Отговори на тема  [ 66 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Outback 2004 питание за аудио 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Би ли споделил какво става при Триомата, ако си слушаш FM радио и някой ти звънне? Също така виждам, че при нея трябва да се сменят режимите от "USB" флашка на режим "AUX", ако искаш да слушаш от флашка или телефон. Все още се чудя дали да си взема Grom или Trioma. Като се абстрахираме от цената все си мисля, че Grom е по-добрия вариант.

Чет Сеп 29, 2016 12:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 14, 2014 5:23 pm
Мнения: 106
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy '04 2.0 5МТ
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз съм с такова.. доста по-добре е от FM trasmiter , а цената е почти същатата.. (30лв от ebay). Единственото неудобство е, че е с кабелче , което се включва към телефона.


Чет Сеп 29, 2016 2:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
Би ли споделил какво става при Триомата, ако си слушаш FM радио и някой ти звънне? Също така виждам, че при нея трябва да се сменят режимите от "USB" флашка на режим "AUX", ако искаш да слушаш от флашка или телефон. Все още се чудя дали да си взема Grom или Trioma. Като се абстрахираме от цената все си мисля, че Grom е по-добрия вариант.

Когато слушаш нещо различно от чейнджър входа на аудиосистемата не би трябвало това, което е вързано на този вход изобщо да е активно дори, съответно няма как да ползваш телефона през триома/гром.
Режимите могат да се превключват както ръзно, така и автоматично, като си имат тежест. Не помня кой беше "по-тежкия", но примерно ако имаш забит AUX в телефона и забодеш флашка, то устройството автоматично ще активира USB mode-а.

Когато и аз се двоумях между Гром и Триома това, което надделя при мен в избора за Триома бяха:
- Триома е 2/3 от цената на Гром-А (100лв. не се абстрахират толкова лесно)
- по-читавата поддръжка в Триомата на "папка-в-папка" при USB mode-а
- възможност за къстамизиране на начина, по който се контролират някои функции на устройството ([url-http://trioma.ru/products/flipper2/host-flip.shtml#config]ЦЪК[/url])

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!
 15

Чет Сеп 29, 2016 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
dimog написа:
Искам да си пусна кабели за subwoofer -  някой има ли представа дали има букса с разклонение или ако няма, кои кабели да режа?

Най- сполучливо се получава като си купиш за 30-тина лв high to low конвертор, и го вържеш към задните колини. После е лесно , той си е с чинчове т.е. вързваш си го към стъпалото послр тубата ... и така.

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Чет Сеп 29, 2016 8:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimog написа:
Искам да си пусна кабели за subwoofer -  някой има ли представа дали има букса с разклонение или ако няма, кои кабели да режа?


Нищо не режи. Просто прикачи по още чифт кабели към тези за задните говорители, като спазваш поляритета и захрани субуфера по високо ниво.
Става без грешка.

Пет Сеп 30, 2016 7:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
srg написа:
Когато слушаш нещо различно от чейнджър входа на аудиосистемата не би трябвало това, което е вързано на този вход изобщо да е активно дори, съответно няма как да ползваш телефона през триома/гром.

Всичко това ми е ясно. И понеже не съм мерил на буксата от зад и нямам инсталиран ченджър, интересува ме, ако примерно слушаш FM радио, Trioma-та или друго подобно устройство в режим на готовност ли са, вързани ли са по Bluetooth към телефона? Или всичко е изключено и при натискане на бутона CHR тепърва се инициализира и конеква?

Пет Сеп 30, 2016 8:05 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
.... Или всичко е изключено и при натискане на бутона CHR тепърва се инициализира и конеква?

Бинго!

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Пет Сеп 30, 2016 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В този случай няма голям смисъл от handsfree функцията.

Пет Сеп 30, 2016 10:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, ако си "радиолюбител" няма.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Пет Сеп 30, 2016 10:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
dimitrov2000 написа:
dimog написа:
Искам да си пусна кабели за subwoofer -  някой има ли представа дали има букса с разклонение или ако няма, кои кабели да режа?


Нищо не режи. Просто прикачи по още чифт кабели към тези за задните говорители, като спазваш поляритета и захрани субуфера по високо ниво.
Става без грешка.

...я пак... как да захрани буфера. Нали преди него трябва да има усилвател. Или може би имаш в предвид да захрани усилвателя в high level входа му... Аз не съм слагал в тази кола бас , но уж ми обясниха на теория как става и съм отворен към други идеи , та затова ти колега ако си монтирал може да обясниш по-подробно как ти е вързано всичко.

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Пет Сеп 30, 2016 4:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Извинявай, поста ми важи в случай, че субуфера е активен т.е. има си собствен усилвател.
Те по принцип си имат входове, както по ниско така и по високо ниво, с вграден Hi to Lo Converter,
така че нищо повече не трябва.

А за колегите, които се колебаят за Гром-а - има смисъл от блутута, защото телефона звъни в колоните,
дори когато си на радио. Друг е въпроса, че за да осъществиш разговор, трябва да минеш на чейнжър.
Тези дни ще постна пълната конфигурация на моя Аутбек.

Нед Окт 02, 2016 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Значи за разлика от Триомата е активен и се е вързал с телефона. Това вече накланя везните в полза на Грома.

Нед Окт 02, 2016 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така и така темата е за аудио на Outback B13, а моят Kenwood е съвсем същия (GX-201LE), и след като съм изчел книжката и не съм намерил отговори там, реших да си задам въпросите тук:

- Има ли начин при слушане на радио и ползване на управлението от волана, при натискане на бутоните нагоре и надолу да не тръгва да ми се разхожда по честотите и да търси следваща/предишна станция с най-близка честота, ами да ми сменя измежду запаметените станции, които са на бутоните от 1 до 6?

- Бутонът MODE на волана в момента ми сменя между FM, MW, LW, CD. Естествено, когато има включен чейнджър или вкарана касетка, излизат и тези източници. Има ли как вместо MW и LW да върти FM2 и FM3?

- Mute бутонът просто спира звука, но когато върти диск или касетка, не спира реалното възпроизвеждане и после при включване на звука обратно, музиката е доста напреднала. Има ли решение и за това?

Четейки ръководството ми се струва, че няма положителен отговор на нито един от въпросите, което вече си е сериозен недостатък на тази аудио система, но съм длъжен да попитам. Аудиото ми е такова:

Изображение

А това е управлението от волана:

Изображение

П.П. Това също е един от въпросите, които ме вълнуват и е останал без отговор до момента. Касае Grom:

kerekovski написа:
dimog написа:
http://aval-bg.com/3167/Subaru+GromAudio+USB

Много съм доволен и от монтажа +30лв - момчето беше изключително внимателно (чувствителен съм на тема чупене на щипки и надраскване на елементи)

Благодаря за информацията. Би ли споделил, как сменяш папките и какви са му ограниченията за брой папки и брой файлове в папка и как се държи с повече от 6 папки?

Сря Окт 05, 2016 8:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 2:14 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За GROMa мога да споделя моят опит - папките се сменят както сменяш дисковете в чейнджъра,с бутоните от 1 до 6. Максмалният брой папки са 6. Уж вътре в тези 6 главни папки можеш да сложиш, колкото си искаш папки,но те не се показват. За другите въпроси и на мен ми е интересно,но доколкото съм видял лично аз,решение няма.

Чет Окт 06, 2016 4:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vasseca написа:
За GROMa мога да споделя моят опит - папките се сменят както сменяш дисковете в чейнджъра,с бутоните от 1 до 6. Максмалният брой папки са 6. Уж вътре в тези 6 главни папки можеш да сложиш, колкото си искаш папки,но те не се показват. За другите въпроси и на мен ми е интересно,но доколкото съм видял лично аз,решение няма.

За съжаление повечето дигитални чейнджъри за тези коли работят така. Това е основното, което накланя везните към Триомата. На нея й дават до 99 папки, което е къде по-културно. А начинът за смяна на папка подлежи на настройка, мисля Серго беше дал един линк по-горе. Мисля тя единствена се справя с тази задача - да поддържа повече от 6 папки.

Пет Окт 07, 2016 8:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вчера звънях в aval-bg.com с идеята да си поръчам Trioma Flipper/USB. Нямало налично, имало някакви проблеми с производството и нямало да зареждат скоро, но упорито човекът по телефона се опитваше да ми продаде GROM, въпреки не малко по-високата цена. Обясних му, че не толкова цената ме притеснява, колкото това, че Trioma-та поддържа голям набор от папки и възможност за къстомозация (как да се превключват), докато за GROM съм срещал информация само за поддръжка на 6 папки. Ако ще са 6 папки - какъв е смисълът, след като си имам работещ 6 CD Changer? Същият човек се опита да ме убеди, че това ограничение идва от радиото на колата (това е вярно и съм съгласен), и дори Trioma-та не поддържала повече (с което вече не съм съгласен, четейки, какво са писали руснаците). Затова и продължих да търся Trioma.

Днес звънях в Тояга. И там нямат налична Trioma, но за сметка на това GROM-чето е на доста по-прилична цена спрямо aval-bg.com, а мацката по телефона се опита да ме убеди, че ще поддържа повече от 6 папки. И тъй като не намирам никъде читава информация за GROM Audio и Subaru, все пак последна надежда ми остава да питам тук - някой знае ли, какво става след 6-тата папка и как се превключват при GROM?

Чет Окт 13, 2016 9:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
// off;
aval-bg прекупуват триома-та от www.bgcaraudio.com, които дори на сайта на Триома са описани като партньори - ЦЪК.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Чет Окт 13, 2016 10:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма я Trioma-та в техния сайт за съжаление. Явно наистина има някакви грижи с доставки и наличности. Остава вариант за GROM, но само ако поддържа повече от 6 папки. А дали?

П.П. Пардон, видях колегата, който е писал по-горе - само 6 папки....


Последна промяна kerekovski на Чет Окт 13, 2016 10:33 am, променена общо 1 път


Чет Окт 13, 2016 10:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз бих ги "пингнал" по телефона, защото на сайта им има за Хонда, което означава, че имат самия дивайс, който може да "върже" на Субару (все пак на триома сайта са разделили дивайсите по поддържани марки автомобили и Хонда се поддържа от дивайс, който е описан като наличен и същевременно може да се ползва и в Subaru, Suzuki, Toyota и Lexus). Остава въпросителна само дали имат преходника, който да осигури свързаност между дивайса и CHR порта на аудиото в автомобила.

Баси, сега разбирам как се чувстват рекламните агенти :D

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Чет Окт 13, 2016 10:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за съвета, много полезно беше обаждането до тях. Чакат доставка на Trioma за Subaru до 2 седмици, записаха ми телефона, ще ми се обадят, когато пристигне доставката. А най-удобното е, че са на Черни Връх, на 1 км от моя офис. Човекът беше много по-компетентен и отзивчив от вчерашния (aval). Обясни ми, как работи GROM при VW, което трябвало да се тества и при Subaru, че не бил сигурен, дали ще стане и там. Поддържа 6 главни папки и множество вътрешни. С бутоните от 1 до 6 се сменят главните папки, а с комбинация от бутон Scan и следваща песен - сменяло вътрешните папки. При мен бутонът Scan е по-скоро второстепенна функция на бутон Repeat, та не мисля, че с него ще се получи, но може да е и някой друг бутон. Който има GROM, може да тества, ако не го домързи.

Има и разлика в цените между различните места:
- Toyaga и bgcaraudio - Trioma 199 лв, GROM - 225 лв.
- aval-bg.com Trioma 218 лв, GROM - 299 лв; - така не се печелят клиенти.


Последна промяна kerekovski на Чет Окт 13, 2016 10:53 am, променена общо 1 път


Чет Окт 13, 2016 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор