Отговори на тема  [ 68 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4
 изцяло рециклирана полуоска vs. смяна на карета? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
а Алекс, видях и бях прочел преди това, но пък виж, че явно има и читави бройки (по Димитров2000).
Затова и питах за първия вариант... основният ми въпрос е - къде да търся парт номера на цялата полуоска, че в опосдфорсес я няма.
Че ще чакам - ще чакам. В най-оптимистичния вариант поне още месец... ако не и година ROFL


Карай, колкото можеш. Моите бяха стигнали ниво на нетърпимост т.е. и на завой и направо, имах чувството,
че вътрешните карета ще се прекършат и полуоската ще пробие скоростната кутия... Такова тракане и подскачане
беше...Колкото до другото, няма избор т.е. има, ама няма пари. Ако можех да си го позволя, щях да взема оригинални карета
на обща стойност около 1200 лв. Понеже нямам сега тази възможност и трябва да избирам между боклуци, поне да е евтин боклук,
че като не изтрае да не ме е яд. Аз лично по натам, ако се появят някакви симптоми, ще рециклирам и оригиналните си полуоски,
за да си дам още някой месец време, но да си кажа право, нямам никаква вяра, че в халето ще се справят по добре от китайския завод...
С една дума, същите л...на...

Съб Апр 21, 2018 10:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
То аз вече взех едни, които тракат и направо (се оказа като ги сложиха), ама поне не блокира външното каре, че преди блокираше едното и чак дърпаше волана, а това на сняг е ...неприятно.
За сега проучвам варианти за по-натам, като стане другата, че там също тракаше доста и искам да знам какво да очаквам и какво да поръчвам.
Благодаря и на двамата за включването! :beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Апр 21, 2018 9:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 10:29 pm
Мнения: 117
Автомобил: Outback
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
...

Колега как са каретата?

Аз да допълня нещо. С течение на обстоятелствата имах оплакване от 1 шум по ходовата част и минах преглед през Тенчо. Той установи проблем на карето на кардана. Оставих колата и след като я взех бях изумен от крайния резултат. Смяна на предно каре/кардан + баланс. В момента нищо не тропа, никакви луфтове и шум. Явно ме бяха заблудили, че предния шум идва от каретата и добре, че не поръчах афтърмаркет карета или оригинални... Та 1 съвет - установявайте добре евентуалните проблеми, преди да се поръчват разни неща :)

Пон Юни 18, 2018 10:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
So far so good...

Пон Юни 18, 2018 10:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 29, 2015 5:29 pm
Мнения: 39
Местоположение: Мордор
Автомобил: Legacy '05 Spec B
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги, знам че вдигам сравнително стара тема, но искам да сондирам мнения по въпроса за полуоските от линковете и рециклиране. Вече са минали няколко години от последните постове и ми е интересно какви са резултатите. Как е минал теста на времето. При мен побоженито е нетърпимо вече -миналата година съм рециклирал виско муфа,заден диференциал, двете карета на кардана са сменени, но е ясно че и полуоските са чао. Тресене, шумове и вибрации те се чудя при тия дето правих кардана ли да рециклирам или нови. Като алтернатива ме съветват от кола от морга , но дизелова. Макар че не ми се нрави тази идея, защото е хазарт на какво ще попаднеш.

Пон Авг 09, 2021 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 327
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, аз също да попитам някой има ли пресни отзиви за варианта с рециклиране? Евентуално актуални цени? Феликс или някъде другаде в София бихте ми препоръчали? Твърдо съм решил да рециклирам.
Втори вариант беше от cardone, но вече за б13 не намирам налични. Ако някъде има нещо, което ме съмнява дали ще стане е на цена на нова нерециклирана оригинал.

Благодаря!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пон Окт 23, 2023 8:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като рециклирате във Феликс имайте едно на ум и накрайте майстора да провери всичко след рециклажа.
Преди 2г рецикирах полуоска с карета (вътрешно) и след 3м външното каре му изпуснала скобата, влезе вода и е за боклука... а външни не рециклират.
Очаквах да са прегледали всичко и да са оправили каквото трябва... питах ги - вдигнаха рамене и казаха - ние сме пипали само вътрешното... като ги питах а не са ли огледали и двете - не били пипали външното... а иначе се води рециклиране на полуоска... еми да кажат - рециклирахме само вътрешно и не сме пипали друго :pardon:
Та... имайте едно на ум.

_________________
http://www.hostit.bg/
 30

Пон Окт 23, 2023 11:31 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 327
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Рециклирах при тях, поисках да видят и външното каре освен разбитото вътрешно. Така като гледам не са го пипали, но всичко изглеждаше солидно. Вече е на колата и вибрациите на място, когато е на скорост изчезнаха. Сега си имам чисто нова SKF, която става само за закърпване на положението :)
Времето ще покаже колко ще изкара, но явно това е варианта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чет Ное 09, 2023 7:25 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 68 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор