Отговори на тема стр 1, 2, 3  >
 AUX Kenwood GX-608EF2B 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте Колеги,

Пускам темата понеже не намерих тема за моят модел катецофон.

Искам да си монтирам USB или Bluetooth симулатор на CD Changer
Субару Аутбек 2.5 2002 фейслифт - Катецофона е Kenwood GX-608EF2B прикачих снимка дано излезе
Изображение

Искам да мога да използвам AUX вход или USB
1. В един сервиз ми искат 70лв за извеждане на AUX вместо касетофон
2. Има една джаджа на GROM която я намерих за 200лв но не съм сигурен кой точно ще е съвместим с моя Kenwood. Зщото буксата за CD Changer е кръгла.
http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-752.html
Ако някой има решение този въпрос моля да сподели.

Оправям се с поялника, така че ако знаете къде точно да се запои AUX ще си го направя сам. 70лв за побългаряване не си заслужава. Да си го направя аз ВИНАГИ :) !!!
Ако не става ще си купя GROM. Но кой модел? Или някой друг производител, ако е пробван и се знае че работи читаво.

Предполагам че без активно устройство закачено на буксата - няма да мога да ползвам AUX. Когато натисна бутона за CHR нищо не се случва. Сигурно усилвателя не вижда закачен чейнджър и не превключва на този вход да му се невиди.

Благодаря предварително.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Мар 03, 2016 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 6:27 pm
Постове: 77
Местоположение: София
Автомобил: Outback 2.5 AT 2003
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега,

виж Yatour. Това си е USB симулатор.
Само незнам дали се предлага за въпросния Kenwood.
Ето темата в друг форум: http://www.subaruoutback.org/forums/69-audio-video-security-navigation/123762-yatour-aux-mcintosh-stereo.html. Упоменават модел Yatour YT-M06-SUZ1.
Ако намериш решение ще ми е интересно да споделиш.

Пет Мар 04, 2016 9:53 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Постове: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виж в тази тема: viewtopic.php?f=5&t=20574

там стм писал с какво съм и какво предлага като опции изборът ми.

Пет Мар 04, 2016 1:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Постове: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Директно с кабел за Changer port-a не става. Купих си такъв, разглобих си пластмасите, за да стигна до радиото, забодох го в порта и нищо не стана. Кабелът си беше Ок - по спековете, които намерих с резистор в него и т.н. Преди малко прочетох ето тук това:
http://benkrasnow.blogspot.bg/2009/11/making-aux-input-cable-for-kenwood-car.html
Цитат:
Prior to 2001, Kenwood models would not accept audio on the DIN connector until it had established digital communication with the CD changer.

Демек, без емулатор на CD Changer, на changer port-a няма стане.
Вариантите които остават според мен са:
1. ФМ трансимтер (кофти качество).
2. Емулатор на CD changer - на мен ми се вижда скъпо и за тая цена по-добре да си смениш цялото радио.
3. Адаптер за касетка.
Ако ти се занимава можеш да си разглобиш радиото и байпаснеш адаптера за касета и да вържеш аудиото директно на главата на касетофона (само не знам нивата дали съвпадат и дали не трябва пребразуване). Като цяло има доста място при касетката за да се набутат доста чаркове. Имаше описание из нета някъде за едно такова DIY.
 4

Пет Мар 04, 2016 6:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Постове: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз също съм за смяна на цялото радио, просто при H6 след 2004, няма как да стане заради общият панел на сиди чейнджър и климатроник - поради това в моргите ги продават обикновено заедно на доста по-висока цена...а и накрая се чудиш дали заради един аукс искаш да плащаш толкова пари. Е, аз дадох 330 лева и съм ОК, но ако можех да си сменя само радиото за тази цена с чисто ново някакво с вграден аукс...щях да го направя.

Съб Мар 05, 2016 8:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много мислих за друг касетофон (mp3 итн.)
Просто оригиналиния свири доста добре. Определено искам iPad или Android устройство в 2 DIN, просто живея в България. Не ми се занимава със застрахователи и кражби. Майната им, крадци, да си гният в кофите!
Усилвателя е хубав и никой няма да го пипне. Нави си имам на другите устройства.

Накрайника на моя касетофон е кръгъл с 13 пина.
Yatour е с правоъгълен. Има и дуги за правоъгълен накрайник и са по 60 долара от Китай.
Само руския и Grom, съм виждал с такъв накрайник. Единия е 200 лв. другия 300лв БЕЗ БЛУТУЪТ, който е още 100лв накрайника.
Има ли преходник от правоъгълен към кръгъл? Това би спестило 100-150лв.
Засега най-добрия вариант е да си намеря такъв преходник ако изобщо има такъв и да си купя китайско за 60тина долара.

AUX също става, ще плейвам от друго устройство и ще седи в подлакътника, заедно с 2 USB по 2 Ампера за зареждане. Ама нямам схема на касетофона за да знам къде да запоя AUXa.
Ако нещо измъдря ще приложа инфо:)

Поздрави!

Съб Мар 05, 2016 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги СИЛА СТЕ :)
Мерси за линквете :bow:

Намерих това http://pinouts.ru/CarAudio/kenwood_head_pinout.shtml
http://www.amazon.de/Eximtrade-Adapter-13-Pins-Kenwood-Stereo/dp/B017G4IIIS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1453904580&sr=8-1&keywords=changer+aux+kenwood
https://habrahabr.ru/post/259075/
Мисля да пробвам, въпроса е дали да чакам за накрайника или да ги запоя отвътршната страна на касетофона.
Дали няма да се намери такъв накрайник тук?

Съб Мар 05, 2016 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Постове: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Намерих малко инфо тук:
http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?p=9457040&postcount=7
Интересен е ето този пост:
http://forums.nasioc.com/forums/showpost.php?p=9457037&postcount=6
Утре, ако не ме домързи ще пробвам дали ще стане и ще пиша резултат. На второ място виждам решение, с вкл. към 13pin changer port-a, пускане на "Silent" CD като hack за AUX.

Съб Мар 05, 2016 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко офф ни не се сдържах.
Тия японци ме кефят. Каквото зачекна по колата и едно с едно еднакво няма. :)
И после нямало добри диагностици, те хората един модел да научат си е драма.
Е пак си ме кефи Субито, тук спор няма.

Нед Мар 06, 2016 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Постове: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Marvin написа:
Намерих малко инфо тук:
http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?p=9457040&postcount=7
Интересен е ето този пост:
http://forums.nasioc.com/forums/showpost.php?p=9457037&postcount=6
Утре, ако не ме домързи ще пробвам дали ще стане и ще пиша резултат. На второ място виждам решение, с вкл. към 13pin changer port-a, пускане на "Silent" CD като hack за AUX.


Не стана номера за съжаление. Трябва си емулатор или истински CD changer за да се ползва тоя порт. Поне разбрах че записвачката още ми работи :)

Нед Мар 06, 2016 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 10:51 pm
Постове: 295
Местоположение: София
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги Marvin и boricha, да, по изискано е да се манипулира управляващия интерфейс, като в руския линк, ама си е играчка за хора с някакви познания по програмиране на микрокомпютри. Ако искате да свършите работа само с поялник, просто прекъснете двата аудио сигнала от касетата и ги прекарайте през женска 3,5мм букса, както бях писал тук viewtopic.php?f=37&t=17702. Имам схемата на тази музика, мога да ви укажа точно къде да си прекъснете. Впрочем - ето я. Разпоявате кондензаторите С203 - ляв канал и С204 - десен канал(виж червеното), те са по 10 мкф. Запоявате други такива само + крачето (може и същите, но са им къси краката). Сега, площадката, откъдето е разпоен минусовия крак на кондензатора е източника на сигнала(идва от касетката) , самият минусов крак на новия кондензатор е входа към усливателя. За буксата, вижте горния линк. Успех. И така икономисваме 70 лв :) минус 50 ст за кондензатори. Мушкаме жак от айфона, натискаме tape и се наслаждаваме. Ако пък имаме касетка със стари градски песни, вадим жака и всичко всичко е сток :hello:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
FORESTER 2.0R AT 158HP 2007 ГИ Romano Antonio LPG
 34

Нед Мар 06, 2016 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
topzizitop написа:
Колеги Marvin и boricha, да, по изискано е да се манипулира управляващия интерфейс, като в руския линк, ама си е играчка за хора с някакви познания по програмиране на микрокомпютри. Ако искате да свършите работа само с поялник, просто прекъснете двата аудио сигнала от касетата и ги прекарайте през женска 3,5мм букса, както бях писал тук viewtopic.php?f=37&t=17702. Имам схемата на тази музика, мога да ви укажа точно къде да си прекъснете. Впрочем - ето я. Разпоявате кондензаторите С203 - ляв канал и С204 - десен канал(виж червеното), те са по 10 мкф. Запоявате други такива само + крачето (може и същите, но са им къси краката). Сега, площадката, откъдето е разпоен минусовия крак на кондензатора е източника на сигнала(идва от касетката) , самият минусов крак на новия кондензатор е входа към усливателя. За буксата, вижте горния линк. Успех. И така икономисваме 70 лв :) минус 50 ст за кондензатори. Мушкаме жак от айфона, натискаме tape и се наслаждаваме. Ако пък имаме касетка със стари градски песни, вадим жака и всичко всичко е сток :hello:

Мерси topzizitop:) ТОВА МИ ТРБЕШЕ
Аз постигнах известен успех днес. Запоих си AUX на главата на касетофона.
Главата е Cross-field head -- и не уцелих единия канал. Иначе левия свири но му идва силен входа от плеара и има малко смущения. Хубавото е че има опция за регулиране за двата канала.
Но сега ще разгледам схемата и ще отворя отново.

Това което си показал предполагам че връзва AUX след предусилвателя, нали, така няма смущения?
Виждам, че в темата която си дал, музиката е друг модел. И един глупав въпрос, но няма как :)
Двта кабела за ляв и десен -ясно. А третия (препдполагам масата) има л значение къде се хваща или и за корпуса става?


Последна промяна boricha на Нед Мар 06, 2016 11:12 pm, променена общо 1 път


Нед Мар 06, 2016 10:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 10:51 pm
Постове: 295
Местоположение: София
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не трябва на главата, колега, там усилването е много голямо и освен това има корекции. Мястото, което указах е входа на мултиплексора. Стандартно ниво 350 мВ. Успех! Ако има възможност, преди да си срязал или разпоил, пипни с отвертката, като държиш с пръсти острието, трябва да чуеш брум по съответния канал.

_________________
FORESTER 2.0R AT 158HP 2007 ГИ Romano Antonio LPG

Нед Мар 06, 2016 11:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не съм рязал нищо, само съм разпоил лентовия кабел за главата на касетката и на негово място съм запоил AUX. Мога да го върна, но няма смисъл, то по твоя начин ако разбирам правилно се прескача касетофона така или иначе.

Нед Мар 06, 2016 11:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 10:51 pm
Постове: 295
Местоположение: София
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е, ако си възстановиш главата и ползваш буксата от линка по-горе, при изваден мъжки жак касетофонът си работи стандартно.

_________________
FORESTER 2.0R AT 158HP 2007 ГИ Romano Antonio LPG

Пон Мар 07, 2016 7:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси много topzizitop.

Днес отивам за компонентите и ще дам отзив как се е получило.

Поздрави

Пон Мар 07, 2016 8:22 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
=D> Евала колега topzizitop за схемата!!! :bow: Без теб нищо нямаше да стане!!!
Стана супер, свири много чисто, дори и увеличено, няма пращене. :good: :good: :good:
Е, касетката ме домързя, да и запоявам лентовия кабел от глъвътъ, но касетки нямам.
Хахаха освен една много важна, която е в касетофона :) - без нея не включва на TAPE.

Marvin, снимал съм всичко и ще направя подробно описание, в темата, за да могат и други, да се възползват.
 8

Пон Мар 07, 2016 1:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Постове: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
boricha написа:
=D> Евала колега topzizitop за схемата!!! :bow: Без теб нищо нямаше да стане!!!
Стана супер, свири много чисто, дори и увеличено, няма пращене. :good: :good: :good:
Е, касетката ме домързя, да и запоявам лентовия кабел от глъвътъ, но касетки нямам.
Хахаха освен една много важна, която е в касетофона :) - без нея не включва на TAPE.

Marvin, снимал съм всичко и ще направя подробно описание, в темата, за да могат и други, да се възползват.


Супер. Ще чакам да пратиш описанието ! Ако главата беше запоена, няма ли да си бият касетофона и AUX-a ? Не ми стана ясно кондезаторите дали са последователно или паралелно вързани, и дали трябва да им се запоява (-) обратно на платката. Ако не се запои, касетка май няма да просвири пак според мен. Ако се запои, ще се бият с AUX-а ? Или или бъркам нещо ?

Пон Мар 07, 2016 2:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Та такааа.

- Махнете предния панел със копчалъка по него. Това става чрез махане на 2 винта от страни на панела и надигане на 2 щипки пак от двете страни на панела.

- Махнете горния капак на касетофона. Той не е завинтен, само на щипки е - вдигате го нагоре.

- снимка 1. Мханете CD Player - махнете 3те винта оградени с червено. Повдигнете внимателно и откачете лентовия кабел намиращ се от долната страна на CD Player. Съвет ако не сте на Ти с щипките - маркирайте кабела колко дълбоко е вкаран в конектора, за да знаете при обратното монтиране че е правилно поставен. Внимателно със щипката която го задържа. Тя се откача като дръпнете двете уши отстрани по посока на кабела. Излизат окило 1-2 мм. След това кабела трябва да излезе свободно. АКо не излиза свободно значи не сте откачили щипката. Слагането на кабела обратно става по същия начин - набутайте го внимателно и натиснете ушите да се приберат и да го застопорят.

- снимка 2. Махнете капака под CD Player за да достигнете до касетофона. Държи се на 5 винта 2 отгоре които съм оградил с червено и 3 отзад.

- снимка 3. Махнете Касетофона - държи се на 4 винта оградени със червено. Откачете внимателно лентовия кабел по подобен на гореуказания начин. Внимавайте да не изкривите жичките, че после ще бъде игра докато се набута обратно!!!!

- снимки 4 - Така ще изглежда след махането на касетофона. Оградените с червено кондензатори трябва да се махнт и на тяхо място се запояват нови и на тях AUX кабела

- снимка 5. - Така ще изглежда след като запоите "новите"(неделя беше) кондензатори.
Най-Важното благодарение на topzizitop :idea:
"Разпоявате кондензаторите С203 - ляв канал и С204 - десен канал(виж червеното), те са по 10 мкф. Запоявате други такива само + крачето (може и същите, но са им къси краката). Сега, площадката, откъдето е разпоен минусовия крак на кондензатора е източника на сигнала(идва от касетката) , самият минусов крак на новия кондензатор е входа към усливателя."

Масата забравих да я снимам. Тя се взима от някоя от големите спойки към платката на модула на който съм написал "Маса от тук".

- снимка 6- Закрепете кабела да не се шляе за някоя от страните и внимавайте да не допира някой радиатор който може да се нагрява.

- снимка 7. Кабела за AUX изведете през дупката за кабела за антена и задължително го вържете към него за да няма БАУ при дърпане на AUX :facepalm:

- снимка Няма - Пуснете си любимата музика и пийте една бира за наше здраве със topzizitop :good:

Това е, дано съм бил полезен на някой.

Мисля да си купя и Bluetooth за 20-30 лв на платка за да не се занимавам с кабели. АКо го направя ще допълня инфото.

Поздрави Иво


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна boricha на Пон Мар 07, 2016 4:47 pm, променена общо 3 пъти


Пон Мар 07, 2016 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Постове: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нещо със снимките се по...х
Ахаа явно има ограничение на размера. Намалени са. Ако има нужда ще пращам по поща и тн.
Качвам и останалите


Последна промяна boricha на Пон Мар 07, 2016 4:41 pm, променена общо 1 път


Пон Мар 07, 2016 4:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема  стр 1, 2, 3  >

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор