Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:46 am



Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Outback 2004 питание за аудио 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз на БМВ-то имах Гром и там поддържаше само шест главни папки, които се сменяха с бутоните 1-6. Съответно така си ги и бях кръстил, а в тях вече имах много повече папки, през които се въртеше с scan бутона (конфигурираше се дали да прескача през папка или през 10 песни).

п.с. тотално забравих за теста на моето устройство. #-o

п.п.с писали сме заедно явно :)

Чет Окт 13, 2016 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Верно сме писали заедно. Но като извадих моето Аудио, отзад е на същта букса, като при теб, а и аз не искам да се лишавам от управлението от волана. Заради това няма да се получи, за съжаление.

Чет Окт 13, 2016 10:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kerekovski написа:
Има и разлика в цените между различните места:
- Toyaga и bgcaraudio - Trioma 199 лв, GROM - 225 лв.
- aval-bg.com Trioma 218 лв, GROM - 299 лв; - така не се печелят клиенти.

Понеже и аз съм в процес на търсене и чудене, та цените са еднакви, а ти не сравняваш едни и същи устройства. GROM - 225 лв който си гледал не поддържа Bluetooth, има и други разлики и в Тояга е на същата цена като в Авал.
Прикачени файлове:
1.jpg
Прикачени файлове:
2.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Окт 13, 2016 11:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това ми обявиха по телефона, не се усетих да попитам, дали поддържат BT. А то дори гледах някакъв вариант с microUSB кабел за Android, лудницата е пълна. Мен ме интересува чистото USB. От предишната кола имам прилично останали 3 флашки с музика, която на тоя етап ми е напълно достатъчна, само трябва да има, къде да я свиря.

Чет Окт 13, 2016 11:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предполагам сте наясно, но модула за Bluetooth за грома се купува отделно и и той е някъде 100-150лв.

Чет Окт 13, 2016 5:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да се намеся и аз пак, колеги, като дългогодишен ползвател на Гром...
Разликата в цените /при по-евтиния вариант, освен Блутута, за което не съм много убеден, че не поддържа, но не съм ползвал и не мога да твърдя/
основно идва и от това, че по-скъпия поддържа лослес формат /флак/. Тези които имат читави колони знаят разликата. Да не говорим, че поддържа
и формат на флак-а далеч превъзхождащ цд-формата /24/96 и т.н./ Качеството на възпроизвеждане е убийствено.
Не познавам Триомата, но ако това е руския плеър за Субару, то той поддържа само мп3...Ако не е той, да знаете, че има и такъв, който тръгвал на някой
и от по-старите модели Субару /преди 2004/.
Разбира се, говорим за софтуер и кодеци, което по никакъв начин не оправдават една трета нагоре в цената, но какво да се прави. Бизнес...

По отношение на 6-те папки - това е ограничение на плеера на колата, а не на Грома. Броят песни в папките също е ограничен до 99, ако не се лъжа,
но аудио системите ни комуникират с чейджъри за по 6 диска и не познават бройка нагоре. Същото важи и за ЦД текста. Името на песента напр.
не се изписва при аудио цд-то и логично няма как да се изпише и при Грома /който емулира цд/. Оттам идва проблема, а не от Грома.
Това не е само при Субару.
А иначе има Тойоти напр. при които Грома си кара 99 папки, с имена на песни, изпълнители и т.н. без проблем.
Между другото, пробвали сме МП3-Гром на Мазда 6 с 9 папки. Кара си ги без проблем, само дето след шестата, продължава да кара песните наред,
но нямаш повече никакъв контрол. Песен напред, песен назад и т.н. не реагира по начин. Кара ги на самотек...
 15

Чет Окт 13, 2016 9:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?p=227629#p227629 за предното поколение има това, бодваш, караш и пееш, само флакове няма, подържа до 50 г флашка, с колкото папки вие кеф, чете от телефон каквото имате записано, връзва се с блутут, aux in, телефона ви е стенд бай и се чува прекрасно, инфо ба дисплея кой ви търси, нсбирате от текефонна книга и тн.....абе кеф с две думи и звука е приличен, след като смениш колоните и изолираш вратите обаче, иначе дрънчат.

Sent from my C6902 using Tapatalk

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пет Окт 14, 2016 2:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 25, 2016 2:46 pm
Мнения: 21
Автомобил: Subaru Legacy H6
Рейтинг: 80
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет и от мен, да попитам някой има ли някакви наблюдения над това http://www.avitel-bg.com/connects2-ctasuusb001--subaru-usb

Вто Окт 18, 2016 9:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като го гледам на снимката - губиш управлението от волана. А отделно за същата цена се предлага Триомата от вносителите и изобщо е безпредметно да се гледат други варианти около тази цена.

Вто Окт 18, 2016 10:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 25, 2016 2:46 pm
Мнения: 21
Автомобил: Subaru Legacy H6
Рейтинг: 80
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тъй като нямам никакви лични наблюдения към което и да е от по-горните устройства (Grom Audio, Trioma или Connects2 CTASUUSB001) и не казвам кое е по-добро, чисто информативно питам тъй като видях че има и слот за карта памет, а и не успях да намеря информация за Connects2 от някой във форума.

Изображение

П.С. а тази букса не е ли точно за управлението от волана или се бъркам ?

Вто Окт 18, 2016 10:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 21, 2015 6:17 pm
Мнения: 160
Рейтинг: 240
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това не е букса, а бушон (wire fuse holder).

Вто Окт 18, 2016 10:36 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 25, 2016 2:46 pm
Мнения: 21
Автомобил: Subaru Legacy H6
Рейтинг: 80
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Петър Велков написа:
Това не е букса, а бушон (wire fuse holder).


Благодаря, това ми трябваше като информация да ме откаже :) , значи избора все пак се ограничава до GromAudio и Trioma.

Вто Окт 18, 2016 11:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kerekovski написа:
Благодаря за съвета, много полезно беше обаждането до тях. Чакат доставка на Trioma за Subaru до 2 седмици, записаха ми телефона, ще ми се обадят, когато пристигне доставката. А най-удобното е, че са на Черни Връх, на 1 км от моя офис. Човекът беше много по-компетентен и отзивчив от вчерашния (aval).

Да споделя развитието: доставката беше пристигнала доста преди изтичането на въпросните 2 седмици, човекът ми се обади и след час бях при него (на бул. Черни Връх зад сградата на Импас 56 - в същия двор). Срещу сумата от 200 лв се сдобих с въпросната Trioma, в комплекта на която има преходника за управлението от волана (както и за навигацията), AUX кабел, USB удължител и ръководство. Има си и гаранция, надлежно попълнена гаранционна карта и т.н. След като близо 2 седмици я търкалях в жабката, в събота намерих 1 час и я монтирах, получи се много културно зад пепелника, като пуснах AUX кабела и USB удължителя до жабката - малкото отделение горе вляво. Пробвах я, свири добре, очаквано поддъжа много голямо количество папки - 32 главни в root, като във всяка такава може да има по 32 вътрешни папки. Идеална е възможността за конфигурация - как да се управлявва от бутоните на радиото, но не ми се е налагало да правя такава конфигурация, тъй като поведението й по подразбиране ми пасва идеално. Единствено имах някаква грижа с подредбата на папките - коя след коя да следва, но и това го реших, след като прочетох следния текст в официалния сайт (последните 2 изречения):
Цитат:
Раздел 2. USB-носитель. Папки и файлы

Допустимый формат флешки - FAT16 или FAT32 с размером сектора 512, 1024, 2048 или 4096 байт. Объем не ограничен. Доступные для воспроизведения файлы должны принадлежать к типам MP3, WMA и AAC. Допустимые расширения имен файлов - mp3, mp2, mp1, wma, m4a, 3gp, mp4, asf. На флешке могут быть папки как с музыкальными файлами (далее - музыкальные папки), так и без них. Музыкальные папки можно располагать в два уровня вложенности (папки и подпапки).

В корне флешки можно расположить до 64-х папок, из которых не более 32-х могут быть музыкальными (рис.6.1). В каждой корневой музыкальной папке можно расположить до 32-х подпапок, все из которых могут быть музыкальными. В каждой музыкальной папке или подпапке можно расположить до 99 музыкальных файлов. Файлы, расположенные в корне флешки, приравниваются к корневой папке с наибольшим номером, а файлы, расположенные в корневой папке, приравниваются к вложенной подпапке с наибольшим номером. Нумерация папок, подпапок и файлов осуществляется по их физическому расположению на флешке. Чем позже была записана папка или файл, тем больший номер им будет присвоен.

Пон Окт 31, 2016 9:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 25, 2016 2:46 pm
Мнения: 21
Автомобил: Subaru Legacy H6
Рейтинг: 80
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да се похваля, че и аз монтирах едно GromAudio-AND2-usb-aux, много съм доволен за момента, може да слагаш повече от 99 песни, просто след 99-та песен не изкарва номер на песента. И да питам какво ще кажете за някой от следните активни буферчета: http://www.technopolis.bg/bg/Car-speakers/Car-speakers-ALPINE-SWE-815/p/301712 и този http://www.avitel-bg.com/kenwood-ksc-sw11 тъй като съм с газов инжекцион и бутилка на мястото на резервната гума, не искам да губя още от иначе толкова смаленото багажно пространство, искам бас от който да не ми треперят огледалата или задния номер, искам нещо което да допълва иначе задоволителната за мен заводска музика.

Пон Апр 10, 2017 1:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 8:03 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги

От известно време съм монтирал Trioma + Bluetooth на един Outback 2005 и исках да питам дали само при мен звукът е доста изкривен. Чува се много заглушено (басово), високите някакси липсват и като цяло звукът е доста изменен. Играх си с еквалайзера на оригиналното радио, но не мога да постигна това качество на звука, което имам когато слушам същите неща на телефона си, само че на слушалки (хубави) спрямо това, което излиза от същия телефон през bluetooth-a. Звукът през aux-in-a е същия като през bluetooth-a - изкривен.

Пон Дек 11, 2017 11:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега,
Звука в предусилвателя на оригиналното радио на Аутбека е необяснимо защо манипулиран на няколко пъти с някакви
"R/C" групи по трасето след корекциите и очевидно някой в Кенууд се старал да го "напасне" с оригиналнното ЦД,
радио, говорители, особеностите на купето и т.н. и трябва да отбележим, че не му се получило никак добре.
Решението е да вземеш изход по ниско ниво т.е. да изкараш чинчове /ляв и десен канал/ директно от аудио-процесора,
където сигнала е непроменен и да го прекараш през друг усилвател, с качествен предусилвател, който да вкараш в колоните.
Добрата новина е, че ще си запазиш корекциите от копчетата, но звука е в пъти по добър от този, с който
си в момента.

Пон Дек 11, 2017 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 8:03 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей,

Не съм сигурен, че те разбрах напълно. Доволен съм от качеството на звука когато слушам Audio CD или радио, но когато взлиза през CHR порта от Trioma, звукът е доста изкривен.
Опитвам се да разбера дали някой друг има този проблем, дали може да е от кофти връзка (въпреки, че предполагам всичко е цифрово), дали от самата Trioma (дали при Grom е пак така) или от нещо друго.
Ииии да, като цяло качеството определено не е такова каквото очаквам ако съм дал 300лв : )

Пон Дек 11, 2017 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен ако слушам през usb-то няма проблеми.Звука е добре,но ако пусна музиката през АUX с телефона става доста по-глухо.Bluetooth не съм слагал.

Пон Дек 11, 2017 7:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stansky написа:
Здравей,

Не съм сигурен, че те разбрах напълно. Доволен съм от качеството на звука когато слушам Audio CD или радио, но когато взлиза през CHR порта от Trioma, звукът е доста изкривен.
Опитвам се да разбера дали някой друг има този проблем, дали може да е от кофти връзка (въпреки, че предполагам всичко е цифрово), дали от самата Trioma (дали при Grom е пак така) или от нещо друго.
Ииии да, като цяло качеството определено не е такова каквото очаквам ако съм дал 300лв : )


Това имам предвид като казвам, че звука е "напаснат" за съществуващите източници.
Когато ползваш чейнджър порта с друг, външен източник, използваните фабрично вътре по платката филтри повече пречат отколкото помагат.
Изглежда влияе вътр. съпротивление, напрежение, нива на Триомата, Грома и т.н. Аз имах същия проблем с Гром - свиреше като тиква,
въпреки че слушам само лослес и го реших по посочения начин. Сега звученето е абсолютно прилично.
Става въпрос разбира се за изхода на процесора, та подобрението е значително и се отнася и за ЦД-то и за радиото, понеже изхода е един...
За да не те бъркам допълнително:
Имаш три входа с три източника на звук към тях - ЦД, радио и чейнджър, които вървят към крайното стъпало.
При ЦД, радио и стоков чейнджър, фабричното решение горе-долу става защото са си сметнати едно за друго.
Когато замениш стоковия чейнджър с друг източник - Триома, Гром, телефон и т.н. качеството пада значително поради посочените причини.
Можеш разбира се да вземеш изход директно от процесора и да направиш байпас на филтрите и пак да го вкараш в стоковото крайно стъпало, но то не е
нещо, което си струва да запазваш. Затова аз минах изцяло на външен усилвател /стара, но висока серия на Алпин, има си и предусилвател/ и сега цялата фабрична музика ми се явява източник по ниско ниво към него. Дано да съм обяснил правилно. Ако имаш въпроси, насреща съм.

Вто Дек 12, 2017 6:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Това имам предвид като казвам, че звука е "напаснат" за съществуващите източници.
Когато ползваш чейнджър порта с друг, външен източник, използваните фабрично вътре по платката филтри повече пречат отколкото помагат.
Изглежда влияе вътр. съпротивление, напрежение, нива на Триомата, Грома и т.н. Аз имах същия проблем с Гром - свиреше като тиква,
въпреки че слушам само лослес и го реших по посочения начин. Сега звученето е абсолютно прилично.
Става въпрос разбира се за изхода на процесора, та подобрението е значително и се отнася и за ЦД-то и за радиото, понеже изхода е един...
За да не те бъркам допълнително:
Имаш три входа с три източника на звук към тях - ЦД, радио и чейнджър, които вървят към крайното стъпало.
При ЦД, радио и стоков чейнджър, фабричното решение горе-долу става защото са си сметнати едно за друго.
Когато замениш стоковия чейнджър с друг източник - Триома, Гром, телефон и т.н. качеството пада значително поради посочените причини.
Можеш разбира се да вземеш изход директно от процесора и да направиш байпас на филтрите и пак да го вкараш в стоковото крайно стъпало, но то не е
нещо, което си струва да запазваш. Затова аз минах изцяло на външен усилвател /стара, но висока серия на Алпин, има си и предусилвател/ и сега цялата фабрична музика ми се явява източник по ниско ниво към него. Дано да съм обяснил правилно. Ако имаш въпроси, насреща съм.

:good:
Отдавна ми се върти точно тази комбинация в главата. Благодаря на г-н Димитров, че показа много точно къде е проблема с тези "добавки". Стоковия модул е ценен само заради интеграцията си с копчетата на волана и системата за захранване, но ако човек иска да подкара качествен звук то няма как да се получи без надграждане на крайното стъпало в зависимост от източника на сигнала. В моята кола ползвам само BT свързаността и радио. Никога не съм пускал диск или включвал ipod.
Ако човек седне и си постави добре приоритетите може да си сглоби прекрасна уредба, която ще има интернет свързаност и ще удари фабричната в земята.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Дек 12, 2017 8:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор