Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 7:38 am



Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
 тонколони на Аутбак питане? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
колеги един глупав въпрос , но ми е интересно ... някой пипал ли е колоните на аутбак .... моя е 2007 предни размери ? и задни с какви размери са ? т.е. на вратите и има ли смисал да се сменят с нещо уж по добро ?
Благодаря :)

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Пон Сеп 15, 2014 10:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз мога да ти кажа какво съм замислил :)
Тъй като говорителите отпред са много зле. С хартиена мембрана и магнитче като капачка на кола. Инак са Йамаха.

16.5 съм е диаметъра отпед. Смисъл в смяна има, но е добре да вземеш изолация на вратите. Като разглобиш кората ще видиш че във външната част на ламарината на вратата има едно парче 2мм изолация бодобна на битум. Идеята и е да обира вибрациите. Ако сложиш още няколко парченца такава и после залепиш шумоизолация 7 или 8 лв е кв.м. Слагаш новия говорител. сменяш найлона под кората с по здрав (дебел) и си ти. Цялата тази галимация е добре да я направиш, ако искаш да подобриш. Гледай говорителя да е с честотен диапазон поне от 50 hz до максимум 10 000 hz. Защо ? Не е добре да слагаш трилентова колона. Ниско долу високите няма да ти вършат никаква работа. Плюс това има огромен шанс да не изкарват чист звук, според мен са много накичени и усложнени. Честотите от 7000 до 22 000 hz са работа на пищялките в по - горната част на вратата.

Аз съм си харесал тези : http://www.avitel-bg.com/hertz-hv-165l

Мека гумена мембрана за хубав плътен звук дори когато е намалена. Не съм я налагал да видя дали ще пазне точно на отвора, но се предполага, че става.

Другото, което е добре да знаеш е, че заводското радио, аудио система, е 4х25 или 4х30 вата максимум. Има невероятен шанс да не може да ти запълни мощността на говорителя без да почне да криви (самата уредба). Кривене е това което се получава след като усилиш в момента на 35 от 40 при теб. решението е допълнителен усилвател с разни джунджурии вътре за "изправяне на звука"

Това е което мога ти кажа. Ако имаш въпроси питай. Ако не ме намериш във форума имам телефон отсрани. :)

Вто Сеп 16, 2014 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Забравих да ти кажа, че самата кора на врата ти прави звука. Задната част зад "панерчето за боклучки" е свързана с говорителя и там напрактика отива басът. Пипни го и ще видиш. :) Затова е хубаво да се направи добрата изолация и на ламарината и на самата кора, за да не издиша през процепите.

Вто Сеп 16, 2014 7:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
сърдечни благодарности!!!! беше ми мн полезно инфо ... утре ще разглобявам и ще видя какво ще се получи , но определено мисля да сложа някаква изолацийка... но определено тези говорители съм убеден че са ](*,) пръчка
а за задните врати какво е положението ?

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Вто Сеп 16, 2014 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 31, 2014 10:39 am
Мнения: 9
Автомобил: Outback H6 Si Drive
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз проучвах въпроса. стигнах до същите изводи - 16.5 колони за предните врати, задължително изолация, иначе буквално се губи смисъла. Пищялките, са под въпрос дали да се сменят, вероятно ще ги сменя. Засега няма да взимам DSP и допълнителен съб. задните колони също ще ги оставя. в момента фабричните дрънчат, пърдят и т.н. с включен SBS или там каквото е :swear:

Сря Сеп 17, 2014 12:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
задните са същия размер :) НО! там е добре да сложиш някакви с по друг диапазон. Демек да стигат малко по-високи херци. Защо ти го казвам ... Когато отзад няма пътници и краката им не спират звука (имам впредвид средни и високи честоти, щот баса не се отразява в предмети поради вибрацията) ще получиш по добър съраунд. Съраунда не ти идва от баса, а от средни и високи.

Така например : http://www.avitel-bg.com/hertz-hcx-165

Понеже съм ги виждал и предните и задните колони са едни и същи. Може обаче да имат разминаване в размера, не съм 100% сигурен, на око са еднакви.

С една добра настройка на аудио системата с тези два варианта на говорители (ако естествено високо лентовото говорителче излизащо от бобината не стърчи много и не опира в кората) звука ще стане уникален.

Има и по-добър вариант, а именно да се направят някъде дупки в корите на задните колони. Да се претапицират за да не си личи и там да сложиш още едни средно/високи говорители, а във вратите да останат пак ниско честотни (говоря за отзад). Така ще получиш пефектно разделените на звука в колата. Басите ще тръгват от долу, а там кудето ти е главата ще получаваш т.н "вокали". Това за мен е най-добрия вариант.
За съжаление не мога да ти го покажа, понеже нямам "деньги" ся да го изпълня, но поне съм си го измислил.

В процеса на работа трябва да видиш дали ще ти трябват филтри за говорителите. В зависимост от това което ще избереш. АКО се застъпват честотите на говорителите примерно : басовия отпред долу : 40-10 000 а пищялите горе 7000-22 000, е хубаво да вземеш филтър.
Според мен могат да се избегнат ако не се застъват честотите. Идеята е да се гони звук за който всеки говорител е предназначен за да няма смесване.

Ако отидеш в някой магазин това може и да не ти го кажат, но понеже ми е нещо като хоби ти казвам как да изкараш най-чист звук ... :)

Сря Сеп 17, 2014 6:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А ако пък и откриете някакъв ценово ориентиран начин да сложите нещо, което да замести културно и без разрушаване на интериора фабричното аудио, за да има какво да подава чистия звук, цена няма да имате ако споделите :D

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Сеп 17, 2014 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Е аз това съм направил ...

Само за смяна на говорителите съм писал, но явно не си го прочел правилно. Горе долу за говорителите и изолацията 600 лв.

Сря Сеп 17, 2014 7:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това за говорителите ясно, ама нали нещо трябва да им подава качествено аудиото, за да се усети разликата между новите и старите колони ;)
При мен говорителите са сравнително запазени и за това вместо да разчитам на басове от вратите и да се тормозя с уплътнения и изолации при положение, че няма лесен начин да заменя фабричното аудио с нещо наистина качествено, което да "храни" колоните реших, че ми е по-изгодно и ще има по-голям ефект ако просто хвърля това нещо в багажника и резултатът е повече от задоволителен.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Сеп 17, 2014 8:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
а говорители като гледам са дълбокички ... т.е. няма ли да опират при свалено стъкло ... принципно по вратите са по плитки говорители ?
а иначе относно subwoofer... в старото субару имах и определено е свиреше , но го продадох и не искам да имам сандъци повече в багажника . пространството там ми е необходимо понеже резервната ми гума е там ... ако сложа и баса ... и то станаааааа....

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Сря Сеп 17, 2014 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега, има едни картонени фланци на заводските говители ...

Сря Сеп 17, 2014 10:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 31, 2014 10:39 am
Мнения: 9
Автомобил: Outback H6 Si Drive
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Смяната на фабричното ЦД, много ме тормози и мен. За сега съм намерил конзола с климатика, но е за обратен волан (съответно копчета) и е твърде скъпа, освен нея се вгражда свирещото устройство. Та до никъде...

Чет Сеп 18, 2014 10:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегите имате теми за гром о подобни

а ко нямаш чейнджър може да си добавиш фебричен subwofer под седалката ( но не съм сигурен дали не е само за американските модели -само виж по форумте legacygt / nasioc )

Чет Сеп 18, 2014 1:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
1 . Панела на заводското аудио го продават в един япоснки сайт.

http://www.avojdm.com/product_info.php?products_id=123

2 . Този панел го има в ебай за single din audio, демек за устройство не с диплей вграден в него както е този, а само за CD и без климатроник опцията.

http://www.ebay.com/itm/Connects2-CT24S ... 27e42b6e0b

Отделно пък първи вариант една хубава музичка е към 800 лв.

Към втори вариант за около 300 лв. може да вземете прилична Mp3-ка на x-plod или прочие.

Инвестицията е голяма и нз дали си заслужава.
Това, което евентуално ще получите е малко повече ватове на канал, но не повече от 50.

Заради това съм мислил и за усилвател 4х30 или 4х50, който да отиде на последователо връзване след аудиото и преди колоните. Увеличавайки мощността до 70-80 вата на канал.

Заводското радио не е толкова лошо колкото го представяте. Ограничени са му възможностите, но като електроника вътре е много добре направено. общо взето е измислено да свири над 10 годинки.

Чет Сеп 18, 2014 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В никакъв случай не твърдя, че заводската "свирка" е лоша ... за оригиналните си колонки. Просто с нея не можеш да използваш капацитета на някои хубави aftermarket говорители, пък разликата между оригиналните и другите като свирене със старата "свирка" поне за мен обезмисля операцията.
Тия панели и на мен ми хванаха първо окото, но само панел на цена близо 400лв. без доставка дори (за мен трябва първия вариант) на мен лично ми идва в повече, за това и реших нещата по моя начин, с добавка за mp3, bluetooth и line-in към оригиналното аудио, както и с бас-а, който лежейки под кората до момента не е имало случай, в който да се наложи да го извадя, за да освобождавам допълнително място.

В крайна сметка обаче всеки си има гледна точка, така че щом ви харесва да сменяте колони и резултатът ви удовлетворява го правете, защото накрая все пак е важно всеки да намери вариант, в който да се кефи на това, което обича да слуша :beer:

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Чет Сеп 18, 2014 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз в момента съм с една "тубичка" с вграден усилвател на блаупункт с мощност 70вата, която уплътнява липсващите ниски честоти на заводското аудио и колони ... другите работи дет съм ги писал са за в бъдеще

Чет Сеп 18, 2014 11:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
днес реших просто да сменя стоковите говорители ... разкачих корите... махнах картонките които изглеждат като от УКВ .... използвах съвета като им махнах картоняетата и ги използвах за фланци на новите говорители ...
отпред сложих 16.5см Alpine а отзад 16 см Blaupunkt .... звукът чувствително се пподобри. нямах нерви да правя каквито и да е проекти ... а за туба направо е зачертнато ... :) та някой ако има въпроси мога да помагам и аз откъм разколачване...
ето и говорителите...
http://www.technopolis.bg/b2c/details/3 ... E-SPG-17C2
http://www.technomarket.bg/products/090 ... ower-65-3x

и все пак който разчита на оригиналния ПЛЕЪР да не очаква чудеса .... :) но определено е по приятен звукът:)

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Пет Сеп 19, 2014 9:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Гледам си сложил 3 лентови. Направи един клип на HD ако може

Съб Сеп 20, 2014 10:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 7:37 pm
Мнения: 121
Местоположение: Burgas
Автомобил: Legacy GT
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
сложих .... защото това намерих , хич не ми се обикаляше вече... и тези паснаха идеално на задния размер.
самата кутия която се образува за звук на задните врати е мн зле , да се знае :)
а за клип , какво точно те интересува ?

_________________
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!!!

Нед Сеп 21, 2014 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
ROFL

ми искам ... да видя как мърда мембраната :pardon:

Пон Сеп 22, 2014 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 124 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: sheim и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор