Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:11 am



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Въпрос за ляво странично огледало 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 6:59 pm
Мнения: 45
Автомобил: OUTBACK 2,5i 2000г.
Телефон: 0899146411
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Счупена ми е пластмасата на лявото странично огледало за OUTBACK 2.5 -2000г. Ще взимам втора употреба и се интересувам някой знае ли как мога да разбера дали не е от кола с десен волан, защото ми казаха че няма да ми е удобно. Какво трябва да гледам а и смяната му трудна ли е?
Предварително благодаря на отзовалите се.

Чет Сеп 05, 2013 10:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако е така, не е изключено в долния край на стъклото (огледалото) да пише Objects in this mirror appear smaller than what they are.
Което значи обектите виждани в това огледало изглеждат по-малки отколкото са. Което е лека сферичност, панорамност, на пътническата страна огледало и реален образ на шофьорската страна огледало.

Пет Сеп 06, 2013 3:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всъщност, надписа трябва да е следният: Objects in this mirror are closer than they appear. Горния постинг го писах набързо, по спомени.
 1

Пет Сеп 06, 2013 2:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 6:59 pm
Мнения: 45
Автомобил: OUTBACK 2,5i 2000г.
Телефон: 0899146411
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Nick написа:
Всъщност, надписа трябва да е следният: Objects in this mirror are closer than they appear. Горния постинг го писах набързо, по спомени.



ОК, мерси колега но защо тогава на дясното ми огледало нищо не пише? Или просто не е панорамно?

Пет Сеп 06, 2013 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не знам защо. Не знам колите как са в Европа по този въпрос. Дали има стандарт и пише нещо или си е 'накъде духа - да вее' ситуация. При нас си е закон, не само за Субару, за всички. Дясното огледало си е панорамно и има предупредителен надпис.

Аз ти дадох един възможен вариант на отговор, как да знаеш какво е огледалото. А ти като погледнеш в огледалото, не можеш ли сам да прецениш какво виждаш ? Дори и да няма надпис. Разликата между шофьорска страна и пътническа страна почти винаги се изразява в панорамно и не панорамно.

Напоследък обаче Субари вече правят изключение. И двете огледала с със 'стиснат' странично образ, което е за скъсяване на широчината на огледалото и общата ширина на автомобила, включая огледалата. С други думи - ти виждаш същия обем картина, но странично смачкана. И си е доста объркващо, докато свикнеш.........

Съб Сеп 07, 2013 12:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 3:52 pm
Мнения: 59
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Oт всички огледала само това вътре показва реално какво се случва. Този надпис е за разни американци и подобни, щото като се нацепят някъде като карат назаден примерно, ще съдят компанията производител, че е нямало надпис да ги предупреди! На нас тука никой няма да ни обърне внимание,че сме били толко прости и затова надпис няма :D

Иначе за огледалата мисля,че са еднакви и няма значение дали ще е от кола с десен или ляв волан. На някои аудита примерно пасажерското огледало е някво детско,там би било проблем.

Тук един тип сменя огледало.

Съб Сеп 07, 2013 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Човека пита дали има някаква разлика в ОПТИКАТА. Когато няма - няма. Когато има - е ОБОЗНАЧЕНО. Както и когато огледалото е подгреваемо - има иконка. Когато не е - НЯМА.

С други думи, всичко си зависи неговата кола за кой маркет е правена и колата, от която ще купува огледало за кой маркет е правена.

Когато ще работиш по панел на врата (особено зимата, на ниски темнператури, и колата е чисто нова), никога не използваш отверка за мини щанга. Защото завършваш с увреждания по кожата на панела. Има си тулове за целта. Когато монтираш чисто ново афтърмаркет огледало, отлепяш бялата wax paper лепенка от едната страна на 3М триъгълното парче гъба. Не ядеш доматите с колците.........

Съб Сеп 07, 2013 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 3:52 pm
Мнения: 59
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Оспамихме темата на човека ама айде.

Опитваш се да кажеш,че за американския и европейския пазар примерно, през 2000 година са произведени Аутбеци с различни оптични свойства на огледалата за задно виждане ли?
Не с колците ми и със сезала и стъблата че и листата ги ям доматите, само ракията оставям настрана да не я разлея.
Тоя панел точно там не е и мирисъл кожа, ами си е чиста пластмаса, има тапичка на винта отгоре. Видеото е примерно щото човека пита как се сваля огледалото. На тоя клип е показан някакъв начин, като го види ако иска може после да го сваля и с чука, може и с брадва, с отверТка или с "туул" - негова си работа.
Ако е ОЕМ огледало пак ли има 3М триъгълно парче гъба с опция за отлепяне на "wax paper"-а или е Scotch триъгълно парче гъба примерно?

Съб Сеп 07, 2013 5:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не се опитвам да кажа това. Казвам, че знам как е американския пазар и не знам как е европейския.
Там ти ще кажеш, ти по-разбираш. :)
За доматите - много си докачлив. Обръщението във второ лице, единствено число не се отнася конкретно за теб. То се отнася за техника от видеото. Ако той беше записал демонстрация подмяна огледало под някоя черница, изобщо нямаше и да ми направи вчепетление. Даже щях и да го захваля, че доста е напреднал. Че поне употребява отверка а не казма. Но той е в професионален shop. Ти да имаш нещо против ? Не ми се вярва метача от сервиза да се е направил на киноартист ? Монтира огледало и не знае, че страна на гъбата , която трябва да е залепена за тялото на огледалото, ще остане незалепена и това ще доведе wind noise. :-~
В ония години, когато колите бяха гаранционни, аз съм имал не по малко от 100 поръчки за свистене/шум в зоната на огледалото на магистрала.
ОЕ огледало си идва complete за онея години. Когато изписваш само стъкло - си е една история. Когато изписваш пълен комплект - гъбата си идва монтирана.

:beer:

И недейте толкова да 'подскачате' българите из форумите. Каже ви някой, с различно от вашето разбиране, нещо и вие подскочите кат ощипани булки .....

:beer:
 15

Съб Сеп 07, 2013 6:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 6:59 pm
Мнения: 45
Автомобил: OUTBACK 2,5i 2000г.
Телефон: 0899146411
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря колеги, информацията която ми дадохте ми е напълно достатъчна, а от видеото се ориентирах напълно как да си го сменя. Остава ми само да намеря време да пообикалям да си намеря огледалото. Мерси още веднъж и на двама ви и :beer:

Съб Сеп 07, 2013 10:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 1:37 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей,
малко късно виждам темата, но искам да споделя като патил човек :)
Преди близо 2г ми счупиха лявото огледало - взех си на старо за 120лв (ново към 500). Доколкото разбирам е от английски автомобил (макар, че не се поинтересувах, когато го вземах).

Проблемът, който забелязахе, че когато се опиташ да го настроиш да виждаш повече от 30% от пътя (70% от образът е лявата половина на автомобила), това не може да стане. Моторът , който задвижва огледалото започва да прескача. Така, че не е много удобно като не можеш да имаш в образа на огледалото поне 50% от пътя. (Висок съм малко над 180см. Предполагам, че за по-ниски хора може би ъгълът под който гледат ще е малко по-различен и огледалото ще бъде наклонено по-малко нагоре. Това може би ще осигури малко по-голямо завъртане навън.)
Предполагам че е така, защото за тях това е "дясно" (не от шофьорската страна огледало) и ъгълът под който се гледа в него е различен.

Монтажът не е труден, но ако не знаеш от какъв автомобил е, може би ще разбереш чак след като го сложиш.

Пон Окт 07, 2013 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 4:54 pm
Мнения: 8
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6-3.0 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, да попитам без да отварям нова тема, защото заглавието би било същото.
Outback H6 2003 година. Предното ляво огледало или някой го е натиснал нарочно или самó се е счупило нещо вътре, но вече не стои застопорено. Свободно се върти около остта си. Видимо няма нищо счупено. Машинката за ляво-дясно също работи.
Някой знае ли какво се е случило вътре и дали подлежи на по-елементарен ремонт или да си търся друго огледало?

Вто Фев 09, 2021 3:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Bonham написа:
Колеги, да попитам без да отварям нова тема, защото заглавието би било същото.
Outback H6 2003 година. Предното ляво огледало или някой го е натиснал нарочно или самó се е счупило нещо вътре, но вече не стои застопорено. Свободно се върти около остта си. Видимо няма нищо счупено. Машинката за ляво-дясно също работи.
Някой знае ли какво се е случило вътре и дали подлежи на по-елементарен ремонт или да си търся друго огледало?

Здрасти,при мен се случи същия проблем,не стоеше застопорено.Предполагам,че има пружина,която се е счупила.Аз си взех втора употреба за около 50лв.Ако взимаш втора ръка имай в предвид,че за легаси и аутбек се различават огледалата.На аутбек са малко по-големи.
https://youtu.be/y7StOBiVH7s Ето как се сменя.

Сря Фев 10, 2021 10:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 4:54 pm
Мнения: 8
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6-3.0 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря Емо!
Все пак и за ремонт някакъв си мисля...

Сря Фев 10, 2021 11:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 29, 2021 1:54 pm
Мнения: 135
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, дали американските и европейските странични огледала на Б14 са взаимозаменяеми. Имат ли разлики в монтажа? Днес на една автомивка някой ми е закачил дясното огледало и е спукал леко основата. Лявото е ударено от преди това и също има пукнатина в основата. В Европа огледалата са доста скъпи, но в Щатите намирам “кит за ъпгрейд на несгъващи се огледала”. Представлява двете основи с моторите, без капаците отзад и без стъклата. С доставката ще ми излезнат под $200, а са оригинални. Буксата ясно, че е 5 пинова и ще я прправям за 9 пиновата европейска, обаче остават въпросите за монтажа и дали ще паснат стъклата и европейските капаци с мигачите. Ако трябва и тях да поръчвам малко ми се обезмисля упражнението. Благодаря!

Пон Май 09, 2022 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 19, 2019 8:55 am
Мнения: 153
Местоположение: София
Автомобил: '17 WRX
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BLA написа:
Колеги, дали американските и европейските странични огледала на Б14 са взаимозаменяеми. Имат ли разлики в монтажа? Днес на една автомивка някой ми е закачил дясното огледало и е спукал леко основата. Лявото е ударено от преди това и също има пукнатина в основата. В Европа огледалата са доста скъпи, но в Щатите намирам “кит за ъпгрейд на несгъващи се огледала”. Представлява двете основи с моторите, без капаците отзад и без стъклата. С доставката ще ми излезнат под $200, а са оригинални. Буксата ясно, че е 5 пинова и ще я прправям за 9 пиновата европейска, обаче остават въпросите за монтажа и дали ще паснат стъклата и европейските капаци с мигачите. Ако трябва и тях да поръчвам малко ми се обезмисля упражнението. Благодаря!


Имам останало огледало от Американско Легаси Б14, ако си от София мини да видим дали има разлика в планката. Според мен не би трябвало, ако има разлика ще е в самото огледало, крепежа би трябвало да е един и същ.

Чет Май 12, 2022 9:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 29, 2021 1:54 pm
Мнения: 135
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Biankonero написа:

Имам останало огледало от Американско Легаси Б14, ако си от София мини да видим дали има разлика в планката. Според мен не би трябвало, ако има разлика ще е в самото огледало, крепежа би трябвало да е един и същ.


Мерси, колега, днес гледах огледало и имат визуални разлики. Вероятно ще се монтира правилно, но трябва да се ползват цели огледала и да се откажа от мигачите със сигурност. За прибирането трябва да разглобя някое и да пробвам да прехвърля механизма. Засега ще си ползвам моите, пукнатините в основата са минимални и могат да работят години още. Междувременно ще се оглеждам за европейски на по-нормална цена.

Чет Май 12, 2022 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Petrakii и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор