Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:41 am



Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 тонколони на Аутбак питане? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Мар 01, 2013 3:39 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Телефон: 0898268926
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
63 мм дълбочина със сигурност могат да се монтират (и предни и задни)
(Щом колегата Деян е с такива :) )

Вто Ное 18, 2014 12:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, вчера и аз минах през процедура на ъпдейт на стоковите. Понеже труд и творчество не ми е силната страна си направих нещат в Авал, които ми препоръчаха тези колони:

http://aval-bg.com/99/DLS+C6A спрямо http://aval-bg.com/96/DLS+B6.2 - като следващо по-добро поколение:) Дали е така - не знам. Сложена е и изолация. Вратите станаха по-тежкии определено има подобрение в звука, като ми казаха, че ще се подобрява още, защото на говорителите им трябват около 20 часа свирене, за да достигнат пълният си капацитет - трябва да се разработят чисто механично.

Докато бях в магазина, ги помолих да вържат към някоя двукомпонентна система един субуфер, който е за под седалката, за да чуя каква е разликата. В кола е ясно, че ще звучи много по-различно, но поне в магазина разликата беше доста осезаема:) - става дума за този модел - http://aval-bg.com/3389/Enhance+EHSW8ACT - като единственото притеснение е дали ще се хване под седалката и дали тя ще бъде напълно функционална. Казаха, че имат и по-малък на Pioneer, но бил с по-дървено звучене.

Та, мисля следващият ъпгрейд да е изолация на задните врати + субуфер;)

Нед Юни 07, 2015 7:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колко струваше всичко и каква изолация сложи....снимки не направи ли :)

Пет Юни 19, 2015 4:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Снимки не съм правил, но цените на колоните са както ги виждаш, а излацията е:

Silent Coat M2 - 18 броя и Silent Coat SA15 - 2 броя.

Дистанционни фланци - 20 лева + монтаж мисля, че беше 60.

Според много хора, нямало нужда толкова много изолация, но реших, че така и така са отворени корите, поне да се сложи, защото освен ауди изолиране за музиката си има такова и за шума отвън, както и малко топлоизолация.

Общата цена беше 550 лева - не е малко, но и аз съм спънат в ръцете, така че нямаше как да си го направя сам и да стане читаво. Определено мисля да сложа и буфер, защото звукът, който ми демонстрираха беше коренно различен:)

Нед Юни 21, 2015 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Pioneer-а не свири хубаво, а хич не е евтин. Да имаш представа фланците какви са? Пластмаса, МДФ? Също така колко са високи?

Пон Юни 22, 2015 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не знам, но трябва да са някои от тия: http://aval-bg.com/products/search/%D1% ... 0%BD%D0%B5 - не не съм 100% сигурен, защото каза, че имат и такива, които си изработват сами, а тези доколкото виждам са фабрично прозиведени.

Иначе той каза, че Енханса е ОК или поне е по ОК спрямо Пионера...

Пон Юни 22, 2015 3:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой дали си е слагал буфер за под седалката, за да сподели някакви впечатления и идеи?

Вто Юли 21, 2015 1:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имам на другата кола под предна дясна седалка това и допълва баса добре, но до определени децибели. След това по-добре да го няма, защото само бучи. В предните врати са трилентов pioneer, а в задните двулентов kenwood (5x7 inch) и определено е по-добре с него, но не очаквайте чудеса от нещо с този размер. Не съжалявам за парите, които съм дал, но смятам че не си заслужава.

Вто Юли 21, 2015 4:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, и аз мислех, че с този размер няма как да се получат чудеса, но когато вързаха пред един буфер към двукомпонентни колони, в самия магазин, басът стана доста по-богат...просто оглеждам за някакво решение, което да не ми заеме багажника и в същото време без да изхвърлям излишно много пари. Кофтито е, че например в Авал и Авител има много беден избор - 2 опции за активен буфер за под седалката, в ибей има някви опции и то с по около 30% по-евтини, но трябва да ги взимаш на сляпо...не съм се разбързал но ще помисля още малко и ще видя на каква опция ще се спра в края на краищата.

Сря Юли 22, 2015 12:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всъщност моят има и дистанционно, което върши работа. Ако искаш да усилиш повече и той започне да криви просто го намаляш, но аз не се усетих навреме и го монтирах в жабката, ако е на по-удобно място ще е по-добре. Просто сега ако искам да усиля звука за 2-3 минути (примерно яко парче) трябва да се пресягам за да го намаля и да не криви.

Сря Юли 22, 2015 3:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ТО почти всички, които са за под седлката имат дистанционно:

примерно: http://www.ebay.co.uk/itm/MBQ-Car-Under ... 2350f28848

и : http://www.ebay.co.uk/itm/TARANTULA-8-U ... 2350d16703

Ама това да ги взмеш на сляпо тези не знам дали си заслужава...

Чет Юли 23, 2015 12:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Виждам , че темичката е малко стара, но все пак реших да я повдигна малко.
На всички коли, които съм имал съм преработвал изцяло аудио системата, сменял съм говорители, слагал съм изолации и т.н. . От личен опит мога да кажа няколко неща:
1.Във вратите по-добро от двукомпонентна с-ма няма, или само мидбас
2.Двулентови, трилентови и т.н. колони свирят най- добре на задната кора, тъй като използват обема на багажника.
3. За изолация съм много доволен от К-флекс или т.нар. микропореста гума(6-9мм), а най-добре в комбинация с малко битум.
Като марки мога да кажа,че съм много доволен от JBL, Hertz, Blaupunkt , Pioneer. Лошото е обаче , че вече има много ментета и някакви ниски класове, които за нищо не стават.

Имам едно питане към вас, как се свързва стъпало към оригиналния плеър на Аутбек 08? Не съм го свалял още, но не вярвам да има SUB OUT.

Вто Апр 05, 2016 8:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 19, 2015 11:15 am
Мнения: 110
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0D
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Silvergreen написа:
...
2.Двулентови, трилентови и т.н. колони свирят най- добре на задната кора, тъй като използват обема на багажника.
...

В тази връзка да попитам за идея как и къде да се сложат тонколони някъде отзад?
Както на седан-ите например.
Мисля, че тонколони сложени отзад ще свирят по-добре от тези сложени на вратите.
Някакви идеи?

Пон Авг 01, 2016 4:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Не е гаранция, че ще свирят по-добре. Отзад няма къде да ги захванеш смислено. Или трябва да им правиш кутии, което пък ще ти заема място в багажника.
Ако изолираш вратите звукът става доста приличен, а хич не е сложно. Това, което Silvergreen казва е вярно за седан и хечбек.

melhaer, ти сложи ли нещо да думка?

Ако ви трябват идеи за туба, която не заема много място - фибростъкло и смола. Ако има желаещи ще я снимам и как седи в колата.

Малко прекалих с говорителя (10" DLS). Трябваше да монтирам по-малък (8"), че обема не е баш както трябва в момента и на някои песни малко кънти. Ехото, което го няма на снимките малко подобри нещата но пак не е както трябва. Вътре е с 2мм битум по стените + пълнеж. Хубавото е, че тая тубичка почти не ми взема място от багажника и не ми пречи да си вдигам пода на багажника.
Захранва се от 5 канален GroundZero усилвател, като колоните на вратите също са през него и всичко е с хубави кабели 2,5мм2. Цялата кола е с 2мм битум (без пода, че там си има достатъчно фабричен) + 8мм К-флекс микропореста гума.

Звука е приличен, но много зависи според песента. На някои е супер, на други е гаден кънтящ бас. И на някои песни се губи пълзящия продължителен бас. На следващата кола ще гледам да го изчисля нужния обем...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Авг 02, 2016 9:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не, не съм салгал нищо да думка:)

Все гоотлагам, че има по-належащи разходи, ако някой е сложил няква бичкия под седалката, бих искал да я видя и да чуя как свири.

Вто Авг 02, 2016 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
И нека аз пак се включа... как го захранвате тоя усилвател? !?!?. В смисъл , как му прекарвате аудио сугнал, като нямаме суб аут.

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Вто Авг 02, 2016 9:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Смених плеъра. Сложих Кenwood-kdc-bt92sd.
Основното изискване беше да има pre out за предна, задна и съб линия. Отделно блутута върши чудесна работа за разговори и за музика от телефон.

Вто Авг 02, 2016 9:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Така става , ама на 2008 ма аутбек , кал да сменя плеър... Аз затова искам да разбера как да вържа стъпалото към заводския плеър

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Сря Авг 03, 2016 7:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 19, 2015 11:15 am
Мнения: 110
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0D
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
А нещо от този вид ако се сложи на задната греда или на тавана?

Прикачени файлове:
s-l1600.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Авг 03, 2016 9:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 3:16 pm
Мнения: 171
Местоположение: София, Бъкстон
Автомобил: кален Outback H6 '01
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Бих казал, че оригиналните колони свирят десетки пъти по-добре от това подобие на високоговорител. Не мисля, че ще намериш нещо хубаво звучащо от този тип. Не знам за смислена фирма да произвежда такива тонколони.

@Silvergreen: на един приятел с мазда сложихме ей такава циганийка:
Изображение

Реално евтин филтър с РЦА кабели. Сигнал взехме от кабелите за задните колони. Учудващо няма шум в тубата, или поне ние не чуваме. Също така не сме усетили разлика в звученето на задните колони.
Не помня откъде го купихме. Сигурен съм, че в магазините за евтини "тунинг" аксесоари продават. Допълнително пуснах един ремоут кабел да включва усилвателя и вече 2 години си бачка. Предполагам има и по-качествени.

Сря Авг 03, 2016 9:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Emgar и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор