Отговори на тема  [ 124 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
 тонколони на Аутбак питане? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 9:18 am
Мнения: 229
Местоположение: Sofia
Автомобил: outback 2.5 '00
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мойте говорители бяха уж хубави - audioson, но с времето прегорели и плякащи.
Преди година ги смених с ниска серия на HERTZ - отзад двулентови, а отпред двукомпонентна система (оранжевите) , и плеър Pioneer - среден клас.
Сложиха и малко вата отпред и наистина засвири хубаво.
Само, че се оказа, че отзад на задните мембраната била прекалено изпъкнала и опирала в кората, и след година ползване се чува как удря в пластмасата.
Сега пак бих си сложил същия сетъп говорители - не са скъпи , а пък вадят приличен звук

Вто Сеп 23, 2014 7:04 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 11:08 pm
Мнения: 124
Местоположение: Burgas
Skype: ickata_bs
Автомобил: Subaru Outback, and Legacy Limited
Телефон: 0899598383
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
На Ул.В Левски около №70 има едно магазинче и сервиз за тонколони около 20 кинта на бройка струва да ги направят дискотека .Поне за моите ми казаха такава цена.Много странно захващане и форма имат оригиналните и едва ли ще има по добро предложение по магазините което да ти пасне добре без да дрънчи

Чет Окт 16, 2014 4:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 8:27 pm
Мнения: 44
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 3,6 2013
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ichkaa , Абе на улица Васил Левски 70 ама в кой град бе майна че аз съм на 56 и няма такова животно тук?

Иначе и мойте колони са изпърдяни,касетофона е Алпин и след 12-14 почват да браждат.Отбелязвам че на Алпина на 3-5 се слуша спокойно в колата и над 14 си е жива дискотека.Нз колко му е макса ама не ми се пробва че ще отидат хептен колонките.Макс съм дигал до 17 ама е мн отвратително. Ако някой може да ми каже къде да я закарам и максимално евтино да ми смен ят и 6те колони.Евентуално + изолация на 4те големи във вратите. :bow:

Пет Окт 17, 2014 4:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
за изолация и аз се бях ентересувал , но за да ти я сложат тази изолация :
1 не е евтино
2 ракулачват целите врати, защото изолацията се поставя на самата ламарина ...т.е. от вътрешната страна :)

можеш да направиш като мен .... купуваш си говорители и си ги сменяш, не е голяма философия :idea:

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Пет Окт 17, 2014 6:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 11:08 pm
Мнения: 124
Местоположение: Burgas
Skype: ickata_bs
Автомобил: Subaru Outback, and Legacy Limited
Телефон: 0899598383
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
pe6o_bg написа:
Ichkaa , Абе на улица Васил Левски 70 ама в кой град бе майна че аз съм на 56 и няма такова животно тук?

Иначе и мойте колони са изпърдяни,касетофона е Алпин и след 12-14 почват да браждат.Отбелязвам че на Алпина на 3-5 се слуша спокойно в колата и над 14 си е жива дискотека.Нз колко му е макса ама не ми се пробва че ще отидат хептен колонките.Макс съм дигал до 17 ама е мн отвратително. Ако някой може да ми каже къде да я закарам и максимално евтино да ми смен ят и 6те колони.Евентуално + изолация на 4те големи във вратите. :bow:

За Бургас става въпрос.Защото видях ,че колегата пуснал темата е от там

Съб Окт 18, 2014 5:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
някой знае ли дали има сходство и оригиналните тонколони на ферестър 3 и аутбек 2?

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Нед Окт 26, 2014 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
на форестър 2006 и бек 2004-2009 са еднакви. ама за тез нз ...

Пон Окт 27, 2014 11:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
emooo написа:
за изолация и аз се бях ентересувал , но за да ти я сложат тази изолация :
1 не е евтино
2 ракулачват целите врати, защото изолацията се поставя на самата ламарина ...т.е. от вътрешната страна :)

можеш да направиш като мен .... купуваш си говорители и си ги сменяш, не е голяма философия :idea:



Да ти кажа разликата е огромна с изолация. Колоните звучат коренно различно. Има в Авал например по 30-тина кинта едни пакети с 4 листа от 2мм изолацията им, лист микропореста гума за да не ти тропа кората и лист дунапрен за зад говорителя. Съвсем ок са като количество и качество. За просто изолиране (само външната ламарина) 2 пакета са съвсем достатъчни за четирите врати. За пълно (вътре вънка) си отива по пакет на врата. На Бек 00-03 кората се сваля елементарно. Четирите врати ги направих за час и половина с мотането и напасването на фланци за новите колоните. Но даже и фабричните колони да останат разликата е огромна. Иначе на Бек-а колоните са по 16,5 см и до към 60 мм мисля е беше дълбочината. Но кората спокойно позволява около 10мм фланец, може би и повече.

ПП. Някой хора ползват и разни строителни битуми. По-ефтини са, но далеч не толкова хубави. От опит го казвам. Стават за под, багажник например, но трябва да се слагат само в доста топло време, щото иначе не залепват. А във врати не бих си сложил, защото някои марки се разтичаха след едно две лета.

Сря Окт 29, 2014 11:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 01, 2013 3:39 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Телефон: 0898268926
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
@Deyan_g

Здравейте колега, най-после някой с Бек 2-ка в тази тема, който действително е сменил колоните и е сложил изолация!

Значи няма нужда да се свалят и 4те врати, сваля се само кората и се лепят изолациите? Доколкото виждам да има изолация е добре не само за звука, но и за разхода на гориво. Задържа топлината зимата и хладината лятото.

Сменяхте ли пищялките, или само долните говорители?
Аз си обмислям да сменя само долните говорители само в предните врати със двулентови Хертцове с пълна честотна лента http://aval-bg.com/27/Hertz+HCX+165
притеснява ме само, че дълбочината на монтаж им е 69 мм и може изобщо да не се поберат там...
Вие какво си сложихте?

А за изолацията гледам на Авител имат много предложения. И там се чудя много какво да избера. А и колегата, който каза, че трябва да се свалят вратите ме "поля със студена вода". Ако мога лесно да ги сложа се колебая между следните:
http://www.avitel-bg.com/silent-coat-ml ... koizolacia - 4 мм с алуминиев и битумен пласт
http://www.avitel-bg.com/silent-coat-noise-isolator-6 - 6 мм, направен от полиетиленова пяна

(пп: сега видях,че и на авал ги има двата, само че първия е 10 лв вместо по 12.... :lipseal: )

Сря Окт 29, 2014 1:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Той колегата под сваляне на вратите има предвид корите. И при него предполагам, че е по-тегаво, но на 2-ката е смешно лесно.

Разхода ме съмнява да има подобрения, щото изолацията си тежи. Но пък усещането и звука от затварянето на вратата са къде къде по-приятно. Но като цяло да, свалаш корите, пъкаш си ръцете през малкото дупки и лепиш битума. Някои хора слагат основно по средата на вратата, както е фабрично. Като цяло едно парче по средата хваща повечето вибрации, но предвид факта, че материала не е толкова скъп аз налепих на цялата ламарина, или поне докъдето успявам да стигна. Тепърва ще слагам от вътрешната страна на вратата, но там ще е микропореста гума откъм кората.

Като цяло Авал май са една идея по-ефтини от Авител. Аз поне повечто неща си ги взех от тях. Silent Coat ако се чудиш дали е хубава, не се чуди екстра си е. Някога се казваха STP. Вече за изолация и подобни са Silent Coat, но още са собственост на СТП. Динамата е по-хубав, но и значително по-скъп.

Аз лично смених и пищялките. Предпочитам разделените колони с филтър. А и така или иначе се свалят, за да повдигнеш кората при махането и. А ако сложиш долу двулентови колони и оставиш оригиниалните ще имаш 2 пищялки от страна. Стига да вържеш и оригиналните разбира се. Един приятел така направи в неговото пунто. Отвартително много високи, а като са намалени до поносимо ниво глъхнат. Но това е лично мнение.

Дълбочината не си спомням точно каква беше. Най-добре свали кората, свали прозореца и пъхни една ролетка. По-сигурно е от всички теми и данни в интернет.
Аз отпред съм с това: http://aval-bg.com/96/DLS+B6.2
Сложил съм и един 10мм фланец, най-малкото заради захващането на фабричните колони. До стъклото май оставаха 4-5мм. Но кората позволява и малко по-висок фланец.

Ако имаш някакви въпроси питай. Ако искаш може и да се видим някой ден/вечер да ти покажа направо как е при мене.

Чет Окт 30, 2014 3:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
аз направих така както беше написал колегата hitmn ... използвах за фланци периферията на старите колони и си стана чудно. по-широк фланец се получи , но нямаше проблем при монтажа :)

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Чет Окт 30, 2014 7:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 01, 2013 3:39 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Телефон: 0898268926
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Деян благодаря за отговора.

100% ще сменя и моите колони, само да измисля кои и как :)

Тези които си си сложил отпред са с монтажна дълбочина 60 мм. Готини са.
Харесах си и http://aval-bg.com/2825/Audison+Prima+APK+165. Малко по-скъпо, но също е 60 мм дълбочина на инсталиране. Малко са по-скъпи. Освен това обиколката на пищялката е 26 мм вместо 16, колкото е на ДЛС-а ти. Но като описание изглеждат много добре. Ти обмислял ли си какви точно колони да си сложиш... как избра точно тях?

Също така задните тонколони сменил ли си ги или си остана с оригиналните?
И пореден въпрос... пищялките лесно ли се сменят.. тия "кутийки" които са по снимките къде си ги монтирал (имало ли е място и за тях)?

И .. може да ви се стори доста тъп въпроса... но какво значи "фланец"? Знам за фланци за повдигане на колите, но едва ли е същото :)

А за вижданка като нищо може и да се възползвам. Само 1во да отделя бюджет и да знам какво ще купувам. Особено слагането на изолация ми е тъмна индия :)
Надявам се не съм прекалено досаден :о

А от друга тема прилагам снимка на врата без кора. Изглежда ми много трудно да се подпъхне каквото и да било под този найлон (?) който се вижда:

Изображение


Последна промяна Crusader на Пет Окт 31, 2014 2:38 pm, променена общо 1 път


Пет Окт 31, 2014 2:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Найлона се реже внимателно по краищата и после или се залепва с гафер примерно или се подменя с по-плътен.

Иначе за колоните. Мислих за С6А, но не ми се даваха толкова пари. Предполагам си заслужават, ако ги пуснеш през усилвател. Иначе не мисля, че ще усетиш някаква разлика. 63мм не мисля, че ще са проблем. Реално при С6А по-хубави са пищялките и филтрите. Разликата в говорителя не е толкова драстична, като изключим че е гумиран магнита и дупките за захващане са повече.

Задните колони ги смених с това http://aval-bg.com/66/DLS+226
Вършат работа. Малко се губят високите, но това е нормално като са толкова ниско долу.

За изолацията ако трябва ще помагаме на живо, но те съветвам или да е в гараж или да е напролет.

Фланците са дървени или ПВЦ пръстени. По-често се ползват дървени. От МДФ примерно.
http://media.snimka.bg/images/002164992.jpg
http://media.snimka.bg/images/002164998.jpg

Моите си ги взех от ЮК ибеи, заедно с още нещица като кабелни обувки, кабели и разни други глупости. Иначе бих си ги рязал сам. И сигуено ще си изрежа в един момент, за да са както искам.

Пет Окт 31, 2014 2:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 01, 2013 3:39 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Телефон: 0898268926
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ОКей, май се насочих горе долу.
За фланци ще се опитам да използвам старите колони. Те трябва да се изкорубят предполагам и да им се вземат нещата, които ще са фланци?

За отпред харесах това:
http://aval-bg.com/2825/Audison+Prima+APK+165 - 60 мм дълбочина, 26 мм обиколка на пищялката , 2 компонентни , 227 лв

за отзад: http://aval-bg.com/2784/Audison+Prima+APX+6.5 - 57 мм дълбочина (за сравнение твоите задни са 52 :о ) , подобен като звукови характеристики на горния, 144 лв


А вместо по-дебел найлон нормално ли е да сложа "микропорестата гума" , за която си споменал малко по-нагоре?

Пет Окт 31, 2014 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Найлона е по-скоро за влагоустойчивост. Микропорестата гума му викам на това. Найлона съм го оставил и това ще го слагам на самата кора за допълнително намаляване на шума отвън навътре + избягване на всякакво тропане от кората.

Пет Окт 31, 2014 5:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 01, 2013 3:39 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Телефон: 0898268926
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ясно.
А тази гума е 4 мм. Ще се побере ли?

Пет Окт 31, 2014 6:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 7:46 pm
Мнения: 155
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback 2.5'05'АТ
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Crusader написа:
Изображение

Самата изолация се слага върху вратата така както си е на снимката и след това се слага и един найлон и след това кората на вратата.
Правилно ли съм разбрал?

Чет Ное 13, 2014 7:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Раздавам безплатни съвети ... все още :bow:

Ако искате да постигнете максимума ...

Почвам от найлона.Сменя се с това : http://www.avitel-bg.com/rta-800-00-051-mute-platinium

Заграденото на снимката се оставя непокрито. Това "нещо" е свързано с корите, където се образува обем, за по правилно разпространие на баса... Освен това искам да помислите дали не е по-добре да има откъде да "диша" говорителя, а не да е запушен отвсякъде ...

Колоните не ги гледате правилно...
3 лентова колона не ви трябва в краката. Долу е баса ... нагоре са другите честоти ...

Колко е максималната дълбочина на говорителите, които могата да влязат някой мерил ли е ?
 5

Чет Ное 13, 2014 10:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
И ние точно за мидбас говорим във вратата. Пищялката си е горе.
А за запушения бас си се преценява за всяка кола / колони. На предишната ми кола беше напълно запушен и звучеше доста добре. На Бек-а ще експериментирам напролет, но май този път ще оставя дупка, съдейки по сегашния звук.

А кое е заграденото на снимката, че нещо не те разбрах какво имаш предвид?
Иначе за дълбочината не си спомням колко беше.

@lub0o Махаш найлона. Почистваш много хубаво ламарината на вратата, оставяш да изсъхне, лепиш битумна изолация вътре по ламарината. Отгоре или залепваш найлона или най-добре както hitmn казва пак с битумчето. Кората не е задължително да и правиш каквото и да било, но аз слагам микропореста гума, щото иначе тропа.

Съб Ное 15, 2014 12:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Не се е качило нещо ...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Ное 17, 2014 7:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 124 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор