Отговори на тема  [ 68 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4  Следваща
 изцяло рециклирана полуоска vs. смяна на карета? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

намислил съм наесен да подменям вътрешните карета на бека - те са поразлуфтени и вече 'обърнати'
(което оправи проблема с вибрацията на едно 95%).
Поразрових за цени и т.н. и попаднах на това - рециклирана цяла полуоска за 150$ / 270лв
Иначе, само 1 вътрешно каре у нас е в порядъка 200-350лв

Оказа се, че си има даже part # това нещо - SOA966H1300R1 и е налично от много доставчици по интернет-
заводско рециклирана част (от Subaru):
Изображение

какво мислите - дали да не си взема 2 такива направо?
Има как да си ги доставя на достъпна цена

Пет Авг 07, 2015 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Феликс низ искат 75 лв на каре за рецуклаж, значи 300 лв за 4 те, но но виждамсмисъл да правиш и външнинако не са трънали, така че 150 за двете вътрешни и си.пееш.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Съб Авг 08, 2015 6:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вариант 3 - чисто нови aftermarket напълно оборудвани полуоски: http://www.jandrcvjoints.co.uk/driveshafts-14/
Няма как да сгрешиш с JR. За предпочитане са пред каквито и да е варианти включващи рециклиране, особено ако става на въпрос за ганьовска намеса.
Възможно е да ти направят отстъпка за 2 бр., но не очаквай нищо повече от 10 лири общо. Продават и в ebay.co.uk. Gabco ще ти ги донесат за 30 лв

Съб Авг 08, 2015 8:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
martin7937 написа:
Вариант 3 - чисто нови aftermarket напълно оборудвани полуоски: http://www.jandrcvjoints.co.uk/driveshafts-14/
Няма как да сгрешиш с JR. За предпочитане са пред каквито и да е варианти включващи рециклиране, особено ако става на въпрос за ганьовска намеса.
Възможно е да ти направят отстъпка за 2 бр., но не очаквай нищо повече от 10 лири общо. Продават и в ebay.co.uk. Gabco ще ти ги донесат за 30 лв


благодаря, това е интересно!
Иначе, в никой случай няма да се занимавам с нашенско рециклиране - говоря за фабрично такова, от Субару (първия пост)

Пон Авг 10, 2015 10:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
още нещо-

оказва се, че рециклирането се извършва от тази фирма - Cardone,
а не в завода на Субару:
Изображение

техен part# е 60-7355 (на снимката е отстрани вертикално)

същото нещо, но без брандинг на Субару го има в Амазон за 105$
 15

Пон Авг 10, 2015 2:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 11:34 am
Мнения: 35
Автомобил: Outback H6 2005
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги някой поръчвал ли е от http://www.jandrcvjoints.co.uk/, ако да какво означава NEAR SIDE и OFF SIZE. Ако е цяла полуоска ,защо има два вида вътрешна и външна. До колкото знам тя върви с двете карета и са обсолютно еднакви за дясно и ляво.

Аз от Дарин си взех за 250лв. втора ръка , ако от тук за 200 може да се вземе нова ще е супер.

Сря Авг 26, 2015 5:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
gradivoev написа:
Колеги някой поръчвал ли е от http://www.jandrcvjoints.co.uk/, ако да какво означава NEAR SIDE и OFF SIZE. Ако е цяла полуоска ,защо има два вида вътрешна и външна. До колкото знам тя върви с двете карета и са обсолютно еднакви за дясно и ляво.
Аз от Дарин си взех за 250лв. втора ръка , ако от тук за 200 може да се вземе нова ще е супер.

Offside is the side furthest away from the kerb/pavement when driving along, so it depends on which side of the road you drive normally.

Аз поръчах от тия рециклираните

Сря Авг 26, 2015 8:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тия дни монтирахме полуоските при Любо. Направо се родих!
Няма вибрации няма нищо, едно мазно гладко ускорение като с нова кола. И при спиране вибрациите поизчезнаха.

даже едно леко клопане при маневри с навит докрая волан (дето мислех, че е от рейката) изчезна.

та това е.
Надявам се в следващите 150,000км да не се сещам за карета, марета и други подобни механизми :D
 2

Съб Ное 14, 2015 5:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кач пара рециклажа?

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Ное 18, 2015 6:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
quietriot написа:
Кач пара рециклажа?

както пише в първия пост - 150$ (270лв) e полуоската. На вид са абсолютно чисто нови, напълно окомплектовани - махаш старата слагаш новата.

Шипинга до БГ ми излезна общо 50$ през фирма за групаж на един приятел;
общо 350$ за частите и 100лв труд, тотал 700лв за всичко

Сря Ное 18, 2015 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 11:34 am
Мнения: 35
Автомобил: Outback H6 2005
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги НЕ поръчвайте от този сайт : www.jandrcvjoints.co.uk. поръчах две предни полуоски с карета , едната на 2000км беше пред разпад, вътрешното каре беше останало да виси само на маншона, а другата полуска на 500км пробег имаше по-голям луфт от оригиналната ми ,която е над 50х. км.

Пон Фев 15, 2016 2:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
gradivoev написа:
Колеги НЕ поръчвайте от този сайт : http://www.jandrcvjoints.co.uk. поръчах две предни полуоски с карета , едната на 2000км беше пред разпад, вътрешното каре беше останало да виси само на маншона, а другата полуска на 500км пробег имаше по-голям луфт от оригиналната ми ,която е над 50х. км.


Лошо!
Върна ли им ги?

Пон Фев 15, 2016 7:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 3:48 pm
Мнения: 58
Местоположение: Варна
Skype: jastaprasta00
Автомобил: Subaru Outbаck 2016 2,5 at
Телефон: 0899293643
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
tarambuka3500 написа:
gradivoev написа:
Колеги НЕ поръчвайте от този сайт : http://www.jandrcvjoints.co.uk. поръчах две предни полуоски с карета , едната на 2000км беше пред разпад, вътрешното каре беше останало да виси само на маншона, а другата полуска на 500км пробег имаше по-голям луфт от оригиналната ми ,която е над 50х. км.


Лошо!
Върна ли им ги?

Колега здравей,
разбирам че си доволен от полуоските,искам да попитам на мен ми е за смяна кормилната рейка и гледах че има на тази фирма "Cardone" и кормилни рейки рециклирани,възможно ли е да се използва фирмата на приятелят ти за доставка при евентуална поръчка,че е много солен транспорта иначе.
Благодаря.

Нед Фев 28, 2016 1:09 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
атанас захов написа:
Колега здравей,
разбирам че си доволен от полуоските,искам да попитам на мен ми е за смяна кормилната рейка и гледах че има на тази фирма "Cardone" и кормилни рейки рециклирани,възможно ли е да се използва фирмата на приятелят ти за доставка при евентуална поръчка,че е много солен транспорта иначе.
Благодаря.


привет, пиши ми на лични съобщения
би трябвало да може.

Пон Фев 29, 2016 10:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tarambuka3500 написа:
Здравейте,

намислил съм наесен да подменям вътрешните карета на бека - те са поразлуфтени и вече 'обърнати'
(което оправи проблема с вибрацията на едно 95%).
Поразрових за цени и т.н. и попаднах на това - рециклирана цяла полуоска за 150$ / 270лв
Иначе, само 1 вътрешно каре у нас е в порядъка 200-350лв

Оказа се, че си има даже part # това нещо - SOA966H1300R1 и е налично от много доставчици по интернет-
заводско рециклирана част (от Subaru):
Изображение

какво мислите - дали да не си взема 2 такива направо?
Има как да си ги доставя на достъпна цена

Продължава ли да няма проблеми с реклираните карета колега?
И аз ще се насоча в тази посока , след смяна два пъти на полуоски , пълнене с ремонтна грес, колата понякога , когато тя си реши почва да тресе между 90-120 , връщаш газтта и изчезва , после пак се появява, но понеже ме дразни и от това, което чета рециклирането в бг е винаги с трагичен край , май ще заложа или на нови карета или на рециклирани заводски полуоски, като твоите.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пон Авг 01, 2016 12:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
quietriot написа:
Продължава ли да няма проблеми с реклираните карета колега?
И аз ще се насоча в тази посока , след смяна два пъти на полуоски , пълнене с ремонтна грес, колата понякога , когато тя си реши почва да тресе между 90-120 , връщаш газтта и изчезва , после пак се появява, но понеже ме дразни и от това, което чета рециклирането в бг е винаги с трагичен край , май ще заложа или на нови карета или на рециклирани заводски полуоски, като твоите.


вече не притежавам колата, та нямам преки наблюдения;
но чат-пат срещам текущия собственик и не се е оплакал от нещо.

Пон Авг 01, 2016 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега "quietriot",ако си взел нови карета,пиши дали има резултат.

Сря Авг 17, 2016 11:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Взех, ама не стават и ги върнах, шлица на полуоската е 23,6, а шлица на карето е 25 мм иначе цената беше сгодна по 60 лв карето, полски.

Sent from my C6902 using Tapatalk

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Авг 17, 2016 4:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси,аз мисля да взема оригинални,като събера пари и ще пиша за резултата. :)

Чет Авг 18, 2016 5:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой може ли да ми даде парт номера на предни вътрешни карета за легаси /аутбек 2,5 мотор автомат 98-2003 ???

Sent from my C6902 using Tapatalk

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Авг 18, 2016 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 68 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор