Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:36 pm



Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Помощ: Аудио за B13 фейслифт - с навигацията и без касетки 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте, банда!

След като покарах няколко месеца хубавицата се очертаха и основните минуси с които се чудя как да се преборя. Ще пусна отделни теми за всяка болежка за да не се смесват различните теми.

Имам проблем с музиката.

Мога да слушам само радио (което не навсякъде е опция) или дискове, които вече са ми втръснали.

На предишната кола си взех автърмаркет радио с bluetooth, handsfree микрофон, флашка и всичко което да направи аудиото функционално и удобно.
Тази конзола обаче не е пригодена за подобни интервенции, а в нета намерих някакво решение но е по-скоро за японския пазар и всичко е наопаки.

Гледах и за гром аудио, но там пък се оказа че понеже съм с навигация - порта където се закача грома вече е зает и не мога да го ползвам.

Гледах и хора които слагат таблети вместо навигацията, но там пък ще си загубя вградените глезотии, метрики, настройки и т.н. които са си фабрични и няма да мога да пипам ако махна навигацията.

Чудех се и за FM трансмитер за запалка, но пък ще ми заеме запалката и ще ми се пречка, а даже не съм сигурен за качеството на звука.

Това което търся е блутут за да си пускам музика от телефона, флашка за да не пека дискове за всяка нова песен и хендсфри за да мога лесно да приказвам докато шофирам. Ще е супер ако са в едно устройство, за да може музиката да се намаля когато говоря по телефона и обратно, но да кажем че ще живея и без това :)

Чудя се къде е правилно място и какво би било удачно решение?

Всякакви идеи са добре дошли и благодаря предварително! :)

П.С. Единия ми говорител в дясната врата нещо подрънчава и може да сменя и говорителите отделно ако имате добра идея за тях.

Чет Авг 10, 2017 10:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 9:31 am
Мнения: 42
Местоположение: София
Skype: ivan_dragi4
Автомобил: Outback H6 2006 bat Bubi edition
Телефон: 0885306791
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей,

На B13 преди фейслифта сложих GROM, TRIOMA също е опция.
Също съм с навигация и устройството се свърза като CD Changer, съответно не повлия на нищо - имам навигация, CD, радио и дори касетка като източника се избира от бутоните на радиото.
GROM се свързва с android/ios телефон чрез usb кабел и дори работи контрола на аудиото от волана, ако това е вариант и блутуута за музика не е задължителен (не съм срещал такова устройство за нашите автомобили).
Имам и отделен bluetooth свързан не знам и аз къде, така че на радиото има място за какво ли не.
Ако няма CHR бутон мисля че може да се върже към AUX и пак да се запази всичко.

Относно таблета прочети повече, мисля че колегите които слагат таблет не губят глезотииките и настройките от навигацията, така че това май също е опция.
FМ трансмитер за мен не е опция, качеството се губи.

Успех с начинанието :)

Чет Авг 10, 2017 11:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако търсиш качество - GROM с блутуут /~ 400 лв./ Има си У-кабел, запазваш навигация и управление от волана и има всичко, което търсиш, а като качество засега няма конкуренция.
Всичко друго е някакъв компромис с нещо...

P.S. Единствен минус е, че ако слушаш радио или диск, нямаш хендсфри, но нейсе...

Чет Авг 10, 2017 11:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз се надявах на такова решение и бях тръгнал да го поръчвам, но производителя ме накара да си снимам таблото и като видяха че съм фейслифт с навигация казаха че нямат модел който да работи за тази конфигурация.

Иначе си имам споменатите бутони, и по-конкретно AUX.

Има ли някой който се занимава по-активно или професионално с това към който да се обърна, за да не си троша сам главата? :)

Чет Авг 10, 2017 12:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 9:31 am
Мнения: 42
Местоположение: София
Skype: ivan_dragi4
Автомобил: Outback H6 2006 bat Bubi edition
Телефон: 0885306791
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз го купих от bgcaraudio и си платих за монтажа, но преди това зададох 1000 въпроса и момчето ми отговори много компетентно на всичките.
Може би е най-добре да питаш него, мисля че няма големи разлики и би трябвало да става без проблем и на фейслифта.
 8

Чет Авг 10, 2017 1:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Супер, обадих им се и имам час за вторник.

При тях е с едни 40-50 лева по-скъпо отколкото ако си го поръчам от нета.. но пък ако не ме одерат за монтаж и си спестя експериментите - ще им ги дам с удоволствие :)

Мерси!

Чет Авг 10, 2017 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мислех да ти предложа временно решение за 7-8 лв, но айде ще разказваш как е с Громето

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Авг 10, 2017 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Е кажи де, за 7-8 лева подозирам че е изкарване на AUX, но все пак да питам :)

Ако не стане с ГРОМ-а и по-евтиния вариант (май е YATOUR/YCARLINK като гледам какво друго има на http://bgcaraudio.com/) за който ми споменаха, това ще е опцията.

Някой има ли идея дали YATOUR/YCARLINK е по-зле в някакво отношение от GROM ?

Чет Авг 10, 2017 5:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да - блутут конвертор, който се връзва към AUX с кабел 3.5 стерео жак. Отиваш във Фиола (китайските магазини) и си взимаш едно. Единственият недостатък е, че трябва да се захранва с USB гнездо (като флашка е).
Имаше мисля един колега от форума, който беше решил генерално въпроса - подмяна на цялата конзола с такава от BMW с бутончето и селектора. Доста сложно, но ако идеята е да се къпеш в екстри е вариант. :D
Аз те предупредих, че Субару не е на върха на технологията, дори и при закупуване на чисто нов напукан с "всички" екстри автомобил.
За техноманиаците има други видове коли.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Авг 10, 2017 5:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Триомата също ср монтира без проблеми и си бачкт нещата


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чет Авг 10, 2017 6:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
Триомата също ср монтира без проблеми и си бачкт нещата

Абсолютно - и тя е с Y-кабел, с помощта на който си се запазва навигацията.

Пет Авг 11, 2017 7:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 9:31 am
Мнения: 42
Местоположение: София
Skype: ivan_dragi4
Автомобил: Outback H6 2006 bat Bubi edition
Телефон: 0885306791
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dimitkoto написа:
Супер, обадих им се и имам час за вторник.

При тях е с едни 40-50 лева по-скъпо отколкото ако си го поръчам от нета.. но пък ако не ме одерат за монтаж и си спестя експериментите - ще им ги дам с удоволствие :)

Мерси!


По спомен беше 25 лв монтажа, аз ги дадох и пича си свърши супер работата.

Пет Авг 11, 2017 10:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 4:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback 3.0 H6 2004 + Vialle LPi
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако може един страничен въпрос - някой успял ли е да намери някакво устройство, което да се закачи на мястото на заводската навигация и да вади картина на NAV бутона? Четйх за такова на Андроид, което може да се комбинира с грома, но не го намерих за продажба.

Съб Авг 12, 2017 12:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Инсталирах се :)

Grom за нещастие не тръгна при мен (както ме бяха и предупредили от производителя, но пък момчето не му се повярва и искаше да пробваме).

Сложихме Триома с модул за bluetooth.

Сделано в СССР. Като първи впечатления - свири нормално, изработката е потресаваща, но е единствена опция и 100 лева по-евтино така че нямах много избор :)

Имаше малко премеждия с монтажа но като цяло препоръчвам - момчето много се старае и определено му личи че ги е пипало тези неща. За 30 лева не бих си причинил това което той извърши.

Следващата стъпка е да сменя колоните във вратите с едни Herz + изолация. Ще направя само предните.

Благодарско на всички за коментарите, и ако имате въпроси - питайте :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Авг 16, 2017 12:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ето и наблюденията ми след 2-3 седмици употреба.

Така и не свикнах на подредбата на папките на флашката и съм спрял да се мъча - слушам само през блутут.

Там драмата е друга - обикновено като се кача в колата тръгва първо флашката (може да я махна и да го реша и този проблем, но все пак се очаква да се ползва). За съжаление нивото на звука на радиото, флашка и блутут са различни. Устройството има вградена корекция на нивото но явно не е достатъчна.

В момента, за да слушам през блутут нормално и да провеждам разговори - трябва да усиля звука до 23-25. Ако обаче сменя на радио или флашка, ще ми гръмне главата.
Това става и при разговор - докато слушам флашка и някой звънне, разговора минава през блутута и говоря с хендсфрито. То обаче дори с максималната корекция на нивото е много тихо спрямо останалите и затова усилвам. Като приключа разговора става дискотека.

На моменти като слушам от флашка забелязвам и разни паузи, все едно слушам от нета и не успява да буферира... не знам каква е причината но както казах рядко слушам от флашка.

Това са му кусурите, иначе за разговори е прилично, чуват ме добре, музиката си свири и ако трябва да избера дали това или нищо - бих избрал отново да го имам.

Ако обаче имах опция да сложа GROM, със сигурност щях да пробвам с него.

Вто Сеп 05, 2017 2:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм с такава триома на Б13 и мога да потвърдя наблюденията ти, но аз слушам само от блутут и нямам дрмата с флашката. Когато обаче съм на дълъг път, ползвам и един таблет, и понеже имам изведен аукс от триомата, от него звукът е по-силен. Ползвам вече трета година нямам драми. Днес като шофирах блутутът ми се изключваше няколко пъти, но това е по-скоро от телефона, или поне така мисля.

Сря Сеп 06, 2017 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 02, 2014 4:13 pm
Мнения: 164
Автомобил: Legacy 2.0R 2006 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги , и аз още се двуумя какво да си сложа Гром , Триома...
Какво ще кажете за това http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-inte ... -1105.html
Чете освен МР3 и FLAC , също и че не е нужно специално именуване на папките
Някой ползвал ли е такова , впечатления ?

Чет Сеп 07, 2017 8:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
GROM-а е качествен, но това, на тая цена, ако прави това, което пише, го отнасяй без да се замислиш!
GROM с блутуут ще ти легне на 400 лева...

Пет Сеп 08, 2017 5:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 4:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback 3.0 H6 2004 + Vialle LPi
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз си писах с bgcaraudio - това е нещо ново, от тези дни е и на мен ми писаха за него, че е за Субару, но не можах да изкопча повече подробности, така че едва ли някой ще го ползва все още. Според мен си е малко рисково и не се знае доколко ще е читаво предвид, че абсолютно нищо не мога да намеря онлайн за този модел/марка.

Пет Сеп 08, 2017 11:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Евтино китайско е и ще свири, като за евтино китайско. Вероятно чиповете и дака му са същите, каквито на плеерите за по 30-40 лв.
Въпроса е, че свири лослес и има блутут т.е. всичко в едно и за по-непретенциозните вероятно става.
Аз не съм от тях и повярвайте ми, няма как да побия усилвател Алпин от висок клас и да оставя тази тенекия да ми свири...

P.S. Относно името - вероятно е поръчано от някой, с това име, от Китай...Видях го само в Амазон, малко по-скъпо.
Гледах току-що в Алиекспрес подобни /макар и не специално за Субару/ за по 25-27 долара. Предполагам е това.

Пет Сеп 08, 2017 12:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор