Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Аутбек 2018 - вода в купето. Възможна причина установена 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Мар 08, 2019 12:02 am
Мнения: 21
Автомобил: Forester 2.0 2007
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги, след последните дъждове случайно установих, че задната стелка вдясно е вир вода. Свалих задните предпазни капачки на монтажните болтове за дясна предна седалка и ми стана ясно, че отзад е сериозно наводнено. Седалката навън, мокета нагоре и попиване на няколко литри вода. Дошемето е на три секции, свързани с проходи, навсякъде мокро и никаква идея какво става. Въздушният филтър за купето беше сух, така че едната възможност отпадна.
Две седмици чаках дунапрена под мокета да изсъхне и днес ми остана време за проверка с маркуча.
Прикачени файлове:
4.jpg

Оказа се, че вода тече единствено под бяла конзола с кабели, намираща се под жабката вдясно. След като я извадих, видях че в нишата опред вляво се намира маркучето за отводняване на шибидаха.
Прикачени файлове:
7.jpg

При поливане на покрива с маркуч, водата от маркучето прелива през прагчето на нишата и се стича в купето. А заради формата на долната част на конзолата, въпросното прагче в лявата си част е по-ниско и на практика преградата за водата е само милиметър.
Прикачени файлове:
1.jpg

Очевидно някаква инженерна недомислица. За капак пластмасовия фиксатор на долния край на маркучето се беше разпрашил на няколко части и го махнах.
Прикачени файлове:
3.jpg

В задната част на нишата има доста по-висока преграда и засега преместих маркучето там.
За тежест сложих част от дюза на ръчна пръскачка и се надявам това да попречи на лашкането и да реши проблема с наводняването. Все пак, мисля да изчакам първия проливен дъжд и тогава да монтирам мокета и седалката.
Надявам се да съм бил полезен. Оттук насетне редновно ще проверявам за конденз под предпазните капачки на монтажните болтове за предните седалки.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 45

Нед Апр 16, 2023 10:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 08, 2019 12:02 am
Мнения: 21
Автомобил: Forester 2.0 2007
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
След няколко дни на валежи стана ясно, че именно това е била причината. Засега всичко е ОК.

Пет Апр 21, 2023 12:10 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор