Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Окт 20, 2018 3:06 pm

Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Двигателни неволи с 2.5л Outback 
Автор Съобщение
Аватар

Автомобил: Outback 3.0 H6 245ps AT+RLSD
Рейтинг: 87
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А какво е становището на сервиза, в който са ревизирани главите и гарнитурите?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Сря Окт 10, 2018 8:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: 2006 Outback 2.5 MT
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Днес надвечер я оставих там за по-нататъчно разследване. До края на седмицата майстора ще отвори главите да огледа бутала, сегменти, клапани и да замери износването на цилиндрите дали е в допустими граници. След това ще се знае какво има за правене.

Сря Окт 10, 2018 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 134
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега аз имах проблеми с моята. Оказа се ,че предишния собственик е правил реглаж при некадърник и контрата остана в мен, за съжаление с кола втора ръка си има риск. Така или иначе аз си бях решила, че ще направя основен ремонт, но не беше удачен момента. Както и да е преглътнах цифрата и реших, че като ще е гарга да е рошава и черна, въпреки че положението не беше толкова тежко и много навреме усетих, че нещо не е наред. Основен ремонт, всичко новичко оригинално, сега на практика съм с нов двигател и определено разликата в поведението на колата е грандиозно. Единствения ми съвет е внимателно да избереш кой да направи този основен ремонт. Другото колегите са го казали, а и са много по- компетентни от мен.
 14

Чет Окт 11, 2018 1:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: 2006 Outback 2.5 MT
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за съвета, колежке :)
Наложи ми се да преглътна факта, че ще се прави основен ремонт, а човека, който ще работи по него е известен с добро име тук във форума, така че вярвам ще свърши хубава работа.

Между другото, чак сега осъзнавам какъв късмет съм извадил с предишната ми кола (Mazda 323F) - за 9 години всички разходи по нея (вкл гуми, ГО, винетки и т.н.) вече са почти колкото за първите 6 месеца на сегашната. Без предстоящия ремонт. Да, доста различни коли са, но ...

Чет Окт 11, 2018 2:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Toyota, Volvo, Legacy 2.5 GT
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Малко късно е, но принципно преди каквато и да била интервенция се правят възможно най-много проверки за да се изяснят причините. И да не е спам - въпрос за колегите - някой правил ли е така нареченият leakdown тест? Кой, къде и с какъв уред може да направи такъв тест на колегата? Не е популярен в нашите ширини, но от форумите в САЩ знам, че е най-точен за диагностика, особено на Субару.

Чет Окт 18, 2018 7:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2