Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:21 pm



Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 тонколони на Аутбак питане? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Borisov написа:
Колеги,някой да има файла на колегата mitkomitashki.Бих искал да се пробвам да ги изпринтя.
Писах му на лични ,но нямам отговор,а може и да не желае да го сподели.Няма проблем ако е така,интелектуалната собственост е ценно нещо.Разбирам го.
Поздрави.


Писах на лично. Файловете ги имам. Аз също искам комплект преди и задни.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Нед Юни 21, 2020 6:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Фланците са при мен. До петък се надявам да съм сложил вибро, шумо изолацията и да монтирам говорителите. Ако всичко е точно, ще пиша и сложа снимков материал.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006
 5

Съб Юли 04, 2020 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, предните фланци са топ. Десния се принтира огледално, за да съвпадне посоката на наклона при монтаж. За задните имам забележка. Първо рингът не е плътен, което изисква монтажен фланец - обикновено има в комплектите на говорителите. Обаче като ползвате такъв фланец, после говорителя опира в кората на вратата. Аз бих принтирал задните фланци поне 5мм по-ниски и с плътен ринг.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Сря Юли 08, 2020 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Все пак, тези адаптори съм ги правил преди всичко за себе си. :) Моите говорители имат монтажни отвори по цялата си периферия (снимката по-долу), за това реших да спестя малко материал, като направя адаптора с колони, а не непрекъснат.
Колкото до височината, много е важно периферията на говорителя да опира плътно (чрез омекотяващ слой) към кората, в противен случай тя ще вибрира, резултата от което е "пърдящ" звук. Оригиналните са така, аз също съм го направил така. В контекста на което, ако се направи плътен и отпадне нуждата от фланец, е добре да не се променя височината.

Изображение

Съб Юли 11, 2020 10:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, хиляди благодарности за труда, положеното време и старание за обща кауза и помощ! Говорителят няма абсолютно никакъв смисъл да се опира в кората. На мен ми се наложи да изрежа нещо като израстък от кората на вратата, защото опираше и нямаше затваряне, а назад място колкото искаш. Обемът необходим за ниските честоти, се генерира, като говорителят създава акустика към самата врата, чрез обем! Не случайно оригиналните задни са с плътен пръстен, а не с колони! Така се създава този обем, а не говорителят да "изпуска" въздух около себе си отиващ в нищото. Отново благодаря, защото тези неща създадени от теб са уникални и изключително ценни! Аз давам препоръки, като човек учил малко акустика и с практически опит.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Съб Юли 11, 2020 11:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Напълно си прав, колега. :) Ето тук има едно образователно видео.
Чакам да ми дойде дунапренчето и ще направя по-плътни и ниски фланци.

Вто Юли 14, 2020 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
къде мога да намеря файловете за фланците за 3Д принтиране или кой може да ми ги изпринтира? Задният фланец изрязан ли е останал или вече се ползва плътен?
Поздрави!

Пон Дек 07, 2020 3:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте.
Имам два изрязани фланеца,подарявам ги,само желаещия трябва да си поеме транспорта.
Фланците са принтнати на 20% запълване,така че аз не бих ги ползвал за постоянен монтаж.
Стават евентуално ако някой се съмнява дали ще станат като финален вариант,после да си ги изпринти с по-добро запълване(файла е взет от форума).
Отговарям на телефона от подписа.
Поздрави.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Дек 09, 2020 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Borisov написа:
Фланците са принтнати на 20% запълване,така че аз не бих ги ползвал за постоянен монтаж.


Я накой аудиофил да се изкаже - допуска ли се изработката със запълване различно от 100%, с оглед качеството на звука?

Съб Дек 12, 2020 12:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Въпросът е не в звука, а дали механично ще са достатъчно здрави на 20%. Според мен ще са крехки.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Съб Дек 12, 2020 9:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Jonini написа:
Въпросът е не в звука, а дали механично ще са достатъчно здрави на 20%. Според мен ще са крехки.

Именно.За това и аз не ги слагам.Като ги хванеш в винтовете ,не знам до колко ще носят.

Пон Дек 14, 2020 11:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 12, 2017 5:22 pm
Мнения: 40
Местоположение: София
Автомобил: Outback 09 2.5AT EJ253, BMW 535d
Рейтинг: 113
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
Може да не е влизал.


Наистина не бях влизал много време :beer:
Ако на някой му трябва файла, да си го променя, ето линк. Не помня дали това е последния вариант, да ако ще се принтира е добре да се разгледа.

Да попитам, при теб паснаха ли дистанционерите и имаше ли проблем със задните? :beer:
2020-та нямах никакво време за нищо по хубав повод и сега съм решил да оправя музиката на татко на Аутбека. Дори се чудех да му взема някаква мултимедия, ама там е сложно точно с тоя модел :D

И да попитам. Виждам, че ползвате фланци, които са изрязани. Т.е. говорителите не лягат плътно върху тях. Тези отвори как се отразяват на звука, или няма значение? :beer:

https://ivailovgrad.com/upload_ivailovgrad/LeftSubaruSpeakerDist.stl

_________________
Поздрав най-сърдечен! Твой приятел вечен, Весел Патиланчо!

Чет Яну 07, 2021 11:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз не съм стигнал до тях, за съжаление. Стоят прибрани при говорителите и си чакат реда, да стигна да откача кората... :(
Имах доста други, по-спешни неща по колата и в интериорно отношение почити нищо не съм правил... предполагам, като се стопли ще се хвана с това и ще пиша.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Яну 07, 2021 12:45 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 12, 2017 5:22 pm
Мнения: 40
Местоположение: София
Автомобил: Outback 09 2.5AT EJ253, BMW 535d
Рейтинг: 113
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е :beer:
Ако успея тия дни, ще ги тествам преди теб :giggle:
Само за тия отвори на снимките по-горе се чудя, дали са само за да се спести филамент и как влияят на качеството на звука?

Сега прочетох по-внимателно. Явно трябва да са без тях :beer:
Jonini написа:
Обемът необходим за ниските честоти, се генерира, като говорителят създава акустика към самата врата, чрез обем! Не случайно оригиналните задни са с плътен пръстен, а не с колони! Така се създава този обем, а не говорителят да "изпуска" въздух около себе си отиващ в нищото. Отново благодаря, защото тези неща създадени от теб са уникални и изключително ценни! Аз давам препоръки, като човек учил малко акустика и с практически опит.

_________________
Поздрав най-сърдечен! Твой приятел вечен, Весел Патиланчо!

Чет Яну 07, 2021 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Задължително плътни. С тези отвори разваляш обема на говорителя и ще свири по-зле.
Реално вратата се пада кутия на говорителя и се използва и трябва да е изолирана.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Яну 07, 2021 1:47 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С какъв материал е добре да се запълнят изрязани фланци? Мисля да тествам да запълня фланците от колегата Borisov и ще видим какво ще се получи.

Чет Яну 28, 2021 3:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С каквото ти е удобно, стига да уплътни херметично и да държи като думне баса, да не изпусне :)
Топъл силикон, залепяне на абс (ако е принтнато с абс) пластмаса, която пасва на отвора...

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Яну 28, 2021 8:04 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ОК, благодаря. Аз си мислех за XPS примерно или нещо което да се обработва лесно. Чакам да се стопли, че не разполагам с гараж и ще се тестват.
Ще направя снимки и ще покажа какво се е получило.

Пет Яну 29, 2021 9:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пробвай как реагира на ацетон. Би трябвало да можеш да залепиш XPS към това с ацетон.
Разбира се, може да ползваш и капчица, но с четка и ацетон ще можеш да намажеш цялта повърност и да не е точково захващането.
в задната част, остави някой мм повече и тествай като стегнеш как ляга. Би трбябвало да успее да го притисне.
Вземи по-плътен XPS, че има едни на дупки...

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Яну 29, 2021 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Май 05, 2018 5:46 pm
Мнения: 11
Местоположение: София
Автомобил: Legacy H6 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Има ли някой в София и региона на който му се занимава да се сменят предни или комплект преди + задни на б13 комби ... при мен отпред дрънкат на умряло и много дразни. А аз съм малко бос в тази насока. Респективно може да ми препоръчате какви говорилители да сложа и тн. Естествено ще си каже и цената. Идеята ми е да свири нормално .. без да дрънка или поне една идея по-хард звук. Стоковота музика е

Сря Мар 31, 2021 3:13 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор