижте дали можете да видите, къде е инсталирана кутията - откъдето ще ви стане ясно какъв е проблема.

С голяма вероятност може да има изгоряла "пищялка".

Поздрави

Вто Сеп 15, 2020 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2020 7:40 am
Мнения: 3
Автомобил: subaru xv
Телефон: 0886559570
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
РУМЕН ТОДОРОВ написа:
Здравейте колеги,отскоро съм собственик на subaru xv 2.0 D 2012 г.Автомобила има датчици за парктроник на задната броня,изглеждат фабрични и камера за заден ход.Камерата си работи, но на парктроника не съм му чувал гласа.Навсякъде търсих бутон за включване, но не откривам.Търсих и в настройките на дисплея -пак нищо,в ръководство на потребител изобщо не се споменава парктроник.Моля помагайте!Благодаря!
tst написа:
Колега, как определихте, че са фабрични?
Те и моите на Форито от 2014, които сложих изглеждат като фабрични.
Не съм 100% сигурен, но от тази година не се предлага такава "фабрична" екстра.

Най-вероятно са сложени допълнително и има някаква повреда. Проследете кабелите които отиват в купето и вижте дали можете да видите, къде е инсталирана кутията - откъдето ще ви стане ясно какъв е проблема.

С голяма вероятност може да има изгоряла "пищялка".

Поздрави

Благодаря колега!Абсолютно прав си,явно е слаган допълнително, проследих кабелите на датчиците,открих модула в багажника зад десния стоп.Явно ще има нужда от настройка, ремонт или смяна :idea: Благодяря!

Сря Сеп 16, 2020 10:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нямат фабрично монтирани парктроници…..последните 2 месеца вкарах 4 между 2012-2014 и нито един няма . Виж от долу под бронята дали са закачени кабелите на датчиците ….по някой път, когато е имало някаква интервенция по бронята и в последствие сервизите забравят да ги закачат датчиците или пък някой нещо е окъсил.

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Чет Окт 01, 2020 7:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2020 7:40 am
Мнения: 3
Автомобил: subaru xv
Телефон: 0886559570
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря,колега!Абсолютно си прав,монтиран е допълнително,открих го,всичко е наред само зумера не работи.За 4 лв нов зумер и сега пищи яко!

Чет Окт 01, 2020 7:50 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор