Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:43 pm



Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
 Теглич на US модел пасва ли на EU модел за outback 2008? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Мнения: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някой да знае дали теглич от US модел ще пасне на EU модел.

Пример харесал съм си на curt един модел:

http://www.curtmfg.com/part/12284

Другия ми въпрос топката за европейския стандарт с какъв размер е?

Мисля, че ще е полезно и за други хора, така, че нека, ако знае някой да внесе яснота.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Съб Авг 20, 2016 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW

Регистриран на: Нед Фев 14, 2016 10:52 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Outback '07 2.5AT
Телефон: 0899 569810
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей.

За съжаление американския теглич не пасва на европейския модел Легаси/Аутбек 04-09(BL, BP). Явно конструкцията на купетата е различна. На американските субарута теглича може да се монтира без да се сваля бронята. Виж в YouTube като търсиш например Install Towbar Outback 2005. На европейските трябва да се свали бронята, премахва се алуминиевата града под нея и тогава се монтира теглича. Споменатата алуминиева града вече няма да се ползва, тъй като под бронята остава гредата на теглича, която е стоманена. Конектора за светлините на ремаркето е от вътрешната страна на десния стоп(10 пинов конектор). Аз отрязах конектора и запоих кабелите директно. За това има една тема за теглич на Аутбек тук във форума(само че колата е по-стария модел), но е същото.
Моя теглич го купих от едно английско Легаси 2005г(от Варна за 200лв.). На планките на теглича има 2 вида отвори за монтирене на хоризонталната греда, като по този начин става и за Легаси(монтира се по-високо) и за Outback(монтира се по-ниско). Съвет към хората, който искат теглич: Не се захващайте да го правите, а го купете готов, че вече правих тази грешка на предишната ми кола(Хюндай Лантра 97) и ми отне 2 месеца. Единственото полезно в цялата работа беше, че се понаучих да заварявам.
Имам снимки докато монтирах теглича и ако се сетя ще ги кача.

Дано съм бил полезен.

Сря Авг 24, 2016 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще помоля да ги качиш, че моят теглич седи в гаража от сума време и ме чака да го монтирам. Най-много ще ме забави разкачането на тампоните на задните гърнета, за да ги пусна надолу и да развия щитовете над тях, та да се открие достъп до отворите за болтовете.

Сря Авг 24, 2016 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Мнения: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Виктор Нецов написа:
Здравей.

За съжаление американския теглич не пасва на европейския модел Легаси/Аутбек 04-09(BL, BP). Явно конструкцията на купетата е различна. На американските субарута теглича може да се монтира без да се сваля бронята. Виж в YouTube като търсиш например Install Towbar Outback 2005. На европейските трябва да се свали бронята, премахва се алуминиевата града под нея и тогава се монтира теглича. Споменатата алуминиева града вече няма да се ползва, тъй като под бронята остава гредата на теглича, която е стоманена. Конектора за светлините на ремаркето е от вътрешната страна на десния стоп(10 пинов конектор). Аз отрязах конектора и запоих кабелите директно. За това има една тема за теглич на Аутбек тук във форума(само че колата е по-стария модел), но е същото.
Моя теглич го купих от едно английско Легаси 2005г(от Варна за 200лв.). На планките на теглича има 2 вида отвори за монтирене на хоризонталната греда, като по този начин става и за Легаси(монтира се по-високо) и за Outback(монтира се по-ниско). Съвет към хората, който искат теглич: Не се захващайте да го правите, а го купете готов, че вече правих тази грешка на предишната ми кола(Хюндай Лантра 97) и ми отне 2 месеца. Единственото полезно в цялата работа беше, че се понаучих да заварявам.
Имам снимки докато монтирах теглича и ако се сетя ще ги кача.

Дано съм бил полезен.


Закупих си теглича от US същия като на линка в първия ми пост. Не пасват четирите отвора за гредите, необходимо е четири допълнителни отвора и теглича пасна перфектно. Т.е имаше малко допълнителна работа, но не е нещо кой знае какво.
Сега проблема ми е с окабеляването, защото буксите не пасват. Както си написал и ти в дясно има 10 пинов конектор, а заедно с теглича ми дойде и нещо като контролер ето http://www.curtmfg.com/part/55370 за него, предполагам, че е за да не връща обратни сигнали като и има предпазител. Ще се наложи да го срежа или изобщо да не го ползвам, но някой дали знае наименованието на буксата 10 - пиновата, която е на европейските, каквато е и моята ето снимка?
Прикачени файлове:
10 pin - теглич (1).jpg

Искам да си закупя мъжка такава.
Другия въпрос, който изникна, в ляво някой модели имат извод за 12 V, аз имам само гнездо пластмасово ето снимка
Прикачени файлове:
гнездо за куплунг Subaru Outback.jpg
и искам да си поставя и аз букса на 12V , някой колега предполагам вече го е правил нека да сподели ?
Видях ето тези кабели на които излизат 12 V и са свободни
Прикачени файлове:
12 V за куплунг.jpg
, предполагам, че те за връзка с такъв изход на 12 V, но ме притеснява сечението вижда се и от снимката защото при тази дебелина не мисля че могат да издържат голям ток например 3-4 ампера продължителна работа.

На кратко:
1. Който знае да напише каква е и от къде може да се закупи 10-пиновата букса.
2. Същото и за 12 V в багажното отделение, букса от къде и парт номер. Аз намерих за сега само от тук:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Пон Ное 14, 2016 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, на този контролер на CURT предполагам имаш мъжката букса, която ти трябва(ако контролера е за субару). Аз имам същия контролер и си взех буксата от него, и без това няма да го ползвам, той е за US ремаркета и колесари. Дори си изработих планка за монтаж на европейския куплунг и зимата като не ми трябва си я свалям за да не влиза вода, кал и луга, което прецаква куплунга за норматив. :beer:

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Вто Ное 15, 2016 8:41 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Мнения: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
katlak написа:
Колега, на този контролер на CURT предполагам имаш мъжката букса, която ти трябва(ако контролера е за субару). Аз имам същия контролер и си взех буксата от него, и без това няма да го ползвам, той е за US ремаркета и колесари. Дори си изработих планка за монтаж на европейския куплунг и зимата като не ми трябва си я свалям за да не влиза вода, кал и луга, което прецаква куплунга за норматив. :beer:



Да разбира се има мъжка букса, то и от линка се вижда само че при US моделите е 6 пинова.
Ето и снимка


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Вто Ное 15, 2016 9:10 am
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В такъв случай, или търсиш букса в ebay и подобни, или си купуваш някаква двойка букси М/Ж универсална (пример) и режеш фабричната, презапояваш и т.н.

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Вто Ное 15, 2016 6:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Мнения: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
katlak написа:
В такъв случай, или търсиш букса в ebay и подобни, или си купуваш някаква двойка букси М/Ж универсална (пример) и режеш фабричната, презапояваш и т.н.


Разбирам, те за търсенето, но не знам наименованието. Давам пример аз работя често с различни букси за различни апаратури, но в голяма части знам техните производители и наименование Ето пример Molex 10 pin power conector - 4.20mm (.165") Pitch Mini-Fit Jr.™ Crimp Terminal Housing Receptacle 5557 Dual Row
Това е само за пример: ето линк http://electronics.stackexchange.com/questions/91720/mystery-18-pin-and-10-pin-molex-plugs

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Пет Ное 18, 2016 11:21 am
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Мнения: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Най-после след упорито търсене намерих точната букса, пасва перфектно.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Чет Яну 19, 2017 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Супер, остава да споделиш и линка, че и на мен ми трябва една такава. Тегличът, който си купих (и все още не съм монтирал) си дойде с инсталацията, но отрязана букса. Една такава ще ми дойде добре.

Пет Яну 20, 2017 2:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако искаш комплект мъжка и женска, то вариант ще намериш в Макрис. От там съм си купувал с 1, 2, 3, 4, 6, 8 и 11 пинови.

Прикачени файлове:
Makris.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна Vami на Пет Яну 20, 2017 3:01 pm, променена общо 1 път


Пет Яну 20, 2017 2:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оригиналната май е 10-пинова и на мен ми трябва само едната страна (към теглича). Не ми пречи да купя двете де.

Пет Яну 20, 2017 3:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За буксите ти трябват качествени мъжки и женски кабелни конектори (обувки) и клещи за кербоване. Лошото е, че обувките ги продават само на едро по 1000 броя май, но буксите може и поединично. Буксите нямат IP защита, така че е добре да са вътре в колата.

Пет Яну 20, 2017 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тя оригиналната си е вътре в колата зад десния стоп и е направена към нея да се щракне тази от теглича, която пак влиза вътре в колата през тапа на дъното на легена на резерената гума (в моя случай дори газовата бутилка няма да й пречи). Не че голямата 7/13-пинова букса, дето си седи баш отвън за ремаркето, има IP защита. Само дето ми е отрязана тази буксичка на инсталацията на теглича. Клещи за кербоване имам 2 вида, а и винаги капвам по малко тинол на такива пинове, за да забравя за окислението впоследствие. Трябва ми реално буксата (и пиновете), която се щраква на инсталацията в самата кола. И трябва да е точно определен модел и да е обратната на оригиналната. Не ми пречи да ги запоя доректно заобикаляйки буксата, 6-7 кабела са, но искам да го направя максимално културно.

Пет Яну 20, 2017 4:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kerekovski написа:
Не че голямата 7/13-пинова букса, дето си седи баш отвън за ремаркето, има IP защита..

Моя теглич го махнах, още като купих колата, много място се губи в центъра при паркиране. Не е с голяма защита, но доколкото си спомням външната е с IP54, което е достатъчно. Ще погледна като си тръгвам.

Пет Яну 20, 2017 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А аз моя най-късно напролет трябва да го сложа, че няма смисъл да изтормозвам Меганчето астматик (1.6 ръчка) да тегли караваната, колкото и да е лека, при положение, че имам и Аутбек.

Пет Яну 20, 2017 6:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 8:59 pm
Мнения: 82
Местоположение: Троян
Skype: Lionko__
Автомобил: Subaru Outback H6 2008
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Няма линк, работя с Китай и през разни доставчици ми намериха, изпратиха ми мостра без пари и се оказа много добра. 10-пинова буксата.
Не съм я монтирал, защото е много студено, но при първа възможност, ще монтирам и снимам.
Минимума е 500 броя, но ще взема и ще ги публикувам за продажба.
Защото четох и в други форуми и се оказа, че хората търсят букси защото повечето са срязани и.т.н.

_________________
www.spyboar.com
Цифрови камери за лов, електронни хранилки и аксесоари за лов

Чет Яну 26, 2017 4:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ YIM WWW

Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 4:26 pm
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 2006г.
Телефон: 0885868444
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега Lionko, в крайна сметка имаш ли от тази 10-пинова букса за продажба?
И аз опрях до момента с връзването на кабелите и ми се иска да стане "оригинално".

Пон Фев 25, 2019 4:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор