Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:14 am



Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 Леко загряване при сериозно натоварване H6 2001 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предполагам вече е писано, но VDC се изключва автоматично, почти при всяка аномалия по двигателя или по системите. Чек лампа, повишени температури, ABS лампа заради изгорели крушки на стоповете и т.н.
Или иначе казано светва, каквото и друго да светне. Предпазна мярка, която няма нищо общо с първопричината...В случая препоръката е, да не му се обръща внимание, а да се съсредоточим върху
истинския проблем.

Сря Сеп 13, 2017 4:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вчера като се прибирах към София от Благоевград, на качването над Дупница, пак се вдигна температурата до 3/4. Продължих да карам, и докато се свърши баира си седеше там. Имаше подобно изпълнения и на следващите баири. На един карах на бензин, ми като че ли там си седеше нормално стрелката. Чудя се до колко настройките на газовата могат да оказват влияние върху цялата ситуация (като изключим основните проблеми с газовата, като по-лошо охлаждане на двигателия и т.н.). Газовата е BSM/Bardolini газов инжекцион с Ойлер за смазване на клапаните, който май в тоя момент пак се беше "разстроил" и не капеше. Иначе малко за ситуацията:
1. Темп. околно среда 30-35 Deg C
2. Климатик - включен
3. 2-ма човека в колата
4. Скорост 100-140 с ускоряване/kickdown
5. Антифриза не мърда

Странното е, че в Събота, като качвах в обраната посока, където баира е доста подобен, го нямаше тоя проблем, но тогава имаше по-малко движение и съм си спестявал разни резки набирания.

Пон Сеп 18, 2017 10:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако са ти лоши горивните смеси на газ е напълно възможно да грее повече колата. :idea:

Пон Сеп 18, 2017 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DJANO написа:
Ако са ти лоши горивните смеси на газ е напълно възможно да грее повече колата. :idea:

Има нещо такова според мен. След като четох препоръки във форума за Тони, мисля да отида при него да си каже мнение, защото при сегашните газаджии, при които ходя и препръчани от предния собственик, нещо не съм доволен. Пък и има нещо не сметнато като хората според мен, защото изпарителя ми по спек. е за по-малка мощност от колкото е двигателя.

Пон Сеп 18, 2017 12:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако беднее на газ, вдига по-висока температура при тия условия. Иначе на мен там на същите баири ми вдига 106 градуса (3/4), но само с караваната.

Пон Сеп 18, 2017 3:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Marvin написа:
DJANO написа:
Ако са ти лоши горивните смеси на газ е напълно възможно да грее повече колата. :idea:

Има нещо такова според мен. След като четох препоръки във форума за Тони, мисля да отида при него да си каже мнение, защото при сегашните газаджии, при които ходя и препръчани от предния собственик, нещо не съм доволен. Пък и има нещо не сметнато като хората според мен, защото изпарителя ми по спек. е за по-малка мощност от колкото е двигателя.


Минах при Тони преди няколко седмици, но чак последните дни тествах колата на дълъг път. Държи се осезаемо по адекватно на газ - като мощност и данимичност. Разхода май е леко отгоре, но в нормите. Доста вероятно преди настройката сместа да е била доста зле и да е root cause на проблемите ми. Ще видим следващото лято при същите условия :)

Вто Ное 07, 2017 10:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Година по-късно. Проблеми с загряване при натоварване не съм имал това лято. Смених изпарителя - стария беше неадекватно слаб за този двигател, и Тони "малко" преработи маркучите към водния кръг. Та всичките неща за били от слаб изпарител, и кофти настройка на газовата, което при натоварване обеднява сместа и от там почва да грее колата.

Чет Сеп 20, 2018 12:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 8:59 pm
Мнения: 45
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, аз съм със Н6 2002 г. и съм решил да си изведа охлаждането на автомата от водния радиатор с външен охладител. Та въпроса ми е дали има нещо по специфично по тази операция ,или просто маркучетата, които влизат и излизат от водния радиатор ги захващам за масленото радиаторче и съответно на него му търся място за монтиране ?

Пет Юли 30, 2021 11:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 8:59 pm
Мнения: 45
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря на Petko 69, получих изчерпателно обяснение на цялата операция, голямо благодарско

Съб Юли 31, 2021 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: vale и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор