Отговори на тема  [ 124 мнения ]  стр Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 тонколони на Аутбак питане? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Borisov написа:
Колеги,някой да има файла на колегата mitkomitashki.Бих искал да се пробвам да ги изпринтя.
Писах му на лични ,но нямам отговор,а може и да не желае да го сподели.Няма проблем ако е така,интелектуалната собственост е ценно нещо.Разбирам го.
Поздрави.


Писах на лично. Файловете ги имам. Аз също искам комплект преди и задни.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Нед Юни 21, 2020 6:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Фланците са при мен. До петък се надявам да съм сложил вибро, шумо изолацията и да монтирам говорителите. Ако всичко е точно, ще пиша и сложа снимков материал.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006
 5

Съб Юли 04, 2020 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, предните фланци са топ. Десния се принтира огледално, за да съвпадне посоката на наклона при монтаж. За задните имам забележка. Първо рингът не е плътен, което изисква монтажен фланец - обикновено има в комплектите на говорителите. Обаче като ползвате такъв фланец, после говорителя опира в кората на вратата. Аз бих принтирал задните фланци поне 5мм по-ниски и с плътен ринг.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Сря Юли 08, 2020 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Все пак, тези адаптори съм ги правил преди всичко за себе си. :) Моите говорители имат монтажни отвори по цялата си периферия (снимката по-долу), за това реших да спестя малко материал, като направя адаптора с колони, а не непрекъснат.
Колкото до височината, много е важно периферията на говорителя да опира плътно (чрез омекотяващ слой) към кората, в противен случай тя ще вибрира, резултата от което е "пърдящ" звук. Оригиналните са така, аз също съм го направил така. В контекста на което, ако се направи плътен и отпадне нуждата от фланец, е добре да не се променя височината.

Изображение

Съб Юли 11, 2020 10:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, хиляди благодарности за труда, положеното време и старание за обща кауза и помощ! Говорителят няма абсолютно никакъв смисъл да се опира в кората. На мен ми се наложи да изрежа нещо като израстък от кората на вратата, защото опираше и нямаше затваряне, а назад място колкото искаш. Обемът необходим за ниските честоти, се генерира, като говорителят създава акустика към самата врата, чрез обем! Не случайно оригиналните задни са с плътен пръстен, а не с колони! Така се създава този обем, а не говорителят да "изпуска" въздух около себе си отиващ в нищото. Отново благодаря, защото тези неща създадени от теб са уникални и изключително ценни! Аз давам препоръки, като човек учил малко акустика и с практически опит.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Съб Юли 11, 2020 11:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Напълно си прав, колега. :) Ето тук има едно образователно видео.
Чакам да ми дойде дунапренчето и ще направя по-плътни и ниски фланци.

Вто Юли 14, 2020 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
къде мога да намеря файловете за фланците за 3Д принтиране или кой може да ми ги изпринтира? Задният фланец изрязан ли е останал или вече се ползва плътен?
Поздрави!

Пон Дек 07, 2020 3:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте.
Имам два изрязани фланеца,подарявам ги,само желаещия трябва да си поеме транспорта.
Фланците са принтнати на 20% запълване,така че аз не бих ги ползвал за постоянен монтаж.
Стават евентуално ако някой се съмнява дали ще станат като финален вариант,после да си ги изпринти с по-добро запълване(файла е взет от форума).
Отговарям на телефона от подписа.
Поздрави.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Дек 09, 2020 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 04, 2017 9:44 pm
Мнения: 251
Автомобил: Legacy 2.0R
Рейтинг: 287
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Borisov написа:
Фланците са принтнати на 20% запълване,така че аз не бих ги ползвал за постоянен монтаж.


Я накой аудиофил да се изкаже - допуска ли се изработката със запълване различно от 100%, с оглед качеството на звука?

Съб Дек 12, 2020 12:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:29 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Телефон: 0898668134
Рейтинг: 131
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Въпросът е не в звука, а дали механично ще са достатъчно здрави на 20%. Според мен ще са крехки.

_________________
Subaru Legacy Wagon 2.5 AT Y'99, Outback H6 2006

Съб Дек 12, 2020 9:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Jonini написа:
Въпросът е не в звука, а дали механично ще са достатъчно здрави на 20%. Според мен ще са крехки.

Именно.За това и аз не ги слагам.Като ги хванеш в винтовете ,не знам до колко ще носят.

Пон Дек 14, 2020 11:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 12, 2017 5:22 pm
Мнения: 40
Местоположение: София
Автомобил: Outback 09 2.5AT EJ253, BMW 535d
Рейтинг: 113
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
Може да не е влизал.


Наистина не бях влизал много време :beer:
Ако на някой му трябва файла, да си го променя, ето линк. Не помня дали това е последния вариант, да ако ще се принтира е добре да се разгледа.

Да попитам, при теб паснаха ли дистанционерите и имаше ли проблем със задните? :beer:
2020-та нямах никакво време за нищо по хубав повод и сега съм решил да оправя музиката на татко на Аутбека. Дори се чудех да му взема някаква мултимедия, ама там е сложно точно с тоя модел :D

И да попитам. Виждам, че ползвате фланци, които са изрязани. Т.е. говорителите не лягат плътно върху тях. Тези отвори как се отразяват на звука, или няма значение? :beer:

https://ivailovgrad.com/upload_ivailovgrad/LeftSubaruSpeakerDist.stl

_________________
Поздрав най-сърдечен! Твой приятел вечен, Весел Патиланчо!

Чет Яну 07, 2021 11:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз не съм стигнал до тях, за съжаление. Стоят прибрани при говорителите и си чакат реда, да стигна да откача кората... :(
Имах доста други, по-спешни неща по колата и в интериорно отношение почити нищо не съм правил... предполагам, като се стопли ще се хвана с това и ще пиша.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Яну 07, 2021 12:45 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 12, 2017 5:22 pm
Мнения: 40
Местоположение: София
Автомобил: Outback 09 2.5AT EJ253, BMW 535d
Рейтинг: 113
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е :beer:
Ако успея тия дни, ще ги тествам преди теб :giggle:
Само за тия отвори на снимките по-горе се чудя, дали са само за да се спести филамент и как влияят на качеството на звука?

Сега прочетох по-внимателно. Явно трябва да са без тях :beer:
Jonini написа:
Обемът необходим за ниските честоти, се генерира, като говорителят създава акустика към самата врата, чрез обем! Не случайно оригиналните задни са с плътен пръстен, а не с колони! Така се създава този обем, а не говорителят да "изпуска" въздух около себе си отиващ в нищото. Отново благодаря, защото тези неща създадени от теб са уникални и изключително ценни! Аз давам препоръки, като човек учил малко акустика и с практически опит.

_________________
Поздрав най-сърдечен! Твой приятел вечен, Весел Патиланчо!

Чет Яну 07, 2021 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Задължително плътни. С тези отвори разваляш обема на говорителя и ще свири по-зле.
Реално вратата се пада кутия на говорителя и се използва и трябва да е изолирана.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Яну 07, 2021 1:47 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С какъв материал е добре да се запълнят изрязани фланци? Мисля да тествам да запълня фланците от колегата Borisov и ще видим какво ще се получи.

Чет Яну 28, 2021 3:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С каквото ти е удобно, стига да уплътни херметично и да държи като думне баса, да не изпусне :)
Топъл силикон, залепяне на абс (ако е принтнато с абс) пластмаса, която пасва на отвора...

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Яну 28, 2021 8:04 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ОК, благодаря. Аз си мислех за XPS примерно или нещо което да се обработва лесно. Чакам да се стопли, че не разполагам с гараж и ще се тестват.
Ще направя снимки и ще покажа какво се е получило.

Пет Яну 29, 2021 9:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пробвай как реагира на ацетон. Би трябвало да можеш да залепиш XPS към това с ацетон.
Разбира се, може да ползваш и капчица, но с четка и ацетон ще можеш да намажеш цялта повърност и да не е точково захващането.
в задната част, остави някой мм повече и тествай като стегнеш как ляга. Би трбябвало да успее да го притисне.
Вземи по-плътен XPS, че има едни на дупки...

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Яну 29, 2021 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Май 05, 2018 5:46 pm
Мнения: 11
Местоположение: София
Автомобил: Legacy H6 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Има ли някой в София и региона на който му се занимава да се сменят предни или комплект преди + задни на б13 комби ... при мен отпред дрънкат на умряло и много дразни. А аз съм малко бос в тази насока. Респективно може да ми препоръчате какви говорилители да сложа и тн. Естествено ще си каже и цената. Идеята ми е да свири нормално .. без да дрънка или поне една идея по-хард звук. Стоковота музика е

Сря Мар 31, 2021 3:13 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 124 мнения ]  стр Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: melonella и 26 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор