Отговори на тема  [ 66 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4
 Outback 2004 питание за аудио 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 8:03 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
+1 за обяснението от колегата Димитров!

Остава да проуча въпроса с външния усилвател, тъй като никога не ми се е налагало да се занимавам с подобни неща : )

Вто Дек 12, 2017 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, във всяка област познанията на човек достигат до определено ниво, след което има нужда от специализирана помощ. В това няма нищо лошо. Ако си човек, който гледайки платката разбира къде е първото стъпало и къде второто продължаваш и сам. Ако гледайки платката виждаш само запоени електрокомпоненти търсиш по-компетентен човек. Именно това е ценното на форума - да обединява знания и компетентности на хора, които в реалния живот не биха се срещнали, но в рамките на един такъв форум, и при нужното желание за взаимопомощ и подкрепа, да постигнат резултати и решения, които иначе не биха били възможни.
Колегите, които разбират от електроника може да се съберат и да направят един гид за няколкото поколения модули на Кенууд, в който точно да се посочат крачетата за изход на отделните сигнали. Така ще стане по-разбираемо за колегите с по-базови познания (като мен).

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Дек 12, 2017 10:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За съжаление при нашите коли инженерите не са се постарали да изкарат приличен звук, но слава богу, са сложили прилични компоненти,
като източник на звук и колони...Знам, че тук има несъгласни и на много хора първата им работа е да си сменят говорителите, защото мислят,
че те са проблема, но не е така. Ще се изумите напр. на нова Импреса 2008, като й смените само стоковото ЦД с един Алпин например, който сам по себе си,
не е върха на сладоледа. Няма да си познаете фабричните колони. Правя уговорката, тук говоря за качество на звука, а не за раздуване на калници...
по тая част си има други специалисти.
Та проблема при Субару се оказва в усилвателната част, защото колоните са си прилични, а източника си е долу-горе все тая, когато става въпрос за цифра.
Това е най-безболезнения път. Лошото е, че трябва да се бръкне в платката, защото да ползваш звук от крайното стъпало с преобразовател на ниво, минал вече през стоковия усилвател е безпредметно. Там той вече е съсипан...
Всеки платкаджия може да ви извади чинчове директно от процесора, още повече, сервизните описания и схеми на сток модулите са налице. Тук въпроса е да можеш да ги четеш, но ако не можеш, по-добре не пипай там...
Оттам е лесно: външен усилвател според предпочитанията, аз лично предпочитам на старо, такъв какъвто не съм бил в състояние и да си помисля като нов...
Сега струват 100 - 150 лв. и обратно към фабричните колони. По желание и едно субуферче под седалката или в резервната гума /нови 100 - 150 лв./
да подпре малко в ниския диапазон и си готов.

Сря Дек 13, 2017 12:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2016 10:58 pm
Мнения: 10
Автомобил: Forester 2.0 XT 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Какво е качеството ако се ползва конвертор high to low за да извадят чинчове? Питам, защото винаги съм имал имал качествен източник като Alpine 9855, + два ампа, суб, предна линия и т.н. и тука съм малко като пионерче с тия ошутени kenwood-и. Аз смених оригиналните колони на B13-ката ми с доста по-мощни, взех мидбасите от предната ми линия, но естествено не може да ги храни дори и на 10% от капацитета им и имам едно малко усилвателче Audioson SRx2 https://www.amazon.co.uk/Audison-SRX2-C ... B00013K2C2 доста качествено да ги подхраня с него. Иначе мидбасите, които сложих са от тази система https://www.amazon.co.uk/Ground-Zero-GZ ... B00AWNXYM6. Имам и един 4-ри канален усилвател, но за него не мисля да прекарвам 25кв.м кабели а и той е доста голям кютук. Като ги разопаковах нещата ме налегна носталгия по старата ми ергенска кола, как всичко си бях направил и колко труд бях метнал, но този кораб мисля да си запазя както си е. Мисля да сложа Аудисончето под седалката, да пусна само едни нови кабели към колоните в предните врати, да си запазя оригиналната инсталация и да извадя чинчове през конвертора от кабелите за предните колони. Единствено не знам remote-а за усилвателя от къде да го взема. Естествено като направя всичко ще изолирам вратите както си трябва :). На снимките може да видите как е станало, всичко лепна перфектно не пречи на стъклото и кората.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Forester 2003 XT
Forester 2.0 125hp 2004

Чет Яну 04, 2018 2:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
antropoz написа:
Аз съм с такова.. доста по-добре е от FM trasmiter , а цената е почти същатата.. (30лв от ebay). Единственото неудобство е, че е с кабелче , което се включва към телефона.



Здравей колега,
Сподели от къде си го купи.

Пет Яну 05, 2018 8:52 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 8:03 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
В ebay и amazon излизат резултати на подобни устройства като се потърси за FM Modulator.
Аз смятам да пробвам скоро с такова нещо, което влиза направо в антената и вади Aux In.
А който иска Bluetooth, има и такива конвертори Aux In <-> Bluetooth.

Някой има ли впечатление от подобно решение?

Вто Яну 09, 2018 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор