Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 B13 вибро-шумоизолация, смяна на говорители 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, с условие, че за първи път полагам вибро и шумо изолация в автомобил, моля да не се взима като упътване това, което съм направил. Направо към екшъна:
Файлове на фланци давам в прикачен файл към поста. Преден десен се принтира огледално от дадения файл за преден ляв. Задните фланци бих ги принтирал с 5 мм по-ниски и с плътен ринг. По-ниски, защото опират в кората на вратата и плътни, защото се монтира по-лесно и не се губи от обем.

Първо разглобявате вратата, като премахвате найлона и почиствате от останал битум. Аз почиствам и обезмаслявам с ацетон.
Вътрешна част:
Изображение

След това полагам виброизолацията, като целта ми е на всеки по-голям участък да има парче, което да поглъща вибрациите:
Изображение
Изображение

Следваща стъпка шумоизолация. Пак обезмаслявам с ацетон и полагам шумоизолацията, като вече следя за плътност на покритието:
Изображение
Изображение

Следва външна част:
Последователността е същата.

Вибро:
Изображение

Шумо:
Изображение

Монтаж на филтър, фланец и говорители:
Изображение
Изображение
Изображение

Внимавате за поляритета на всеки говорител и готово след 5 часа работа на врата :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006
 15

Сря Юли 08, 2020 10:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, последният слой - дунапрена колко е дебел и кората без проблем ли щракна?

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Юли 09, 2020 1:37 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
Колега, последният слой - дунапрена колко е дебел и кората без проблем ли щракна?

Един сантиметър е. Но при натиск има нулев обем. Затова е подходящ за това място. Кората се щрака без никакъв проблем.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Чет Юли 09, 2020 8:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При натиск си има съпротивление, особено ако е 5см :giggle: (иначе и аз на свалено така си мислех - то нищо не е като съпротивление... и като сложих кората и не можах да я затворя...)
Питам, защото аз сложих там 5см, после го рязах на 3 и 2 сега едната врата, която е с 3см не мога да и събера добре кората и подпира и се затваря по-трудно :D Явно ще трябва пак да я сваля и да си поиграя.
Добре ти се е получило! :good:
Жалко, че си сменил и говорителите и шумото. Така няма как да сравниш преди и след, ама пък е едни път отварянето.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Юли 09, 2020 10:49 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Страхотна работа,поздравления.Моя въпрос е за фланците.На колко процента запълване ги пусна за принта.Ако не знаеш,ако ми кажеш за колко време се печата един от задните,
ще мога да се ориентирам.Питам понеже шефа ми пусна задните за печат,но на 20% запълване и смяната че няма да е достатъчно здраво да носи новите говорители.
Друг въпрос: запищялките пак ли се процедира-фланци и т.н....въпросното устройство(мисля че е филтър за разделяне на честотните ленти)как го захващаш?
Поздрави.

Вто Юли 14, 2020 8:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз си платих на човек, който ме пита няколко варианта за запълване спрямо цената. Пунах ги на стандартно запълване. На 20 ще е слабо. Станаха за един ден. Фланците са слаби дори и на стандартно запълване. При монтаж на говорителите използвах дълги винтове и захванах с тях през ламарината на вратата, защото моите говорители бяха само с четири отвора и ми се стори слабо захващането в тази мека пластмаса. За пищялката използвах оригиналната основа като поизрязах малко една част и сложих от новият комплект елемента, който държи пищялката. Филтъра го захванах със свински опашки, но трудно се намира точното място където да не опира във вратата.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Вто Юли 14, 2020 8:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето и моите 5 ст.: ползва се само PETG или ABS, т.е. твърди термоустойчиви пластмаси. Печата се плътно, защото минимум не е ясно как ще ти дойдат винтчетата, ако уцелиш кухо, няма да е стабилно. Освен това акустично не знам как стоят нещата. След като адапторите са готови, се слагат на втатата, нагласят се говорителите и се отбелязва къде ще са винтечтата за крепежа. След това се сваля и се пробиват дупки с бормашина, в никакъв случай не трябва да се мъчите да завивате винтовете директно, пластмасата може да се спука.
 15

Вто Юли 14, 2020 9:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,

Ето моето ноу-хау за музиката в нашите коли - задължително премести пищялките в ъгълчетата, ще има осезателен положителен ефект за сцената и качеството на възприятието.

https://a.d-cd.net/aQAAAgIV-uA-1920.jpg
https://a.d-cd.net/SQAAAgIV-uA-1920.jpg

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Пон Юли 20, 2020 12:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор