Отговори на тема
 Теглич на US модел пасва ли на EU модел за outback 2008? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Постове: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някой да знае дали теглич от US модел ще пасне на EU модел.

Пример харесал съм си на curt един модел:

http://www.curtmfg.com/part/12284

Другия ми въпрос топката за европейския стандарт с какъв размер е?

Мисля, че ще е полезно и за други хора, така, че нека, ако знае някой да внесе яснота.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Съб Авг 20, 2016 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW

Регистриран на: Нед Фев 14, 2016 10:52 pm
Постове: 3
Автомобил: Subaru Outback '07 2.5AT
Телефон: 0899 569810
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей.

За съжаление американския теглич не пасва на европейския модел Легаси/Аутбек 04-09(BL, BP). Явно конструкцията на купетата е различна. На американските субарута теглича може да се монтира без да се сваля бронята. Виж в YouTube като търсиш например Install Towbar Outback 2005. На европейските трябва да се свали бронята, премахва се алуминиевата града под нея и тогава се монтира теглича. Споменатата алуминиева града вече няма да се ползва, тъй като под бронята остава гредата на теглича, която е стоманена. Конектора за светлините на ремаркето е от вътрешната страна на десния стоп(10 пинов конектор). Аз отрязах конектора и запоих кабелите директно. За това има една тема за теглич на Аутбек тук във форума(само че колата е по-стария модел), но е същото.
Моя теглич го купих от едно английско Легаси 2005г(от Варна за 200лв.). На планките на теглича има 2 вида отвори за монтирене на хоризонталната греда, като по този начин става и за Легаси(монтира се по-високо) и за Outback(монтира се по-ниско). Съвет към хората, който искат теглич: Не се захващайте да го правите, а го купете готов, че вече правих тази грешка на предишната ми кола(Хюндай Лантра 97) и ми отне 2 месеца. Единственото полезно в цялата работа беше, че се понаучих да заварявам.
Имам снимки докато монтирах теглича и ако се сетя ще ги кача.

Дано съм бил полезен.

Сря Авг 24, 2016 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Постове: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще помоля да ги качиш, че моят теглич седи в гаража от сума време и ме чака да го монтирам. Най-много ще ме забави разкачането на тампоните на задните гърнета, за да ги пусна надолу и да развия щитовете над тях, та да се открие достъп до отворите за болтовете.

Сря Авг 24, 2016 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Постове: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Виктор Нецов написа:
Здравей.

За съжаление американския теглич не пасва на европейския модел Легаси/Аутбек 04-09(BL, BP). Явно конструкцията на купетата е различна. На американските субарута теглича може да се монтира без да се сваля бронята. Виж в YouTube като търсиш например Install Towbar Outback 2005. На европейските трябва да се свали бронята, премахва се алуминиевата града под нея и тогава се монтира теглича. Споменатата алуминиева града вече няма да се ползва, тъй като под бронята остава гредата на теглича, която е стоманена. Конектора за светлините на ремаркето е от вътрешната страна на десния стоп(10 пинов конектор). Аз отрязах конектора и запоих кабелите директно. За това има една тема за теглич на Аутбек тук във форума(само че колата е по-стария модел), но е същото.
Моя теглич го купих от едно английско Легаси 2005г(от Варна за 200лв.). На планките на теглича има 2 вида отвори за монтирене на хоризонталната греда, като по този начин става и за Легаси(монтира се по-високо) и за Outback(монтира се по-ниско). Съвет към хората, който искат теглич: Не се захващайте да го правите, а го купете готов, че вече правих тази грешка на предишната ми кола(Хюндай Лантра 97) и ми отне 2 месеца. Единственото полезно в цялата работа беше, че се понаучих да заварявам.
Имам снимки докато монтирах теглича и ако се сетя ще ги кача.

Дано съм бил полезен.


Закупих си теглича от US същия като на линка в първия ми пост. Не пасват четирите отвора за гредите, необходимо е четири допълнителни отвора и теглича пасна перфектно. Т.е имаше малко допълнителна работа, но не е нещо кой знае какво.
Сега проблема ми е с окабеляването, защото буксите не пасват. Както си написал и ти в дясно има 10 пинов конектор, а заедно с теглича ми дойде и нещо като контролер ето http://www.curtmfg.com/part/55370 за него, предполагам, че е за да не връща обратни сигнали като и има предпазител. Ще се наложи да го срежа или изобщо да не го ползвам, но някой дали знае наименованието на буксата 10 - пиновата, която е на европейските, каквато е и моята ето снимка?
Прикачени файлове:
10 pin - теглич (1).jpg

Искам да си закупя мъжка такава.
Другия въпрос, който изникна, в ляво някой модели имат извод за 12 V, аз имам само гнездо пластмасово ето снимка
Прикачени файлове:
гнездо за куплунг Subaru Outback.jpg
и искам да си поставя и аз букса на 12V , някой колега предполагам вече го е правил нека да сподели ?
Видях ето тези кабели на които излизат 12 V и са свободни
Прикачени файлове:
12 V за куплунг.jpg
, предполагам, че те за връзка с такъв изход на 12 V, но ме притеснява сечението вижда се и от снимката защото при тази дебелина не мисля че могат да издържат голям ток например 3-4 ампера продължителна работа.

На кратко:
1. Който знае да напише каква е и от къде може да се закупи 10-пиновата букса.
2. Същото и за 12 V в багажното отделение, букса от къде и парт номер. Аз намерих за сега само от тук:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Пон Ное 14, 2016 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Постове: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, на този контролер на CURT предполагам имаш мъжката букса, която ти трябва(ако контролера е за субару). Аз имам същия контролер и си взех буксата от него, и без това няма да го ползвам, той е за US ремаркета и колесари. Дори си изработих планка за монтаж на европейския куплунг и зимата като не ми трябва си я свалям за да не влиза вода, кал и луга, което прецаква куплунга за норматив. :beer:

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Вто Ное 15, 2016 8:41 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Постове: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
katlak написа:
Колега, на този контролер на CURT предполагам имаш мъжката букса, която ти трябва(ако контролера е за субару). Аз имам същия контролер и си взех буксата от него, и без това няма да го ползвам, той е за US ремаркета и колесари. Дори си изработих планка за монтаж на европейския куплунг и зимата като не ми трябва си я свалям за да не влиза вода, кал и луга, което прецаква куплунга за норматив. :beer:



Да разбира се има мъжка букса, то и от линка се вижда само че при US моделите е 6 пинова.
Ето и снимка


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Вто Ное 15, 2016 9:10 am
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Постове: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В такъв случай, или търсиш букса в ebay и подобни, или си купуваш някаква двойка букси М/Ж универсална (пример) и режеш фабричната, презапояваш и т.н.

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Вто Ное 15, 2016 6:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Постове: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
katlak написа:
В такъв случай, или търсиш букса в ebay и подобни, или си купуваш някаква двойка букси М/Ж универсална (пример) и режеш фабричната, презапояваш и т.н.


Разбирам, те за търсенето, но не знам наименованието. Давам пример аз работя често с различни букси за различни апаратури, но в голяма части знам техните производители и наименование Ето пример Molex 10 pin power conector - 4.20mm (.165") Pitch Mini-Fit Jr.™ Crimp Terminal Housing Receptacle 5557 Dual Row
Това е само за пример: ето линк http://electronics.stackexchange.com/questions/91720/mystery-18-pin-and-10-pin-molex-plugs

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Пет Ное 18, 2016 11:21 am
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Постове: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Най-после след упорито търсене намерих точната букса, пасва перфектно.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Чет Яну 19, 2017 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Постове: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Супер, остава да споделиш и линка, че и на мен ми трябва една такава. Тегличът, който си купих (и все още не съм монтирал) си дойде с инсталацията, но отрязана букса. Една такава ще ми дойде добре.

Пет Яну 20, 2017 2:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Постове: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако искаш комплект мъжка и женска, то вариант ще намериш в Макрис. От там съм си купувал с 1, 2, 3, 4, 6, 8 и 11 пинови.

Прикачени файлове:
Makris.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна Vami на Пет Яну 20, 2017 3:01 pm, променена общо 1 път


Пет Яну 20, 2017 2:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Постове: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оригиналната май е 10-пинова и на мен ми трябва само едната страна (към теглича). Не ми пречи да купя двете де.

Пет Яну 20, 2017 3:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Постове: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За буксите ти трябват качествени мъжки и женски кабелни конектори (обувки) и клещи за кербоване. Лошото е, че обувките ги продават само на едро по 1000 броя май, но буксите може и поединично. Буксите нямат IP защита, така че е добре да са вътре в колата.

Пет Яну 20, 2017 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Постове: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тя оригиналната си е вътре в колата зад десния стоп и е направена към нея да се щракне тази от теглича, която пак влиза вътре в колата през тапа на дъното на легена на резерената гума (в моя случай дори газовата бутилка няма да й пречи). Не че голямата 7/13-пинова букса, дето си седи баш отвън за ремаркето, има IP защита. Само дето ми е отрязана тази буксичка на инсталацията на теглича. Клещи за кербоване имам 2 вида, а и винаги капвам по малко тинол на такива пинове, за да забравя за окислението впоследствие. Трябва ми реално буксата (и пиновете), която се щраква на инсталацията в самата кола. И трябва да е точно определен модел и да е обратната на оригиналната. Не ми пречи да ги запоя доректно заобикаляйки буксата, 6-7 кабела са, но искам да го направя максимално културно.

Пет Яну 20, 2017 4:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Постове: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kerekovski написа:
Не че голямата 7/13-пинова букса, дето си седи баш отвън за ремаркето, има IP защита..

Моя теглич го махнах, още като купих колата, много място се губи в центъра при паркиране. Не е с голяма защита, но доколкото си спомням външната е с IP54, което е достатъчно. Ще погледна като си тръгвам.

Пет Яну 20, 2017 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Постове: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А аз моя най-късно напролет трябва да го сложа, че няма смисъл да изтормозвам Меганчето астматик (1.6 ръчка) да тегли караваната, колкото и да е лека, при положение, че имам и Аутбек.

Пет Яну 20, 2017 6:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Постове: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Няма линк, работя с Китай и през разни доставчици ми намериха, изпратиха ми мостра без пари и се оказа много добра. 10-пинова буксата.
Не съм я монтирал, защото е много студено, но при първа възможност, ще монтирам и снимам.
Минимума е 500 броя, но ще взема и ще ги публикувам за продажба.
Защото четох и в други форуми и се оказа, че хората търсят букси защото повечето са срязани и.т.н.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Чет Яну 26, 2017 4:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Постове: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега Lionko, в крайна сметка имаш ли от тази 10-пинова букса за продажба?
И аз опрях до момента с връзването на кабелите и ми се иска да стане "оригинално".

Пон Фев 25, 2019 4:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: rosenaleks и 44 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор