Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:03 pm



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Проблем може би ? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги!
Карам отскоро Бек 2002 АТ имам навъртени около 1000 км с него ,като ми направи впечатление ,че в разширителя на радиатора още с покупката нямаше никаква течност.След доливане на дестилирана вода (около 0.800мл) си дойде на макс и имаше разни черни люспи в течността ,като забелязах и тихо бълбукане в разширителя като след 120 км каране и минаване през Шипка спрях и при запален мотор бълбукането беше изчезнало но пък течността беше с около 1см воден стълб надолу.Помислих си ,че един вид се е обезвъздушила системата и затова е паднало нивото.На другия ден изминах около 50 км и нивото падна още толкова. Колата не пуши бяло както студена така и загряла и понеже имам борд комп. на таблото наблюдавам температурата на охладителната течност по равното е 88-91 градуса ,а по Шипка до 96 като веднага ги понижава след включване на перките.Какво да очаквам като последствие? Изчел съм доста от темите и като човек които не разбира от коли си мисля за теч по охладителната система и се надявам да не се окажат гарнитури...
Кажете какви тестове мога да направя на "полеви условия" преди колата да влезе за диагностика.
Благодаря на отзовалите се :beer:

Чет Юли 19, 2018 9:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първо имаш ли газ ? Ако имаш провери всички водни маркучи и скоби дали не изпуска оттам антифриз, газаджиите слагат евтини и от двете и за 2 г те се одървят и почват да изпускат при скобите лсд като изстине колата .
Второ не доливай вода , а антифриз !
Трето виж дали не стича по някоя от главите антифриз , тогава си я прегрял или така са ти продали , може да ката години , докато не почне да мени температурата проблем нямаш , тръгне нагоре стрелката си готов.
Нивото в казанчето трябва да се повиши слад като загрее не да падне , пада като изстине , ако пада значе в радиатора ти има въздух или вакум и засмуква антифриза като почне да загряваи това е проблем , може капачка да е на радиатора , често прави проблем струва 20 лв оригинална.
Това са нещата , провери за теч , и капачка , ако не са те и чезне антифриза , значи е гарнитура и го гори мотора.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пет Юли 20, 2018 9:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хубаво е да се обърне внимание и на маркучите на охладителната система. Понякога се появяват микропукнатини и "цръцка" антифриз само като загрее колата :idea:

Пет Юли 20, 2018 9:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
quietriot написа:
Първо имаш ли газ ? Ако имаш провери всички водни маркучи и скоби дали не изпуска оттам антифриз, газаджиите слагат евтини и от двете и за 2 г те се одървят и почват да изпускат при скобите лсд като изстине колата .
Второ не доливай вода , а антифриз !
Трето виж дали не стича по някоя от главите антифриз , тогава си я прегрял или така са ти продали , може да ката години , докато не почне да мени температурата проблем нямаш , тръгне нагоре стрелката си готов.
Нивото в казанчето трябва да се повиши слад като загрее не да падне , пада като изстине , ако пада значе в радиатора ти има въздух или вакум и засмуква антифриза като почне да загряваи това е проблем , може капачка да е на радиатора , често прави проблем струва 20 лв оригинална.
Това са нещата , провери за теч , и капачка , ако не са те и чезне антифриза , значи е гарнитура и го гори мотора.


Нямам газ и не е имала никога.Доколкото отчита вярно борд компа за тези около 1000 км не е вдигала повече от 96 градуса при никакви условия! Струва ми се обаче както си написал ,че може да има въздух в радиатора и от там да идва проблема с нивото на казанчето.Днес като изкарвах колата след поредна проверка на казанчето ми се стори ,че имам леки пръски по декоративния капак точно до капачката на радиатора. Имам нова капачка ще я сменя ,като се прибера в моя град тогава ще правя и обслужване на автомобила понеже доверения ми майстор шляпа крака в морето и колата хартиса за обслужване след като я купих.Приготвил съм термостат ,капачка,маркуч на хидравликата(леко сълзи от стария) О-ринг на хидравлична помпа ,антифриз Г12+ дребни неща по ходова част дано с новия термостат ,капачка и антифриз нещата да си дойдат на място и като се прибера в къщи (120 км) да няма липса на течност...

Пет Юли 20, 2018 1:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
DJANO написа:
Хубаво е да се обърне внимание и на маркучите на охладителната система. Понякога се появяват микропукнатини и "цръцка" антифриз само като загрее колата :idea:


Никак не разбирам от коли и тази процедура ще я прави майстора след 2-3 дена но според мен е по вероятно да е или въздух в системата или водно съединение ,а гарнитури на капаци са сменяни скоро не съм ги гледал но не мисля ,че са протекли :-?

Пет Юли 20, 2018 1:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От гарнитурите на капаците не тече антифриз. От гарнитурите между блока и главите тече.

Пет Юли 20, 2018 3:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
WolfPlamen написа:
DJANO написа:
Хубаво е да се обърне внимание и на маркучите на охладителната система. Понякога се появяват микропукнатини и "цръцка" антифриз само като загрее колата :idea:


Никак не разбирам от коли и тази процедура ще я прави майстора след 2-3 дена но според мен е по вероятно да е или въздух в системата или водно съединение ,а гарнитури на капаци са сменяни скоро не съм ги гледал но не мисля ,че са протекли :-?


Колега, изчакай колата да изтине и напълни антифриз през капачката на радиатора. След като го затвориш пълен, тогава можеш да следиш нивото в разширителния съд.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Юли 20, 2018 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Цитат:
Колега, изчакай колата да изтине и напълни антифриз през капачката на радиатора. След като го затвориш пълен, тогава можеш да следиш нивото в разширителния съд.

Ще го направя благодаря колега ! Има логика но трябва някои да ти го каже ROFL :bow:

Пет Юли 20, 2018 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор