Отговори на тема  [ 124 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
 тонколони на Аутбак питане? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
колеги един глупав въпрос , но ми е интересно ... някой пипал ли е колоните на аутбак .... моя е 2007 предни размери ? и задни с какви размери са ? т.е. на вратите и има ли смисал да се сменят с нещо уж по добро ?
Благодаря :)

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Пон Сеп 15, 2014 10:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз мога да ти кажа какво съм замислил :)
Тъй като говорителите отпред са много зле. С хартиена мембрана и магнитче като капачка на кола. Инак са Йамаха.

16.5 съм е диаметъра отпед. Смисъл в смяна има, но е добре да вземеш изолация на вратите. Като разглобиш кората ще видиш че във външната част на ламарината на вратата има едно парче 2мм изолация бодобна на битум. Идеята и е да обира вибрациите. Ако сложиш още няколко парченца такава и после залепиш шумоизолация 7 или 8 лв е кв.м. Слагаш новия говорител. сменяш найлона под кората с по здрав (дебел) и си ти. Цялата тази галимация е добре да я направиш, ако искаш да подобриш. Гледай говорителя да е с честотен диапазон поне от 50 hz до максимум 10 000 hz. Защо ? Не е добре да слагаш трилентова колона. Ниско долу високите няма да ти вършат никаква работа. Плюс това има огромен шанс да не изкарват чист звук, според мен са много накичени и усложнени. Честотите от 7000 до 22 000 hz са работа на пищялките в по - горната част на вратата.

Аз съм си харесал тези : http://www.avitel-bg.com/hertz-hv-165l

Мека гумена мембрана за хубав плътен звук дори когато е намалена. Не съм я налагал да видя дали ще пазне точно на отвора, но се предполага, че става.

Другото, което е добре да знаеш е, че заводското радио, аудио система, е 4х25 или 4х30 вата максимум. Има невероятен шанс да не може да ти запълни мощността на говорителя без да почне да криви (самата уредба). Кривене е това което се получава след като усилиш в момента на 35 от 40 при теб. решението е допълнителен усилвател с разни джунджурии вътре за "изправяне на звука"

Това е което мога ти кажа. Ако имаш въпроси питай. Ако не ме намериш във форума имам телефон отсрани. :)

Вто Сеп 16, 2014 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Забравих да ти кажа, че самата кора на врата ти прави звука. Задната част зад "панерчето за боклучки" е свързана с говорителя и там напрактика отива басът. Пипни го и ще видиш. :) Затова е хубаво да се направи добрата изолация и на ламарината и на самата кора, за да не издиша през процепите.

Вто Сеп 16, 2014 7:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
сърдечни благодарности!!!! беше ми мн полезно инфо ... утре ще разглобявам и ще видя какво ще се получи , но определено мисля да сложа някаква изолацийка... но определено тези говорители съм убеден че са ](*,) пръчка
а за задните врати какво е положението ?

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Вто Сеп 16, 2014 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 31, 2014 10:39 am
Мнения: 9
Автомобил: Outback H6 Si Drive
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз проучвах въпроса. стигнах до същите изводи - 16.5 колони за предните врати, задължително изолация, иначе буквално се губи смисъла. Пищялките, са под въпрос дали да се сменят, вероятно ще ги сменя. Засега няма да взимам DSP и допълнителен съб. задните колони също ще ги оставя. в момента фабричните дрънчат, пърдят и т.н. с включен SBS или там каквото е :swear:

Сря Сеп 17, 2014 12:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
задните са същия размер :) НО! там е добре да сложиш някакви с по друг диапазон. Демек да стигат малко по-високи херци. Защо ти го казвам ... Когато отзад няма пътници и краката им не спират звука (имам впредвид средни и високи честоти, щот баса не се отразява в предмети поради вибрацията) ще получиш по добър съраунд. Съраунда не ти идва от баса, а от средни и високи.

Така например : http://www.avitel-bg.com/hertz-hcx-165

Понеже съм ги виждал и предните и задните колони са едни и същи. Може обаче да имат разминаване в размера, не съм 100% сигурен, на око са еднакви.

С една добра настройка на аудио системата с тези два варианта на говорители (ако естествено високо лентовото говорителче излизащо от бобината не стърчи много и не опира в кората) звука ще стане уникален.

Има и по-добър вариант, а именно да се направят някъде дупки в корите на задните колони. Да се претапицират за да не си личи и там да сложиш още едни средно/високи говорители, а във вратите да останат пак ниско честотни (говоря за отзад). Така ще получиш пефектно разделените на звука в колата. Басите ще тръгват от долу, а там кудето ти е главата ще получаваш т.н "вокали". Това за мен е най-добрия вариант.
За съжаление не мога да ти го покажа, понеже нямам "деньги" ся да го изпълня, но поне съм си го измислил.

В процеса на работа трябва да видиш дали ще ти трябват филтри за говорителите. В зависимост от това което ще избереш. АКО се застъпват честотите на говорителите примерно : басовия отпред долу : 40-10 000 а пищялите горе 7000-22 000, е хубаво да вземеш филтър.
Според мен могат да се избегнат ако не се застъват честотите. Идеята е да се гони звук за който всеки говорител е предназначен за да няма смесване.

Ако отидеш в някой магазин това може и да не ти го кажат, но понеже ми е нещо като хоби ти казвам как да изкараш най-чист звук ... :)

Сря Сеп 17, 2014 6:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А ако пък и откриете някакъв ценово ориентиран начин да сложите нещо, което да замести културно и без разрушаване на интериора фабричното аудио, за да има какво да подава чистия звук, цена няма да имате ако споделите :D

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Сеп 17, 2014 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Е аз това съм направил ...

Само за смяна на говорителите съм писал, но явно не си го прочел правилно. Горе долу за говорителите и изолацията 600 лв.

Сря Сеп 17, 2014 7:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това за говорителите ясно, ама нали нещо трябва да им подава качествено аудиото, за да се усети разликата между новите и старите колони ;)
При мен говорителите са сравнително запазени и за това вместо да разчитам на басове от вратите и да се тормозя с уплътнения и изолации при положение, че няма лесен начин да заменя фабричното аудио с нещо наистина качествено, което да "храни" колоните реших, че ми е по-изгодно и ще има по-голям ефект ако просто хвърля това нещо в багажника и резултатът е повече от задоволителен.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Сеп 17, 2014 8:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
а говорители като гледам са дълбокички ... т.е. няма ли да опират при свалено стъкло ... принципно по вратите са по плитки говорители ?
а иначе относно subwoofer... в старото субару имах и определено е свиреше , но го продадох и не искам да имам сандъци повече в багажника . пространството там ми е необходимо понеже резервната ми гума е там ... ако сложа и баса ... и то станаааааа....

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Сря Сеп 17, 2014 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега, има едни картонени фланци на заводските говители ...

Сря Сеп 17, 2014 10:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 31, 2014 10:39 am
Мнения: 9
Автомобил: Outback H6 Si Drive
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Смяната на фабричното ЦД, много ме тормози и мен. За сега съм намерил конзола с климатика, но е за обратен волан (съответно копчета) и е твърде скъпа, освен нея се вгражда свирещото устройство. Та до никъде...

Чет Сеп 18, 2014 10:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегите имате теми за гром о подобни

а ко нямаш чейнджър може да си добавиш фебричен subwofer под седалката ( но не съм сигурен дали не е само за американските модели -само виж по форумте legacygt / nasioc )

Чет Сеп 18, 2014 1:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
1 . Панела на заводското аудио го продават в един япоснки сайт.

http://www.avojdm.com/product_info.php?products_id=123

2 . Този панел го има в ебай за single din audio, демек за устройство не с диплей вграден в него както е този, а само за CD и без климатроник опцията.

http://www.ebay.com/itm/Connects2-CT24S ... 27e42b6e0b

Отделно пък първи вариант една хубава музичка е към 800 лв.

Към втори вариант за около 300 лв. може да вземете прилична Mp3-ка на x-plod или прочие.

Инвестицията е голяма и нз дали си заслужава.
Това, което евентуално ще получите е малко повече ватове на канал, но не повече от 50.

Заради това съм мислил и за усилвател 4х30 или 4х50, който да отиде на последователо връзване след аудиото и преди колоните. Увеличавайки мощността до 70-80 вата на канал.

Заводското радио не е толкова лошо колкото го представяте. Ограничени са му възможностите, но като електроника вътре е много добре направено. общо взето е измислено да свири над 10 годинки.

Чет Сеп 18, 2014 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В никакъв случай не твърдя, че заводската "свирка" е лоша ... за оригиналните си колонки. Просто с нея не можеш да използваш капацитета на някои хубави aftermarket говорители, пък разликата между оригиналните и другите като свирене със старата "свирка" поне за мен обезмисля операцията.
Тия панели и на мен ми хванаха първо окото, но само панел на цена близо 400лв. без доставка дори (за мен трябва първия вариант) на мен лично ми идва в повече, за това и реших нещата по моя начин, с добавка за mp3, bluetooth и line-in към оригиналното аудио, както и с бас-а, който лежейки под кората до момента не е имало случай, в който да се наложи да го извадя, за да освобождавам допълнително място.

В крайна сметка обаче всеки си има гледна точка, така че щом ви харесва да сменяте колони и резултатът ви удовлетворява го правете, защото накрая все пак е важно всеки да намери вариант, в който да се кефи на това, което обича да слуша :beer:

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Чет Сеп 18, 2014 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз в момента съм с една "тубичка" с вграден усилвател на блаупункт с мощност 70вата, която уплътнява липсващите ниски честоти на заводското аудио и колони ... другите работи дет съм ги писал са за в бъдеще

Чет Сеп 18, 2014 11:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
днес реших просто да сменя стоковите говорители ... разкачих корите... махнах картонките които изглеждат като от УКВ .... използвах съвета като им махнах картоняетата и ги използвах за фланци на новите говорители ...
отпред сложих 16.5см Alpine а отзад 16 см Blaupunkt .... звукът чувствително се пподобри. нямах нерви да правя каквито и да е проекти ... а за туба направо е зачертнато ... :) та някой ако има въпроси мога да помагам и аз откъм разколачване...
ето и говорителите...
http://www.technopolis.bg/b2c/details/3 ... E-SPG-17C2
http://www.technomarket.bg/products/090 ... ower-65-3x

и все пак който разчита на оригиналния ПЛЕЪР да не очаква чудеса .... :) но определено е по приятен звукът:)

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Пет Сеп 19, 2014 9:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Гледам си сложил 3 лентови. Направи един клип на HD ако може

Съб Сеп 20, 2014 10:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
сложих .... защото това намерих , хич не ми се обикаляше вече... и тези паснаха идеално на задния размер.
самата кутия която се образува за звук на задните врати е мн зле , да се знае :)
а за клип , какво точно те интересува ?

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Нед Сеп 21, 2014 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
ROFL

ми искам ... да видя как мърда мембраната :pardon:

Пон Сеп 22, 2014 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 124 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор