Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:32 pm



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 въпрос за смяна на крушка 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 2:59 pm
Мнения: 2
Автомобил: subaru xv
Телефон: 0886609405
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
здравейте , става въпрос за смяна на къси светлини на XV 2013 и по конкректно за десния фар. Колата е в Италия и трябва да помагам от дистанция. Механика там казва,че смяната е като въпрос от висша математика. Някой ако може да помогне със инструкция за тази смяна, ще черпя. :)

Сря Сеп 23, 2020 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е..си механика :)

Сря Сеп 23, 2020 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 15, 2010 11:13 pm
Мнения: 34
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Механикът или "механикът" го казва... левият мога да приема,че е лееко усложнен - трябва да се махне тръбата на резервоара за течност за чистачките, но дестният не е.
Примерен клип - https://youtu.be/a2wLvINo4u4
Общо-взето заради еднаквата платформа може да потърсиш и клипове за импреза от тези години, като по-популярна има повечко качена информация.

Сря Сеп 23, 2020 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 06, 2020 8:20 am
Мнения: 44
Автомобил: Impreza III 2.0R
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В ръководството (книжката) на колата би трябвало да има упътване как се сменят крушките.

(поне в книжките за Impreza, които имам [оригиналната отпечатана и PDF-и] има и то поотделно за лява и дясна страна)

_________________
::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R MT; EJ204 :::::

::::: Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Lancia Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::

Чет Сеп 24, 2020 8:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 29, 2014 12:08 am
Мнения: 171
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оле майко. Що за механик е това, не знам. И на двата фара се сменя елементарно. На десния махаш въздуховода към въздушния филтър, който се маха с две пластмасови винтчета и имаш пълен достъп до фара. Процедурата отнема под минута.

Чет Сеп 24, 2020 11:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 25, 2021 7:32 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ще използвам темата, защото имам подобен проблем с късата светлина на десния фар.
Клипчето по-горе е супер, но се оказва че когато колата е с ксенонови фарове има една пластмасова капачка в повече, зад крушката. За съжаление капачката опира в една метална част на колата и дори да успееш да я завъртиш достатъчно да се отключи, после няма шанс да я дръпнеш назад за да излезе. Подозирам, че механика от оригиналния пост се е борил с точно ксенонов фар.

В интернет намирам само оплаквания от проблема но без съвет как да се оправи човек. Подозирам, че е вариант да се свали целия фар, но там мисля че трябва да се сваля бронята.

Та някой да знае някакъв чалъм за това?
Обмислях да се опитам да изпиля капачката някак там където опира ама да питам преди да мина в деструктивен режим : )

Ето снимка от нета, че аз не се сетих да снимам:
Изображение

Съб Мар 05, 2022 7:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 07, 2023 9:52 am
Мнения: 1
Автомобил: XV
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
xoono написа:
Ще използвам темата, защото имам подобен проблем с късата светлина на десния фар.
Клипчето по-горе е супер, но се оказва че когато колата е с ксенонови фарове има една пластмасова капачка в повече, зад крушката. За съжаление капачката опира в една метална част на колата и дори да успееш да я завъртиш достатъчно да се отключи, после няма шанс да я дръпнеш назад за да излезе. Подозирам, че механика от оригиналния пост се е борил с точно ксенонов фар.

В интернет намирам само оплаквания от проблема но без съвет как да се оправи човек. Подозирам, че е вариант да се свали целия фар, но там мисля че трябва да се сваля бронята.

Та някой да знае някакъв чалъм за това?
Обмислях да се опитам да изпиля капачката някак там където опира ама да питам преди да мина в деструктивен режим : )

Ето снимка от нета, че аз не се сетих да снимам:
Изображение


Колега, минало е известно време. Помниш ли как се справи с това предизвикателство?
Имам същия проблем. Не мога да развъртя кръглата тапа, понеже опира в една метална греда.
Фара ли сваля?

Пон Авг 07, 2023 9:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 25, 2021 7:32 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Свалих фара : / Не е голяма философия, но се налага се да се разкачи и част от бронята.
Намерих си workshop manual с инструкции. Доста е голям (~300mb pdf), та не мога да го кача тук, но ако го искаш ми пиши и ще ти го пратя.

Едит: Успях да кача само страниците които са за свалянето на фаровете.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Авг 12, 2023 3:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор