Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
 Скоростна кутия 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Дек 19, 2021 12:00 am
Мнения: 1
Автомобил: СубаруXV2000кб 150 коня ,автомат
Телефон: 0888086818
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,преди месец купих Субару XV 2000куб 150 кон автомат 2012 год.
Прекрасно джибче,вкарано от Швейцария,до като не минах 90 км,и счупих скоростната кутия.
С членството си в групата искам да помоля,ако някой има за продан нека ми се обади 0888086818,но европийския варянт,защото щатските не стават,те са без стартстоп системата.Номерата на кутията започват с TR580.

Нед Дек 19, 2021 12:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А кой казва ,че е непоправимо? Или е въпрос на цена. Чудно е чак да се счупи на 90к км. Цялата кола има гаранция за мобилност и ако не е минала 100к км може да се потърси съдействие от производител/вносител...
Първите модели идваха с предписание за необслужване и не са опреснявали маслото в кутията,но има сведения за повреди след 120-30 и повече хиляди км.
Някъде в София ги правеха като ,че ли.
Едва ли помагам конкретно по въпроса, но дано скоро разрешите проблем, че зима без Субару си е кофти.
Успех.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Дек 19, 2021 3:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По скоро колата е на мин 190х км
Люби ги прави отдавна свт-тата, но си е цифра.
За съжаление са кашкавалени и не търпят липса на смяна на масло и тормоз

Такава кутия не се купува втора ръка според мен

Нед Дек 19, 2021 4:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, за тези години си е на около и над 190 х.км. Моята наближи 200 х.
Много неприятна случка, колега, но в Швейцария май си ги мъчат незагрели по планините и ако не сменят и маслото, бързо се амортизират кутиите.
Ще ти пусна на лични телефон на един майстор, от който съм доволен. Можеш да му звъннеш, поне за съвет дали и как може да се оправи или да преминаваш направо на вариант с нова кутия.
Поздрави,

Сря Дек 22, 2021 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 6:08 pm
Мнения: 338
Местоположение: Гр.Плевен
Автомобил: Субару ХВ, Витара,Мерцедес Виано
Телефон: 0898528707
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравейте!Преди 3 дни ми смениха маслото на ск.кутия във Веко ойл Габрово ѝ са наляти 7л.ориг. масло СубаруSVToil=Четох ,че събира 8л.
Как да проверя нивото на маслото на СВТкутията.? ХВ 2000 12г.Не намирам щека като на Аутбека :-?

Пон Фев 28, 2022 10:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма щека, колега.
Затворена система си е. Принципно се източва старо и долива около 6 литра прясно. Общо събира 12 литра; опресняват се половината. Толкова изтича свободно. Другото се излива при сваляне на кутията. Има писано по темата във форума.
Поздрави,
ПР
PS
Монтьора проверява нивото при смяната. Трябва маслото да си доближи макс нивото на пробката /с пръстче се проверява обикновено или визуално ако има видимост/ или направо да си текне лекичко от там. Затваряш, след като е пълно.
Ако можеш и ти следи за това. Ама, преди това , трябва да се мине процедурата с превключване на всички предавки при работещи двигател и съответно кутия. Доливания, ако се налага.
С две думи - четете прекрасния фонд от знания във форума.

Пон Фев 28, 2022 4:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 6:08 pm
Мнения: 338
Местоположение: Гр.Плевен
Автомобил: Субару ХВ, Витара,Мерцедес Виано
Телефон: 0898528707
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
prizov написа:
Няма щека, колега.
Затворена система си е. Принципно се източва старо и долива около 6 литра прясно. Общо събира 12 литра; опресняват се половината. Толкова изтича свободно. Другото се излива при сваляне на кутията. Има писано по темата във форума.
Поздрави,
ПР
PS
Монтьора проверява нивото при смяната. Трябва маслото да си доближи макс нивото на пробката /с пръстче се проверява обикновено или визуално ако има видимост/ или направо да си текне лекичко от там. Затваряш, след като е пълно.
Ако можеш и ти следи за това. Ама, преди това , трябва да се мине процедурата с превключване на всички предавки при работещи двигател и съответно кутия. Доливания, ако се налага.
С две думи - четете прекрасния фонд от знания във форума.

Благодаря!От поместен във форума клип тук гледах в Ютуб подмяна на масло в СВТ на Форестър и добих представа как се случва в домашни условия и видях,че има пробка зад скоростния лост в купето!Каквото успях да видя на кратко за моя обща информация!Но се надявах да има щека която да са пропуснали в клипа!И все пак от твоят пост се учудвам защо в сервиза ми изписаха тогава 7 л.и след като са отваряли картерчето от долу и сменяли гарнитурата не изтича ли от там цялото количество ?Другите 5л.вероятно са по магистралата и евентуално охладител–/радиатор/ако има такъв?А не съм сигурен дали са подгрявали маслото при подмяната!Нямах достъп за да видя как става :dontknow: за съжаление?!

Пон Фев 28, 2022 6:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Два пъти съм сменял в Габрово; и двата пъти съм супер доволен. Бях си в сервиза по време на процедурите, гледах, ахках, радвах се, ама и контролирах лекинко ... око да види...
6 литра изтичат свободно; 6 се наливат наново. Толкова ми беше рандемана и при втората, третата и четвъртата смяна; последната преди месец /197 х.км./, макар и в друг сервиз. Ако си говорим за XV, 2.0 бензин, модел 2012 г., това е нормалното. Разликата от 1 литър не мога да гадая къде е в твоя случай. Навсякъде по форумите пишат, че е нормално 6/6 от 12 литра.
Не знам и дали не си се напрегнал нещо на майсторчетата там, та да са ти сметнали литър отгоре ... ROFL. Ама, не са такива, доколкото ги познавам.
Виж и дали нямаш някоя малка цепка някъде долу на кутията? Литър разлика ми звучи множко.


Поздрави,
ПР

Пон Фев 28, 2022 9:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 6:08 pm
Мнения: 338
Местоположение: Гр.Плевен
Автомобил: Субару ХВ, Витара,Мерцедес Виано
Телефон: 0898528707
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
prizov написа:
Два пъти съм сменял в Габрово; и двата пъти съм супер доволен. Бях си в сервиза по време на процедурите, гледах, ахках, радвах се, ама и контролирах лекинко ... око да види...
6 литра изтичат свободно; 6 се наливат наново. Толкова ми беше рандемана и при втората, третата и четвъртата смяна; последната преди месец /197 х.км./, макар и в друг сервиз. Ако си говорим за XV, 2.0 бензин, модел 2012 г., това е нормалното. Разликата от 1 литър не мога да гадая къде е в твоя случай. Навсякъде по форумите пишат, че е нормално 6/6 от 12 литра.
Не знам и дали не си се напрегнал нещо на майсторчетата там, та да са ти сметнали литър отгоре ... ROFL. Ама, не са такива, доколкото ги познавам.
Виж и дали нямаш някоя малка цепка някъде долу на кутията? Литър разлика ми звучи множко.


Поздрави,
ПР

Здравей!С майстори ,освен с приемчика не съм се срещал!Трябваше да изчакам през целия ден в приемната или където си поискам!Никой не ми е предлагал да влизам при тях...може би поради Ковид пандемията :-? Субаруто ми е като твоето и на същия пробег,2012г.нямам и капка течове1Имах висок разход на гориво и масло и миризма на изгоряло диф.масло.Сега всичко е ОК Диагностика,почистване на дросела,смяна на СВТ масло,филтър ск.к. и гарнитура :hello:

Вто Мар 01, 2022 9:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Интересно... А колко труд и за какво са ти калкулирали, ако може да кажеш? Защото и двата филтъра са вътре в кутията и не се сменят/почистват без разглобяването и. Стоял си цял ден, доколкото виждам; дай да видим какво е правено по колата през това време.

Съб Мар 05, 2022 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 6:08 pm
Мнения: 338
Местоположение: Гр.Плевен
Автомобил: Субару ХВ, Витара,Мерцедес Виано
Телефон: 0898528707
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
prizov написа:
Интересно... А колко труд и за какво са ти калкулирали, ако може да кажеш? Защото и двата филтъра са вътре в кутията и не се сменят/почистват без разглобяването и. Стоял си цял ден, доколкото виждам; дай да видим какво е правено по колата през това време.

Сменя се един филтър, за втория трябва разглабяне, според приемчика .Цена на филтъра 195 лв. :facepalm: 7 литра Масло по 66лв. литъра ,Гарнитура капак 6 лв. ,Труд 3 часа по 45 лв./ч.при престой в бокса :D 8 часа :shock: Диагностика и почистване на дросела 60 лв.Общо ми излезе 858 лв.с ДДС-то #-o :good:

Нед Мар 06, 2022 1:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А дали може да пуснеш на визия/чертеж мястото на този външен филтър, който се сменя лесно? Интересно ми е, защото не знаех досега, че може.
Поздрави,

Пет Мар 11, 2022 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 6:08 pm
Мнения: 338
Местоположение: Гр.Плевен
Автомобил: Субару ХВ, Витара,Мерцедес Виано
Телефон: 0898528707
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
prizov написа:
А дали може да пуснеш на визия/чертеж мястото на този външен филтър, който се сменя лесно? Интересно ми е, защото не знаех досега, че може.
Поздрави,

Здравей!Не съм влизал скоро и съм закъснял с отговора.Нямам идея къде е.Някъде гледах клип в Ютуб за плосък фиптър,след сваляне на капака на скоростната кутия ,ако не греша ,но дали беше за СВТ или друга ,не помня!А иначе ,че е сменен моя, са думи на приемчика и е записан в протокола ...Филтър не видях,само го платих :D :giggle:

Пон Мар 28, 2022 7:29 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор