Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:26 pm



Отговори на тема  [ 362 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
 Oсобености на Субару Аутбек III (2004-2009) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 3:28 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Насочил съм се към Outback -Н6 3,0-автоматични скорости - след 2004 год.
Изчетох всички теми тука, но няколко неща не ми се изясниха :

1) Моделите след 2004 с авт. скорости имат ли: -
- типтроник или той е екстра само при някои коли и
- имат ли SI режим въобще?
2) Газовите уредби напълно ли са безобидни за двигателя? Не съм техен привърженик, но може да се случи колата, която харесам, вече да има..
3) Видях, че пишете за акцизи, еко такси и други разни, но е било 2006-2008.. Сега ако внеса кола от Европейския съюз, ще плащам ли нещо?
4) Знае ли някой колко е год данък (приблизително) ?

Благодаря ви! Ще се радвам след време и аз да отговарям : -)


Последна промяна Yossarian на Пон Окт 25, 2010 6:51 am, променена общо 2 пъти


Нед Окт 24, 2010 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На първия въпрос: Да, има типтроник.
На втория : И аз не съм привърженик на газовите уредби, нищо че в далечното минало съм карал на газ, когато в София имаше 2 газстанции, а Варна -1. :?
На третия: от ЕU - не плащаш нищо, нали са наши хора :lol:
За данъка: имаше тема, но сега нали се очакват промени за над 200 к.с., така че-??? :wink:
Дано съм ти бил полезен. Успех в начинанието :!:

_________________
www.plaskom.com

Нед Окт 24, 2010 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Данъкът много зависи от това, в кой град е регистрана колата. Примерно във Варна данъците са доста по-високи отколкото в София ( :smt067 )

Вто Окт 26, 2010 10:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
колега скачай в 3.0 и не се замисляй

1 никой не се уточни,че има след 2004 година с 4скорости АТ,а май 2006 почват с 5 скорости автоматик и педалшифт(тея пера зад волана) и също така и SI-Drive,от тогава го слагат,не го слагат от 2004:).

за газ-та да ти кажа аз мислих да слагам течна фаза,но така и не видях смисъл(а то имаше за 1 година 42хил километра,как е:),като питах в форума и ме разобедиха за газ-та.

а по другите въпроси не съм в час,щото си плащам данъците при швабите:)

дано съм ти от полза,и скачай в едно такова и да ходим по горире

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Сря Окт 27, 2010 10:02 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
[-X 3.0 си е с 5 степенен автомат или 6-ръчка.След 2006-та слагат SI-drive и педълшифт,ама май само на европските има ръчки на волана.Лично за мен 3.0 след фейслифта 2006 си е колата мечта.А за типтроник или ръчно превключване си има от самото начало-2003-4 :smt023 За газта аз лично изповядвам друга религия.За Варна данъка е около 1000лв.
Забраните са за кутиите от предишния модел.Това са си 5 скорости и можеш да избираш ръчно всяка една от тях в зависимост от скоростта на движение.Със 170 няма 2-ра че дори и трета.От друга страна като караш полека почти винаги се движи на максимална предавка,което дава икономии =D> А като бутнеш лоста настрани светва СПОРТ и дори да не превключваш ръчно цеди мотора.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic


Последна промяна Greg4o на Сря Окт 27, 2010 11:58 am, променена общо 2 пъти


Сря Окт 27, 2010 11:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 3:28 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
значи всички от 2004 насам си имат типтроник?

а може ли едно уточнение:

когато казвате, че АТ е с 4 или 5 степенна кутия, това значи, че самата скоростна кутия има 4, съответно 5 скорости, или
че с лоста за скорости можеш да "забраниш" да не превключва на повече от например 4-та скорост(ако е 4 степенна), независимо че караш с 170км/ч например?

п.с извинявайте, ако въпросът ми е глупав..толкова са ми познанията за АТ(повечето са изградени от този форум : - ) )

Сря Окт 27, 2010 11:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Yossarian написа:
значи всички от 2004 насам си имат типтроник?

а може ли едно уточнение:

когато казвате, че АТ е с 4 или 5 степенна кутия, това значи, че самата скоростна кутия има 4, съответно 5 скорости, или
че с лоста за скорости можеш да "забраниш" да не превключва на повече от например 4-та скорост(ако е 4 степенна), независимо че караш с 170км/ч например?...

Точно така е, АТ има 4 или 5 скорости. А когато караш на "ръчни" (типтроник) скороста не е от значение, а оборотите на двигателя - ако се опиташ да влезеш в червения сектор(лютеницата), няма да стане защото пак ще ти превключи на по-висока предавка. Но с типтроника може да поддържаш по-високи обороти при по-ниски скорости. Например при намаляване на скороста преди навлизане в остър завой на автомат може да остане на 3-та предавка и 1500 об. и няма да имаш достатъчен въртящ момент за да излезеш "спортно" от завоя. Но с типтроника при същата скорост превключваш на 2-ра и влизаш в завоя с около 3000 об. и излизането от него е вече съвсем друго. :wink:

_________________
www.plaskom.com

Сря Окт 27, 2010 11:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 6:31 pm
Мнения: 47
Местоположение: Варна
Автомобил: SUBARU Outback 3.0 2004
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При регистрцията в КАТ на 3.0 2004 преди три дни платих еко такса 136 лв.
Успех с търсенето, че трудно се намират читави 3.0 за сносни пари.

_________________
СУБАРУ в нужда се познава!

Сря Окт 27, 2010 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Един акъл и от мен. Направи си адресна регистрация в Аксаково и ще видиш колко ще ти е данъка- поне с 250лв надолу от НАЙ-ДОБРИЯТ ГРАД ЗА ЧУПЕНЕ НА КОЛА-Варна . Номерът ти пак ще е варненски.

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Сря Окт 27, 2010 10:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
абе вашите аутбеци като 4+1 ли са регистрирани, или като 5+1 ?

Пон Ное 01, 2010 10:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
4+1 ,но знам за форестър,за който беше изпозван данъчен кредит. Как обаче стана ,не знам.

_________________
2008 outback 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu coure 1.0
2010 guzzi griso 1100

Пет Ное 05, 2010 4:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Мнения: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Като се регистрира / и преработи купето/ на 1+1.

Пет Ное 05, 2010 4:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На 2.5 Газта става добре.На 3.0 не дотам.Разликата е,че на 2.5 буталата позволяват да се регулират евентуално ако се разхлопат след време(много време).При 3.0 не могат да се регулират-няма резба.В схемите на двигателя и буталата се вижда ясно разликата.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пет Фев 18, 2011 6:10 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:17 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.0AT '09
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
здравейте и от мен ... навил съм се много на аутбек 2004+ или 3тото поколение.
имам един два въпроса.
1. покарах един екземпляр н6, 2004та на 225к км и впечатленията са ми от много добри за интериора, пътното поведение до отвратителни за шумовете в купето и замислянето при подаване на газ до пода ... 1.1. нормално ли е тая кола да звучи все едно ще се разглоби таблото, прозорците и тавана при всяко преминаване през неравности и 1.2. нормално ли е да подам газ и таз кола да мисли към няма и 2 секунди преди да почне да реве, после само да реве 1 сек и чак след 4500 оборота да разбера, че има някой под капака?
2. колко харчи този мотор градско София - така и не мога да намеря информация - чета от 17-20/100 през 15 до 13(което не го вярвам)?
3. скъпа ли е поддръжката - не говоря само за обслужването, а и за окачването - здраво ли е, има ли части, как върви примерно един шарнир и да кажем един долен носач?

благодаря предварително на всеки отговорил...

Пон Юни 27, 2011 5:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vladdu написа:
здравейте и от мен ... навил съм се много на аутбек 2004+ или 3тото поколение.
имам един два въпроса.
1. покарах един екземпляр н6, 2004та на 225к км и впечатленията са ми от много добри за интериора, пътното поведение до отвратителни за шумовете в купето и замислянето при подаване на газ до пода ... 1.1. нормално ли е тая кола да звучи все едно ще се разглоби таблото, прозорците и тавана при всяко преминаване през неравности и 1.2. нормално ли е да подам газ и таз кола да мисли към няма и 2 секунди преди да почне да реве, после само да реве 1 сек и чак след 4500 оборота да разбера, че има някой под капака?
2. колко харчи този мотор градско София - така и не мога да намеря информация - чета от 17-20/100 през 15 до 13(което не го вярвам)?
3. скъпа ли е поддръжката - не говоря само за обслужването, а и за окачването - здраво ли е, има ли части, как върви примерно един шарнир и да кажем един долен носач?

благодаря предварително на всеки отговорил...


1 шумовете в купето колега при мен няма и съм на 100000км,замисля се да при подаване на газ секунда реве и секунда се развърта
1.1явно е било сваляно и е некадърно поставено или е блъскана за да скърцат тавани стъкла....
3. градско в софия ми харчи около 14/100(така че трябва да повярваш),но 2004 няма SI-drive така че може и да гори 17-20/100
4.за поддръжка за тея километри които съм изминал съм сменил биалетки(60lvкомплект) и Тампони стабилизираща щанга (100лв)
доскове(170лв) и накладки (70)това са примерни цени ти пиша

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пон Юни 27, 2011 6:49 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:17 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.0AT '09
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
благодаря за бързия отговор.
явно колата, която карах е била много раздрънкана - успокоих се... :)
замислянето при подаване на газ не толкова ми пречи, колкото се чудех дали е нормално сиреч дали колата е била в ред.
цените са напълно приемливи, но разхода от 17-20 ми идва в повече...

SI drive от коя година се слага и само на колите с H6 мотора ли?

Пон Юни 27, 2011 7:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vladdu написа:
благодаря за бързия отговор.
явно колата, която карах е била много раздрънкана - успокоих се... :)
замислянето при подаване на газ не толкова ми пречи, колкото се чудех дали е нормално сиреч дали колата е била в ред.
цените са напълно приемливи, но разхода от 17-20 ми идва в повече...

SI drive от коя година се слага и само на колите с H6 мотора ли?


от 2007 се слага и пести доста разходи

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пон Юни 27, 2011 8:11 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А може да пробваш и 2.5 там разхода е по-поносим в града а извън е същия като на 3.0,но не върви като Н6 макар това да зависи от крака на пилота :giggle:
Колата,която си пробвал ще да е била доста амортизирана,а и както съм писал по-горе никой не си купува Аутбек ,за да го кара по асфалт :-D Колкото по-нова и на по-малко километри,толкова по-добре.А това зависи от колко си приготвил ;) :smt023

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Юни 27, 2011 11:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:17 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.0AT '09
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За пробването съм решил да покарам и легаси 2.0R, 2.5, аутбек 2.5... та ще се пробва като се върна от солената вода.
просто аутбека ми изпадна малко изненадващо и реших също толкова изненадващо да го взема... но го покарах и ми мина - не мога да понасям скърцания и пукания в купето... подлудяват ме. И това в кола на реални 225к км (карал съм коли на по 300к+ и не е било такова чудо).

Вто Юни 28, 2011 3:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:17 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.0AT '09
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
днес гледах поредния екземпляр ... аутбек 3.0 2004та.
колата изглеждаше много добре - направо уникално (предполагам е играл интериор рефрешър).

притеснението ми беше неравномерната работа на мотора - усещах вибрации, леко ритане в двете посоки - същевременно оборотите бяха стабилни или поне стрелката на оборотомера беше стабилна... продължавам да събирам впчечатления :)

Чет Юли 07, 2011 4:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 362 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор