Отговори на тема  [ 70 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4  Следваща
 Помощ: Аудио за B13 фейслифт - с навигацията и без касетки 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте, банда!

След като покарах няколко месеца хубавицата се очертаха и основните минуси с които се чудя как да се преборя. Ще пусна отделни теми за всяка болежка за да не се смесват различните теми.

Имам проблем с музиката.

Мога да слушам само радио (което не навсякъде е опция) или дискове, които вече са ми втръснали.

На предишната кола си взех автърмаркет радио с bluetooth, handsfree микрофон, флашка и всичко което да направи аудиото функционално и удобно.
Тази конзола обаче не е пригодена за подобни интервенции, а в нета намерих някакво решение но е по-скоро за японския пазар и всичко е наопаки.

Гледах и за гром аудио, но там пък се оказа че понеже съм с навигация - порта където се закача грома вече е зает и не мога да го ползвам.

Гледах и хора които слагат таблети вместо навигацията, но там пък ще си загубя вградените глезотии, метрики, настройки и т.н. които са си фабрични и няма да мога да пипам ако махна навигацията.

Чудех се и за FM трансмитер за запалка, но пък ще ми заеме запалката и ще ми се пречка, а даже не съм сигурен за качеството на звука.

Това което търся е блутут за да си пускам музика от телефона, флашка за да не пека дискове за всяка нова песен и хендсфри за да мога лесно да приказвам докато шофирам. Ще е супер ако са в едно устройство, за да може музиката да се намаля когато говоря по телефона и обратно, но да кажем че ще живея и без това :)

Чудя се къде е правилно място и какво би било удачно решение?

Всякакви идеи са добре дошли и благодаря предварително! :)

П.С. Единия ми говорител в дясната врата нещо подрънчава и може да сменя и говорителите отделно ако имате добра идея за тях.

Чет Авг 10, 2017 10:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 9:31 am
Мнения: 42
Местоположение: София
Skype: ivan_dragi4
Автомобил: Outback H6 2006 bat Bubi edition
Телефон: 0885306791
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей,

На B13 преди фейслифта сложих GROM, TRIOMA също е опция.
Също съм с навигация и устройството се свърза като CD Changer, съответно не повлия на нищо - имам навигация, CD, радио и дори касетка като източника се избира от бутоните на радиото.
GROM се свързва с android/ios телефон чрез usb кабел и дори работи контрола на аудиото от волана, ако това е вариант и блутуута за музика не е задължителен (не съм срещал такова устройство за нашите автомобили).
Имам и отделен bluetooth свързан не знам и аз къде, така че на радиото има място за какво ли не.
Ако няма CHR бутон мисля че може да се върже към AUX и пак да се запази всичко.

Относно таблета прочети повече, мисля че колегите които слагат таблет не губят глезотииките и настройките от навигацията, така че това май също е опция.
FМ трансмитер за мен не е опция, качеството се губи.

Успех с начинанието :)

Чет Авг 10, 2017 11:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако търсиш качество - GROM с блутуут /~ 400 лв./ Има си У-кабел, запазваш навигация и управление от волана и има всичко, което търсиш, а като качество засега няма конкуренция.
Всичко друго е някакъв компромис с нещо...

P.S. Единствен минус е, че ако слушаш радио или диск, нямаш хендсфри, но нейсе...

Чет Авг 10, 2017 11:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз се надявах на такова решение и бях тръгнал да го поръчвам, но производителя ме накара да си снимам таблото и като видяха че съм фейслифт с навигация казаха че нямат модел който да работи за тази конфигурация.

Иначе си имам споменатите бутони, и по-конкретно AUX.

Има ли някой който се занимава по-активно или професионално с това към който да се обърна, за да не си троша сам главата? :)

Чет Авг 10, 2017 12:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 9:31 am
Мнения: 42
Местоположение: София
Skype: ivan_dragi4
Автомобил: Outback H6 2006 bat Bubi edition
Телефон: 0885306791
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз го купих от bgcaraudio и си платих за монтажа, но преди това зададох 1000 въпроса и момчето ми отговори много компетентно на всичките.
Може би е най-добре да питаш него, мисля че няма големи разлики и би трябвало да става без проблем и на фейслифта.
 8

Чет Авг 10, 2017 1:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Супер, обадих им се и имам час за вторник.

При тях е с едни 40-50 лева по-скъпо отколкото ако си го поръчам от нета.. но пък ако не ме одерат за монтаж и си спестя експериментите - ще им ги дам с удоволствие :)

Мерси!

Чет Авг 10, 2017 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мислех да ти предложа временно решение за 7-8 лв, но айде ще разказваш как е с Громето

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Авг 10, 2017 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Е кажи де, за 7-8 лева подозирам че е изкарване на AUX, но все пак да питам :)

Ако не стане с ГРОМ-а и по-евтиния вариант (май е YATOUR/YCARLINK като гледам какво друго има на http://bgcaraudio.com/) за който ми споменаха, това ще е опцията.

Някой има ли идея дали YATOUR/YCARLINK е по-зле в някакво отношение от GROM ?

Чет Авг 10, 2017 5:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да - блутут конвертор, който се връзва към AUX с кабел 3.5 стерео жак. Отиваш във Фиола (китайските магазини) и си взимаш едно. Единственият недостатък е, че трябва да се захранва с USB гнездо (като флашка е).
Имаше мисля един колега от форума, който беше решил генерално въпроса - подмяна на цялата конзола с такава от BMW с бутончето и селектора. Доста сложно, но ако идеята е да се къпеш в екстри е вариант. :D
Аз те предупредих, че Субару не е на върха на технологията, дори и при закупуване на чисто нов напукан с "всички" екстри автомобил.
За техноманиаците има други видове коли.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Авг 10, 2017 5:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Триомата също ср монтира без проблеми и си бачкт нещата


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чет Авг 10, 2017 6:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
Триомата също ср монтира без проблеми и си бачкт нещата

Абсолютно - и тя е с Y-кабел, с помощта на който си се запазва навигацията.

Пет Авг 11, 2017 7:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 9:31 am
Мнения: 42
Местоположение: София
Skype: ivan_dragi4
Автомобил: Outback H6 2006 bat Bubi edition
Телефон: 0885306791
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dimitkoto написа:
Супер, обадих им се и имам час за вторник.

При тях е с едни 40-50 лева по-скъпо отколкото ако си го поръчам от нета.. но пък ако не ме одерат за монтаж и си спестя експериментите - ще им ги дам с удоволствие :)

Мерси!


По спомен беше 25 лв монтажа, аз ги дадох и пича си свърши супер работата.

Пет Авг 11, 2017 10:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 4:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback 3.0 H6 2004 + Vialle LPi
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако може един страничен въпрос - някой успял ли е да намери някакво устройство, което да се закачи на мястото на заводската навигация и да вади картина на NAV бутона? Четйх за такова на Андроид, което може да се комбинира с грома, но не го намерих за продажба.

Съб Авг 12, 2017 12:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Инсталирах се :)

Grom за нещастие не тръгна при мен (както ме бяха и предупредили от производителя, но пък момчето не му се повярва и искаше да пробваме).

Сложихме Триома с модул за bluetooth.

Сделано в СССР. Като първи впечатления - свири нормално, изработката е потресаваща, но е единствена опция и 100 лева по-евтино така че нямах много избор :)

Имаше малко премеждия с монтажа но като цяло препоръчвам - момчето много се старае и определено му личи че ги е пипало тези неща. За 30 лева не бих си причинил това което той извърши.

Следващата стъпка е да сменя колоните във вратите с едни Herz + изолация. Ще направя само предните.

Благодарско на всички за коментарите, и ако имате въпроси - питайте :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Авг 16, 2017 12:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 7:22 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ето и наблюденията ми след 2-3 седмици употреба.

Така и не свикнах на подредбата на папките на флашката и съм спрял да се мъча - слушам само през блутут.

Там драмата е друга - обикновено като се кача в колата тръгва първо флашката (може да я махна и да го реша и този проблем, но все пак се очаква да се ползва). За съжаление нивото на звука на радиото, флашка и блутут са различни. Устройството има вградена корекция на нивото но явно не е достатъчна.

В момента, за да слушам през блутут нормално и да провеждам разговори - трябва да усиля звука до 23-25. Ако обаче сменя на радио или флашка, ще ми гръмне главата.
Това става и при разговор - докато слушам флашка и някой звънне, разговора минава през блутута и говоря с хендсфрито. То обаче дори с максималната корекция на нивото е много тихо спрямо останалите и затова усилвам. Като приключа разговора става дискотека.

На моменти като слушам от флашка забелязвам и разни паузи, все едно слушам от нета и не успява да буферира... не знам каква е причината но както казах рядко слушам от флашка.

Това са му кусурите, иначе за разговори е прилично, чуват ме добре, музиката си свири и ако трябва да избера дали това или нищо - бих избрал отново да го имам.

Ако обаче имах опция да сложа GROM, със сигурност щях да пробвам с него.

Вто Сеп 05, 2017 2:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм с такава триома на Б13 и мога да потвърдя наблюденията ти, но аз слушам само от блутут и нямам дрмата с флашката. Когато обаче съм на дълъг път, ползвам и един таблет, и понеже имам изведен аукс от триомата, от него звукът е по-силен. Ползвам вече трета година нямам драми. Днес като шофирах блутутът ми се изключваше няколко пъти, но това е по-скоро от телефона, или поне така мисля.

Сря Сеп 06, 2017 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 02, 2014 4:13 pm
Мнения: 164
Автомобил: Legacy 2.0R 2006 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги , и аз още се двуумя какво да си сложа Гром , Триома...
Какво ще кажете за това http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-inte ... -1105.html
Чете освен МР3 и FLAC , също и че не е нужно специално именуване на папките
Някой ползвал ли е такова , впечатления ?

Чет Сеп 07, 2017 8:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
GROM-а е качествен, но това, на тая цена, ако прави това, което пише, го отнасяй без да се замислиш!
GROM с блутуут ще ти легне на 400 лева...

Пет Сеп 08, 2017 5:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 4:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback 3.0 H6 2004 + Vialle LPi
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз си писах с bgcaraudio - това е нещо ново, от тези дни е и на мен ми писаха за него, че е за Субару, но не можах да изкопча повече подробности, така че едва ли някой ще го ползва все още. Според мен си е малко рисково и не се знае доколко ще е читаво предвид, че абсолютно нищо не мога да намеря онлайн за този модел/марка.

Пет Сеп 08, 2017 11:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Евтино китайско е и ще свири, като за евтино китайско. Вероятно чиповете и дака му са същите, каквито на плеерите за по 30-40 лв.
Въпроса е, че свири лослес и има блутут т.е. всичко в едно и за по-непретенциозните вероятно става.
Аз не съм от тях и повярвайте ми, няма как да побия усилвател Алпин от висок клас и да оставя тази тенекия да ми свири...

P.S. Относно името - вероятно е поръчано от някой, с това име, от Китай...Видях го само в Амазон, малко по-скъпо.
Гледах току-що в Алиекспрес подобни /макар и не специално за Субару/ за по 25-27 долара. Предполагам е това.

Пет Сеп 08, 2017 12:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: maxpainus и 10 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор