Отговори на тема  [ 36 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Подгрев на задно стъкло Outback Н6 2002г. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 11:13 am
Мнения: 199
Местоположение: Варна 03 Аспарухово
Автомобил: Toyota Previa 2.4
Телефон: 0889525074
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
quietriot написа:
май ще спра да пиша ROFL
Та, реотана има два края, на които се закача куплунга, които имах предвид да се мерят , не се сещам, как ще мерите реотан по реотан , а за мултицета 0 значи липса на верига ....
всъщност на жичкаджия е най лесно колега....това е моя съвет .


Не пиша често и избягвам да съм на всяко гърне меродия, но колега!!! С уважение към постовете Ви, но да не стават грешки - ще обяснявам от А, Б...
Когато с мултицета се мери съпротивление (както се проверява за наличие, или липса на верига) на дисплея се изписват Ом-ове. И ако се чете нула, или близко до нея -> съпротивлението е нищожно -> съответно имаме отлична верига (доста уредчета имат и зумерче, което пищи при наличие на верига). Ако няма/провдника е прекъснат, съпротивлението е безкрайно голямо и на дисплея на уреда обиновено излиза "----"!
Поздрави! :good:

П.п. И наистина в някои случаи е по-добре при специалист, отколкото обяснения във форумите... Нещо елементарно за някой може да е супер-неразбираемо за друг. И в различни сфери нещата може да са обърнати на обратно... :-~

_________________
Never say never


Последна промяна Shider на Сря Яну 06, 2016 2:39 pm, променена общо 1 път


Сря Яну 06, 2016 2:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Shider написа:
Не пиша често и избягвам да съм на всяко гърне меродия, но колега!!! С уважение към постовете Ви, но да не стават грешки - ще обяснявам от А, Б...
Когато с мултицета се мери съпротивление (както се проверява за наличие, или липса на верига) на дисплея се изписват Ом-ове. И ако се чете нула, или близко до нея -> съпротивлението е нищожно -> съответно имаме отлична верига (доста уредчета имат и зумерче, което пищи при наличие на верига). Ако няма/провдника е прекъснат, съпротивлението е безкрайно голямо и на дисплея на уреда обиновено излиза "----"!
Поздрави! :good:

ще проверя довечера, но може и да си прав има логика , останал ми е спомен за 0, но може и да е грешен.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Яну 06, 2016 2:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така мисля да направя.Ще отида при някой майстор и ще пиша за резултата.

Сря Яну 06, 2016 3:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 9:18 am
Мнения: 229
Местоположение: Sofia
Автомобил: outback 2.5 '00
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
При мен само горните 2 не бачкат, не е болка за умиране, но ще потърся с лупа за за прекъсване и този лак!
Благодаря!

Чет Яну 07, 2016 11:18 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте! Днес отстраних проблема . Колегата "Vami" се оказа прав.Преди да отида на майстор реших да погледна кабелите в гумения маншон между купето и задния капак. Имаше прекъснат кабел.Свързах го и реотаните проработиха.Благодарности на"Vami" и всички отзовали се колеги! :good:

Пет Яну 08, 2016 5:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 9:18 am
Мнения: 229
Местоположение: Sofia
Автомобил: outback 2.5 '00
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
http://store.emk-33.com/product/382003/ ... matex.html
Това ли е лепилото?

Пон Яну 11, 2016 3:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
snable написа:
При мен само горните 2 не бачкат, не е болка за умиране, но ще потърся с лупа за за прекъсване и този лак!
Благодаря!

snable написа:
http://store.emk-33.com/product/382003/lepilo-elektroprovodimo-za-klemite-na-reotan-na-zadno-staklo-permatex.html
Това ли е лепилото?

Не знам при '00 как е, но при мен '05 горните не са реотани, а са антени свързани към антенния усилвател за двата диапазона на радиовълните. Иначе това от линка ти би трябвало да стане, но провери дали наистина са реотани, за да не го купуваш напразно.

Пон Яну 11, 2016 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 21, 2015 6:17 pm
Мнения: 160
Рейтинг: 240
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
Не знам при '00 как е, но при мен '05 горните не са реотани, а са антени свързани към антенния усилвател за двата диапазона на радиовълните. Иначе това от линка ти би трябвало да стане, но провери дали наистина са реотани, за да не го купуваш напразно.


На нашите антената е на заден ляв прозорец.

Пон Яну 11, 2016 3:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 9:18 am
Мнения: 229
Местоположение: Sofia
Автомобил: outback 2.5 '00
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Vami написа:
snable написа:
При мен само горните 2 не бачкат, не е болка за умиране, но ще потърся с лупа за за прекъсване и този лак!
Благодаря!

snable написа:
http://store.emk-33.com/product/382003/lepilo-elektroprovodimo-za-klemite-na-reotan-na-zadno-staklo-permatex.html
Това ли е лепилото?

Не знам при '00 как е, но при мен '05 горните не са реотани, а са антени свързани към антенния усилвател за двата диапазона на радиовълните. Иначе това от линка ти би трябвало да стане, но провери дали наистина са реотани, за да не го купуваш напразно.


Реотани са, аз видях къде е проблема!

Пон Яну 11, 2016 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги имам един прекъснат реотан,видях къде е прекъснат и го намазах със сребърен лак.Сложих съвсем малко почти не си личи.Сега реотана работи,но там където е лака нагрява много силно и се притеснявам да не се пукне стъклото зимата при минусови температурати.Ако има някой правил тази процедура нека сподели. :-?

Съб Май 20, 2017 8:16 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Емо74 написа:
Колеги имам един прекъснат реотан,видях къде е прекъснат и го намазах със сребърен лак.Сложих съвсем малко почти не си личи.Сега реотана работи,но там където е лака нагрява много силно и се притеснявам да не се пукне стъклото зимата при минусови температурати.Ако има някой правил тази процедура нека сподели. :-?


Според мене прекалено малко си сложил, и или имаш много тънък слой (високо съпротивление) или много много малко се покрива пастата с реотана и от там има високо контактно съпротивление между слоевете - и съответно локално прегряване. По това което гледах - доста доволно намазаха за да стане. В опътването на пастата не пише ли колко cm трябва да намажеш от двете страни на прекъснатото ?

Пон Май 22, 2017 4:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прав си колега, сложих съвсем малко,като си мислех,че колкото по-малко,толкова по - малко ще нагрява,но явно е обратното.А иначе в упътването пише само да се съединят прекъснатите крайща и при необходимост да се мине втори път.

Чет Юни 01, 2017 11:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще съм благодарен на съвет или насоки как да реша проблем с подгрева на задното стъкло, който при мен спря да работи от нищото миналата седмица. От няколко месеца не съм правил буквално нищо по колата, т.е. изключвам страничен ефект от чужда (вкл. моя) намеса. Снощи с приятел направихме няколко замервания:
- допоследно всички писти на реотана работеха. Скоро не съм товарил нищо в багажника и би трябвало и сега да са здрави. По-важното в случая е, че мултицета показва, че реотана е здрав
- кабелите под маншона на петата врата са също здрави. Конкретният кабел на подгрева (дебел, син с червена лента) го проследихме (визуално и с мултицет) до предната врата и няма прекъсване
- под жабката в краката на спътника е буксата, от която тръгва въпросния кабел - там също всичко е ОК
- когато натисна копчето за подгрева, на дисплея светва индикацията. Чува се и как релето цъка при включване/изключване
- всички бушони, които са на таблото в купето са здрави
- конкретният бушон за подгрева на стъклото се намира в кутията над акумулатора под предния капак. Моят беше изгорял - жълт, 20А. Подменихме го, но още с първото включване на подгрева, изгоря отново

На този етап се съмняваме в релето. Още не съм сигурен кое точно е, но се чува вътре в купето и предполагам, че е някъде около блока с бушоните. Ще опитам да го локализирам.
Евентуално други идеи ако има някой?

Сря Ное 28, 2018 6:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Намери кое е релето, отвори го и почисти контактите. Ако тръгне - потърси си реле, ако не - контактен спрей и почни от контактите на релето и наобратно.
С мултицета или с кабел от запалката и директно ток към кабелите пред пасажера, може да видиш дали проблема е от там назад или от там напред... малко са досадни тези проблеми, нооо :pardon:

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Ное 29, 2018 8:51 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:idea: Ок, благодаря много

Чет Ное 29, 2018 10:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Само да поясня, че ми е изтекло времето за редакция. Като тестваш кабелите назад към стъклото - откачаш и двата и мериш съпротивлението с мултицета /или пак откачаш и пускаш ток и гледаш дали отзад има/.
Но задължително разкачай кабелите (и двата), които идват от релето, че да не изгориш нещо.
Също лесно - като знаеш къде са кабелите при пасажера - закачи мултицета на напрежение и виж дали там идват 12волта, като цъкнеш. Така може да провериш релето.
Може и с пробна лампа, като не мериш съпротивление, а напрежение, даже е по-лесно да видиш, че работи.
:good:

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Ное 29, 2018 11:15 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Отговори на тема   [ 36 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nikentce и 42 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор