Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:48 pm



Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Subaru Outback-дърпане на каравана? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 6:51 pm
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Skype: m.vasilev7252
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 2008
Телефон: 0887201711
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
През далечната 1986 бях спасител на к. Нестинарка ,та там разни поляци бяха дотеглили каравани с Полски Фиатчета чак от далечна Полша.Тук става дума за СУБАРУ,не ще я тегли , а и без колела ще я влачи. :cool: :beer:


:good: :good: :good: :heavy:

Нед Ное 24, 2013 9:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Каравана не съм дърпал, но ми се наложи да изтегля челно ударено Ауди на 500м. едното колело почти го нямаше, а другото беше засукано настрани.
Очаквах да се напъва. Вързах го и.... колата дори не се напъна, дърпах си го като си искам, никакъв зор за Суби.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Нед Ное 24, 2013 12:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 5:11 pm
Мнения: 207
Местоположение: Самоков
Skype: dimy_teliysky
Автомобил: outback2.5 ,lancer sportback
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
plaskom написа:
А кой е казал че 3.0 е склонен към прегряване. Това е за 2.5 от определени години на производство.

Някъде из форума четох за проблеми на 3.0 с охлаждането и проблеми при газифициране , но може от много четене да съм се объркал ?!

_________________
http://www.carspending.com/bg/vehicles/5570-subaru-outback

Нед Ное 24, 2013 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Разстоянието между радиатор клима и воден събира доста боклук който пречи на доброто охлаждане,при редовно почистване няма грижа,но това е друга тема.

Пон Ное 25, 2013 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 11:56 am
Мнения: 53
Местоположение: Mordor
Автомобил: Outback98,919rr,Civic6,Senator3.0i
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Интересно ми е това с прегряването :) Аз съм с 2,5 четириваловия, за който съм слушал всякакви неща - за главите, как лесно прегрявал и т.н. Двигател като всеки друг, нито е по-добър от останалите, нито е по-лош (според мен). Аз открай време смятам, че най-важното за какъвто и да е мотор е правилната профилактика и своевременно обслужване. Така и правя винаги. Ако някога, някой е садистирал даден двигател е възможно да се появи проблем и после да бъде "замазан", но при правилна експлоатация - категорично се съмнявам. Имам приятел с bmw 2,5 дизел, на чиито мотор прякора бил "чайник" :D Що? Щото лесно прегрявал (глупости на търкалета). При неработещо коректно виско на перката, всеки ще прегрее. Та неща от тоя род мисля, че са "легенда" и за субаровите мотори - 2,5 - 3,0. А по-горе един колега писа, че дърпал кола 500м. Ако дърпаш ок. 1,5 тона 500 КМ тогава ще усетиш зор, особено по проходите, когато няма да имаш сила да изпревариш камион, примерно (не че е нужно, но ти убива скоростта). За 500 м трудно се преценява как кола би дърпала каравана. Пиша го, защото точно това правя с Аутбека. Мисля, че всяка читава кола с двигател от 2,0 нагоре ще дърпа каравана, точно колкото едно Субару.
 14

Сря Ное 27, 2013 1:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 5:11 pm
Мнения: 207
Местоположение: Самоков
Skype: dimy_teliysky
Автомобил: outback2.5 ,lancer sportback
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Прав е колегата за дърпането , но мен ме интересуваше на пресечен терен . Иначе с хонда сивик 1.6 съм влачил волво 740 от София до Самоков е не е да не го усети ;-) с фронтера 2.4 съм влачил ремарке 1.2т до морето и не го усещаше наистина на магистралата 140-150 / толкова си вдигаше макс / разход 15-16 газ :-)
От автоматика ме е шубе , че е капризен на примерата ни цтв и объркаха маслото и заминаха 1000 лв за ремонт. Другото е, че не пали на бутане / за каравана е по- добрия варянт / . Другия проблем е , че при закъсване не може да я лашкаш като с ръчните.

_________________
http://www.carspending.com/bg/vehicles/5570-subaru-outback

Сря Ное 27, 2013 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 11:56 am
Мнения: 53
Местоположение: Mordor
Автомобил: Outback98,919rr,Civic6,Senator3.0i
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Dimy, под пресечен терен имаш впредвид черни пътища и пясъци ли? Колко км. е този пресечен терен? Кое те притеснява на автоматика, кое му е капризното?!? За кой автоматик питаш, на Примера или на Субару...

Сря Ное 27, 2013 8:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 5:11 pm
Мнения: 207
Местоположение: Самоков
Skype: dimy_teliysky
Автомобил: outback2.5 ,lancer sportback
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Пресечен терен , имам в предвид черни пътища, трева и кал +катерене и спускане по такива . Зависи от водоема на който ходим но 5-10 км. Се кара по черно на яз.Сопот имаме и спускане 200м на връщане изкачване което при дъж е непроходимо заради кофти кал. Все условия дето товарят двигателя. Не ме притеснява дъпането на караваната по асфалта а последните 5-10 км дето трябва да лаза.
За автомата не питам,Просто дадох пример . Макар 2 та да са различни имат доста общи неща .

_________________
http://www.carspending.com/bg/vehicles/5570-subaru-outback

Чет Ное 28, 2013 12:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 11:56 am
Мнения: 53
Местоположение: Mordor
Автомобил: Outback98,919rr,Civic6,Senator3.0i
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ясно! По черни пътища спускания и катерене няма да имаш никакъв проблем. В този случай по-удобно ще ти е ръчка с бързи и бавни, въпреки, че не виждам причина автомата да не се справи - просто може би по-често ще чукваш спирачката. И в двата случая се кара много бавно. Ако се катериш на първа бавна си на високи обороти, ако катериш и си автомат - пак си на високи обороти. Няма да прегрееш, споко :) Даже по-съвременна кола с автомат смятам, че по-добре ще се справи от ръчката. Но трева и кал е много широко понятие - ако искаш да газиш с каравана в дълбока кал и висока трева и джип няма да ти помогне, и обратно - ако е някоя морава и леко закалян черен път, въобще няма да ги усетиш. В дълбока кал и с подходящи гуми колата ти няма да затъне, но караваната е цопнала в миг!!! Виж, ти си преценяваш, но рано или късно ще го пробваш ако си мераклия. Няма къмпингар, който да не е затъвал, но за сметка на това никога не си сам :cry: :D :D :D

Чет Ное 28, 2013 1:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 07, 2018 8:17 pm
Мнения: 6
Автомобил: legacy
Телефон: 0885300163
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги Форко 125 ще може ли да тегли каравана до 1300кг?По асфалт.

Сря Яну 16, 2019 9:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да.

Сря Яну 16, 2019 2:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор