Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:13 pm



Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
 KYB или Pedders koй бихте препоръчали- Аутбек 2007 2.5АТ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Предварително се извинявам ако не пиша на правилното място.
Нов съм от скоро карам Аутбек 2007 2,5 АТ.тези седмици трябва да сменям задни амове, че може да те хване морска болест)).та питам за савет кои амортисори бихте препоръчали,

Чет Фев 16, 2017 7:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
606 написа:
Предварително се извинявам ако не пиша на правилното място.
Нов съм от скоро карам Аутбек 2007 2,5 АТ.тези седмици трябва да сменям задни амове, че може да те хване морска болест)).Та питам за съвет кои амове бихте препоръчали,

Чет Фев 16, 2017 7:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
- KYB са по скоро ОЕМ.
- За Pedders повечето мнения са положителни..т.че
И 2та избора не са лоши. Което ти изнася като цена и срок на доставка.

Пет Фев 17, 2017 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
subarist написа:
- KYB са по скоро ОЕМ.
- За Pedders повечето мнения са положителни..т.че
И 2та избора не са лоши. Което ти изнася като цена и срок на доставка.

Благодаря . Да споделя като информация за други това което ми предложиха е: KYB задни амортесьори+пружини +тампони 780лв.Pedders амортесьори +пружини без тампони 650лв.тапоните май били по 100Тина лв.Така че като цена нещата са почти еднакви.Ще се почудя кои от да сложа дали имат разлика като комфорт и като живот. Някой ако има впечатление да пише.

Нед Фев 19, 2017 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Взимай педерс, няма какво да се чудиш. С нови пружини от магазина, аз имах лош опит - задницата провисна и после пак купувах други пружини (Кинг).

Пон Фев 20, 2017 8:55 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
xargs написа:
Взимай педерс, няма какво да се чудиш. С нови пружини от магазина, аз имах лош опит - задницата провисна и после пак купувах други пружини (Кинг).

Ок . би ли споделил в смисъл не беше сменил пружините и за то тивисна задницата или? ?? и какво беше сложил. Просто искам веднъж да я направя и да седи както трябва да не повтарям твоята грешка!!
Чета из разни сайтове за мнения някои американци пишат ,че Pedders e боядисано Monroe и KYB били по надежди .
Да SLS -чао , и на негово място нови амове+ пружини само не знам дали трябва да се сменят и горните тампони или мога да станат същите ако не са разбити моите но ще разбера като ги сваля.Питам ако знае някои защото аз ще си я правя само ще взема скоба за пружини и един слеобяд

Пон Фев 20, 2017 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има писани отзиви за Педърс - темата е решение за увиснала задница - кит от Педърс.

Аз съм вече 60 000км с техни амове и пружини на засилен Фоз и съм много доволен.
Предимството им е, че имат пълен заден комплект - с прахозащитник, вътр. тампон ограничител и тампон на амортесьора ( опора ). Като си направиш математиката, този комплект излиза по-евтино от това да събираш по отделно частите.
Отделно при монтаж е много по-просто и бързо.

За Аутбека май предлагаха и заден кит с +1см, за хора които товарят повече багаж.

Пон Фев 20, 2017 3:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
606 написа:
xargs написа:
Взимай педерс, няма какво да се чудиш. С нови пружини от магазина, аз имах лош опит - задницата провисна и после пак купувах други пружини (Кинг).

Ок . би ли споделил в смисъл не беше сменил пружините и за то тивисна задницата или? ?? и какво беше сложил. Просто искам веднъж да я направя и да седи както трябва да не повтарям твоята грешка!!
Чета из разни сайтове за мнения някои американци пишат ,че Pedders e боядисано Monroe и KYB били по надежди .
Да SLS -чао , и на негово място нови амове+ пружини само не знам дали трябва да се сменят и горните тампони или мога да станат същите ако не са разбити моите но ще разбера като ги сваля.Питам ако знае някои защото аз ще си я правя само ще взема скоба за пружини и един слеобяд


Писал съм в другата тема - viewtopic.php?f=5&t=21586&p=252985&hilit=пружини#p252985
Цитат:
Смених задните амортисьори с KYB, като взех нови оригинални пружини от мимо13. По каталог гледахме пружините, че уж са за трилитрово без самонивелация, но резултата е, че колата беше с 3 см по ниска отзад:
Отпред: 420мм / отзад: 390мм


Тези пружините от Мимо ги имам още, и ако поръчваш от там, мога да ти ги дам да ги сравниш, когато ти ги продават. Ако са същите, да си знаеш :) Бих ги и продал, но тъй като очевидно не стават за тая кола, а не знам за коя ще станат, си събират прах в гаража.

Моите задни тампони си бяха като нови. Ако не ти е удобен магазина, бих взел нови от магазина с уговорката да ги върна, ако са излишни.

Вто Фев 21, 2017 8:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ахаа ето за това говорим неискам точно това да се случва.Сега живея на едно село близо до Габрово смеихме автопарка в къщи има Импреза ,Форестер и Аутбек така че вече съм яко в клуба да живееш в балканско село тук никои неразрива само ние са субитата се движим и ловджийте))))))) и тази зима се родихме с тези коли. Така че няма значение от кого ше ги взема София или Варна.Сега положението е обичиното май за модела задницата мие с почти 20мм по ниска но ме дразни как клати странично по неравности и как задницат плува като карам по патя и има неравности главата ти се клати като (кученце на задното стъкло на жигула)))))някои ми беше казал че аутбеците люлеели ама пък чак така.Да изборите не са много или мимо13 каяба или от софия Педерс.
Питах зa цял кит заден педерс имат само за форестер и имат и подсилени и т.н .Но не и за аутбек само един вариант пружина+ам.
Нещата ми звучат към педерс след това което споделя колегата не звучи хич добре нови ам и пружини и 2-3 см надоло не не нее..

Вто Фев 21, 2017 11:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
.....

За Аутбека май предлагаха и заден кит с +1см, за хора които товарят повече багаж.

+5мм е .. разликата идва от пружините .. те са два модела .. амовете са един модел
аз преди 1 месец сложих педерс-а .. доволен
П.С. .. преди да го поръчам се консултирах с "шефче" от една от големите фирми вносители на авто-части в Бг .. категорично отказа да ми продаде KYB :lipseal:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Вто Фев 21, 2017 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Radomit написа:
Vmax написа:
.....

За Аутбека май предлагаха и заден кит с +1см, за хора които товарят повече багаж.

+5мм е .. разликата идва от пружините .. те са два модела .. амовете са един модел
аз преди 1 месец сложих педерс-а .. доволен
П.С. .. преди да го поръчам се консултирах с "шефче" от една от големите фирми вносители на авто-части в Бг .. категорично отказа да ми продаде KYB :lipseal:

Тоест прахоуловители и тампони пасват от оригиналния SLS или?Току що се обадих до Педдерс в Англия и им зададох този въпрос.Та ми казаха мм да добър въпрос и ще се консултират с техническия си отдел и ще ми пуснат майл .Защото от софия ми казаха АМИ би трябвало да стана което АМИ БИ ТРЯБВАЛО за мен не отговор.Но ти само2 ам и 2 пружини ли взе .останалото си е оригиналното?и пасна? Разпитвам в детайли защото аз ще си я правя дето се вика на поляната не е сложно стига да имаш верните части за един след обяд занимавка си е)))))))

Вто Фев 21, 2017 5:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
за подробности по монтажа .. не мога да ти бъда полезен /Джовани сервиз/ .. иначе идват 2 пружини и 2 аморт.. това е педерс :pardon:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Чет Фев 23, 2017 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Доколкото знам, Pedders идват в цял комплект - Амовем пружини, тампони и тем подобни, та едва ли не е само плъг енд плей. Не знам за какво ти е да пазиш оригиналните. Разбира се може и нещо да пропускам не съм сменял още и не съм спец но определено, Pedders идват в комплект. В другата тема за Pedders няколко пъти е упоменато. Успех! :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Чет Фев 23, 2017 3:17 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Бих взел такъв цял комплект но се оказва Pedders имат и е супер удобно но е за Форестъра за Аутбек BP 2007 са само пружини+амортисьори без нищо друго което е малко тъпо.Днес ги поръчах Pedders 590лв оказа се че имат промоция до крайна февруари иначе ми бяха казали 650лв.след около седмица трябва да пристигнат.

Чет Фев 23, 2017 7:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
606 написа:
Бих взел такъв цял комплект но се оказва Pedders имат и е супер удобно но е за Форестъра за Аутбек BP 2007 са само пружини+амортисьори без нищо друго което е малко тъпо


Ехх, верно е тъпо :( Успех със смяната и дано няма ядове! :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пет Фев 24, 2017 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
606 написа:
Бих взел такъв цял комплект но се оказва Pedders имат и е супер удобно но е за Форестъра за Аутбек BP 2007 са само пружини+амортисьори без нищо друго което е малко тъпо.Днес ги поръчах Pedders 590лв оказа се че имат промоция до крайна февруари иначе ми бяха казали 650лв.след около седмица трябва да пристигнат.

откъде поръча последно???

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Нед Фев 26, 2017 10:38 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Pedders взех от Субару партс София.Да споделя вече имнавартях 4000 км и съм за сега много доволен.Поведението на колата се промени тотално за разлика от старите sls.Преди задницата беше 390ММ. А сега е почти 430ММ което е страхотно.и направих уж временно както ме посъветва един колега тук вързах оригиналните прахоуловители с свински опашки тъй като имат разлика нова сега вършат работа.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Сря Апр 05, 2017 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Тея червени пружини да не би да са нещо по-твърди?
С тях не друса ли повече?

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Чет Апр 06, 2017 10:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 11:07 am
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз съм доволен, доста нормално си вози и е много по спокойна напътя но това от нивите амортисьори да подсилени са защото амортисьрите са нормални в противен случай ако несложиш подсилени аоставиш тези от нивомата(оригиналните) задницата ще овисне вероятно още повече от преди.
А това което разбрах е че да нивомата сие много издръжлив но се скапва много бързо ако омекнат пружинте атова доста трудно се разбира поради факта че нивомата постоянно компенсира нивото.Аслед това кляка и почва да лелёееееее.

Нед Апр 09, 2017 7:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
606 написа:
Аз съм доволен, доста нормално си вози и е много по спокойна напътя но това от нивите амортисьори да подсилени са защото амортисьрите са нормални в противен случай ако несложиш подсилени аоставиш тези от нивомата(оригиналните) задницата ще овисне вероятно още повече от преди.
А това което разбрах е че да нивомата сие много издръжлив но се скапва много бързо ако омекнат пружинте атова доста трудно се разбира поради факта че нивомата постоянно компенсира нивото.Аслед това кляка и почва да лелёееееее.



Тоест искаш Да кажеш че когато избирам нови амове трябва да ги избера подсилени така ли?
Или пружините ми да са подсилени?
И , че, ако не го направя ще имам проблем със увисването.
Аз мисля да слагам НОВИ стокови амортисьори и пружини едновременно отпред и отзад
Защо ще овисва в този случай? И какъв е тоя нивомат? Аз съм с легаси 2004 незнам дали имам такова нещо

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Чет Апр 13, 2017 11:06 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор