Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Проблем с крушка на стоп/габарит 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте.

Наскоро случайно видях, че крушката за габарит/стоп (тя е с две светлини) на заден ляв фар ми е изгоряла. Купих си нова и я смених. Докато проверявах дали всичко е наред обаче осъзнах, че всъщност свети само светлината за габарит, но не и тази за стопа. И то на двата задни фара.

Честно казано не мога да твърдя дали преди са светели светлините на стоповете, защото никога не съм ги заглеждал. Добре, че има трети стоп :facepalm:.

Някой има ли предположение какъв може да е проблема или как да го диагностицирам? Новата крушка няма изгоряла жичка, внимателно я огледах преди да я сложа. Работещата отново само с габаритна светлина на другия фар не съм я свалял, за да я погледна.

Благодаря за съветите

Сря Апр 19, 2017 8:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
А новата крушка която си сменил със две жички ли е?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Сря Апр 19, 2017 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бушоните провери ли ?

В тая система няма нищо сложно, или бушон за да не светят и двата.. или кабел .. но не вярвам.

Сря Апр 19, 2017 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
demon777 написа:
А новата крушка която си сменил със две жички ли е?

Да, точно такава е.

subarist написа:
Бушоните провери ли ?

В тая система няма нищо сложно, или бушон за да не светят и двата.. или кабел .. но не вярвам.

Проверих бушона на позиция 14:
Прикачени файлове:
Bushoni.png


Сега като чета описанието на позициите обаче започвам да си мисля, че трябва да проверя и позиция 8:
Прикачени файлове:
Bushoniera.png

Мислех си, че "Stop light" е третия стоп, а понеже той свети не погледнах бушона. Очаквах, че "Rear combination light" означава целия заден фар, но виждайки и "Tail light" на същата позиция това пък трябва да е габарита. Ще проверя и позиция 8 и ще пиша.

А какво трябва да е "Position light" на позиция 14 от първия screen shot?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Апр 20, 2017 8:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всъщност сега прегледах схемите (за модел след 2003) и..... няма версия при която работи средния стоп а не работят страничните.
Нещата стават по интересни. Всички са на един + и една маса.

Чет Апр 20, 2017 3:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
demon777 написа:
А новата крушка която си сменил със две жички ли е?

В предишния си коментар съм отговорил малко подвеждащо :( Всъчщност крушката е ето такава:
Прикачени файлове:
Subaru_Rear_Combination_Light_Bulb.jpg

Но пак си е с две жички вътре.

Проверих бушона на позиция номер 8 - здрав е. Явно ще трябва да проверя някак си има ли ток на фасунгата. Въпросът е мога ли да укъся нещо, опитвайки всички комбинации?

Като нищо да се окаже прекъснат кабел, но за това ще трябва да сваля цялата броня като гледам, ако прекъсването е някъде преди фара. Започвам да имам вече леки съмнения какво може да е станало.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Апр 21, 2017 10:45 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Току що проверих двете фасунги. На две от пластинките има около 12V, на другите 0V. Това и на двете фасунги.

Не си личи да са правени манипулации по кабелите в частта им, която може да се достигне без да се сваля бронята. Някакви други идеи без да я свалям?

Друго, което ми направи впечатление е, че гледайки крушката краищата на всяка от жичките излизат от едната или от другата страна на самата крука отстрани и съответно контактуват със съответните две пластинки във фасунгата. Всъщност така прецених кои са двойките пластинки, за да ги премеря. В която и посока и да завъртя крушката при вкарване във фасунгата обаче винаги свети една и съща жичка - габаритната. Което е разбираемо, защото иначе ако се обърне отляво може да свети стоп, а отдясно - габарит при положение, че е симетрична. Но пък завъртайки крушката на 180 градуса във фасунгата би трябвало жичките да контактуват на другата двойка пластинки, на които няма напрежение.
Това е само лирично отклонение и няма общо с проблема.

Съб Апр 22, 2017 1:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте.

От едната страна се оказа изгоряла крушка все пак. От другата, където бях сменил крушката, се оказа че новата е менте и не влиза добре във фасунгата - трябва да щъкне, за да стои стабилно и явно да контактува добре.

Пон Май 08, 2017 8:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 28, 2014 10:57 pm
Мнения: 110
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: SUBARU OUTBACK 3.0,2007
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Пич що на занимаваш... :beer:

Пет Май 19, 2017 11:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 7:50 am
Мнения: 5
Автомобил: субару аутбек
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Saviola написа:
demon777 написа:
А новата крушка която си сменил със две жички ли е?

Да, точно такава е.

subarist написа:
Бушоните провери ли ?

В тая система няма нищо сложно, или бушон за да не светят и двата.. или кабел .. но не вярвам.

Проверих бушона на позиция 14:
Прикачени файлове:
Bushoni.png


Сега като чета описанието на позициите обаче започвам да си мисля, че трябва да проверя и позиция 8:
Прикачени файлове:
Bushoniera.png

Мислех си, че "Stop light" е третия стоп, а понеже той свети не погледнах бушона. Очаквах, че "Rear combination light" означава целия заден фар, но виждайки и "Tail light" на същата позиция това пък трябва да е габарита. Ще проверя и позиция 8 и ще пиша.

А какво трябва да е "Position light" на позиция 14 от първия screen shot?


Благодаря колега за схемата с бушоните, при мен беше бушона. Бях тръгнал да търся крушки,но ,прочетох темата и си реших проблема. Относно колегата ggkolev ще му кажа, че всяка тема е важна, ако не за него, за някой друг. Благодаря още веднъж! :bow:

Чет Сеп 19, 2019 10:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор