Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:59 pm



Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Помощ: Аудио за B13 фейслифт - с навигацията и без касетки 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Ное 24, 2017 3:20 pm
Мнения: 16
Skype: ivelin__
Автомобил: Subaru outback H6 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Свързваха се три от пинчетата на wefa-та с шината от снопа който се изважда от сд-то, но в момента не помня кои точно бяха. Като ги намеря ще ги добавя със снимка на буксата.

Пет Апр 20, 2018 8:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2016 11:20 am
Мнения: 24
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004 Wagon
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Купих и аз Wefa заедно с У-кабел, всичко работи добре. На Блутуут звука е значително по-слаб от флашка и докато слушам флашка музиката спира всеки път, когато получа нотификация на телефона, но това не е проблем, защото винаги мога да го разкача.
Имам друго питане, на което мисля, че знам отговора, но все пак - има ли опция да се включи някакъв shuffle/random, за да не ми изрежда песните една по една? На копчето RPT отстрани пише RDM, но подозирам, че пише така на всички модели, защото някои имат тази функция.

Чет Юни 07, 2018 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2016 11:20 am
Мнения: 24
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004 Wagon
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Извинявам се за двойния пост, но се оказа, че има решение на проблема с неработещата Random функция, поне при мен на Kenwood GX-201LE. Свързах се директно с някакъв човек, чиито контакти са дадени на официалния сайт на Wefa и той ми изпрати долния файл. Разархивира се на флашка и при работещо устройство се мушка флашката. Отнема 20-тина секунди, за да качи ъпдейта и в края на ъпдейта радиото се изключва. Спира се всичко, маха се флашката и при следващото включване вече копчето за RPT действа като RDM.(Тук вече не знам дали не е заместена функцията и съответно вече да не работи повтарянето, но аз никога на която и да е кола не съм го използвал, затова не обръщам и внимание). Ако музиката е на същата флашка, от която се ъпдейтва, то трябва първо да се изтрие файла преди да се мушне пак, за да свири от нея. Ако все пак някой има някакви съмнения, нека да пише на човека, мейла му го има на сайта, а сайта го мернах назад в темата. На мен ми отговори за няколко часа.
https://drive.google.com/open?id=19yM39 ... Jb3aBHqk51
 16

Вто Юни 19, 2018 6:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 1:35 pm
Мнения: 64
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback 2.5 MT
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Много благодаря за упътванията и файла, колега, току що го тествах и работи!

Чет Юни 21, 2018 7:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 1:49 pm
Мнения: 81
Местоположение: Пловдив
Skype: maznislav_pld
Автомобил: Subaru Legacy 2,5i Aвтомат 2001 г
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
А от къде си викнахте тоз WEFA адаптер - гледам има в ОЛХ -а ама ... хубаво е някой вече да е поръчвал от него.
Благодаря!

Вто Юни 26, 2018 12:26 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 1:35 pm
Мнения: 64
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback 2.5 MT
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
По-назад в темата пише, колега:
http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-inte ... -1105.html

Там извършват и монтаж.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Вто Юни 26, 2018 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 02, 2014 4:13 pm
Мнения: 164
Автомобил: Legacy 2.0R 2006 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Едно питане за WEFA-та
Когато не е пусната флашка , а си свири примерно радиото блутута работи ли ?

Съб Юни 30, 2018 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 29, 2015 5:29 pm
Мнения: 39
Местоположение: Мордор
Автомобил: Legacy '05 Spec B
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, благодаря за описанията в темата и моделите :beer: . Много полезна информация! Днес закачих и аз един WEFA емулатор или както се води. През блутут не е топ качество, но за тези пари е супер :)

Имам един въпрос - на някой намира ли му се снимка от къде точно е прекарал кабеляка за устройството или ще трябва да се дупчи? Свалих жабката, но не ми се видя да има удобен процеп, то където да се прекара без интервенции.

ПС и нещо интересно/поне за мен/, което е закачено към радиото ми - https://www.zalmar.com/detail-Audio-Acc ... -PLMD8.htm И докато пиша поста направих проучване и излиза, че това е директно вързано към антената и работи на принципа на тия FM трансмитери. Защо обаче предния собственик не е извел 3.5 кабела и дали въобще работи предстои да тествам...

Пон Юли 09, 2018 11:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 04, 2016 11:20 am
Мнения: 24
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004 Wagon
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Boyko_ написа:
Имам един въпрос - на някой намира ли му се снимка от къде точно е прекарал кабеляка за устройството или ще трябва да се дупчи? Свалих жабката, но не ми се видя да има удобен процеп, то където да се прекара без интервенции.

Не мога да ти кажа относно това, защото аз го накарах да ми го сложи на мястото на пепелника. Пасна идеално, затваря се капачето, ако няма флашка(или ако имаш от най-малките флашки, пак ще се затваря). На мен лично ми е и по-удобно така, защото мога да си зареждам телефона без да стърчат кабели от жабката. Не съм пушач и съответно не ми трябваше пепелника, за това го свалихме.

Вто Юли 10, 2018 8:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 1:35 pm
Мнения: 64
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback 2.5 MT
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
При мен го монтираха в жабката в горната част, където има едни малки отделения, в лявото от тях. Това с пепелника ми звучи по-удобно, но и там, където е при мен не пречи и е добре. За да мине кабела направихме една малка дупка в дъното на отделението към централната конзола.

Вто Юли 10, 2018 8:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 29, 2015 5:29 pm
Мнения: 39
Местоположение: Мордор
Автомобил: Legacy '05 Spec B
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря за отговорите - мисля варианта с пепелника ми се вижда най-логичен и с най-добра достъпност. Като го направя ще постна 1-2 снимки може на някой да му послужи.

Вто Юли 10, 2018 11:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plm написа:
И аз монтирах WEFA, чува се добре, но има разлика между силата на звука на музиката и при разговор - трябва да се усилва, съответно намалява.

nuHaKoJIaga написа:
Свързах се директно с някакъв човек, чиито контакти са дадени на официалния сайт на Wefa и той ми изпрати долния файл. Разархивира се на флашка и при работещо устройство се мушка флашката. Отнема 20-тина секунди, за да качи ъпдейта и в края на ъпдейта радиото се изключва. Спира се всичко, маха се флашката

И аз се свързах и му обясних за силата на звука при разговор по телефона. На другия ден получих ъпдейтнат фърмуер, с който вече всичко е наред. Пробвайте и при вас как е и ако трябва да се усили още малко - пишете. Има промяна и в приоритетите сега са Bluetooth, USB Drive, AUX, за което смятам, че е по-добре. Звука за свързване по Bluetooth Connect и Disconnect от "жив" глас е променен на аудио тонове. RANDOM ON, REPEAT ON and REPEAT OFF функциите си работят.

Сваляне
 10

Пет Окт 26, 2018 8:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2018 8:33 pm
Мнения: 32
Местоположение: Петрич / Благоевград
Автомобил: Subaru Outback 2.5 4AT B13
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз съм с Wefa и това също ме дразнеше. Утре слагам ъпдейта. Благодаря на колегата. :good:

Вто Окт 30, 2018 12:30 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2018 8:33 pm
Мнения: 32
Местоположение: Петрич / Благоевград
Автомобил: Subaru Outback 2.5 4AT B13
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сложих ъпдейта, обаче не почуствах особена разлика, ма то може да си е от мен де. Когато съм сам си слушам силно музика и телефона се чува идеално, а пък ако съм с децата, музиката е по-скоро тиха и телефона си е тих. Ако има начин да се програмира когато звънне тел. някак да се само увеличава и после да се връща къ предишната сила :bow: :bow: :bow: :bow: ма поне заработи рандъм-а :good:

Вто Ное 20, 2018 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2018 8:33 pm
Мнения: 32
Местоположение: Петрич / Благоевград
Автомобил: Subaru Outback 2.5 4AT B13
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И още еди въпрос изникна във връзка с аудиото. Под пасажерската седалка открих нещо като усилвател или стъпало. Това фабрично ли си е там или имам неочакван бонус?

Вто Ное 20, 2018 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:51 pm
Мнения: 491
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, мисля да си поръчам WEFA. Прочетох че за да работят копчетата от волана трябва У кабел. Къде се връзва и от къде го купувате? Искам с едно разглобяване да си подкарам всичко. :beer: :good:

_________________
Subaru XV Premium 2.0 `18
Subaru Outback H6 3.0 `05
Subaru Outback H6 3.0 `03
Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Вто Окт 08, 2019 3:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 03, 2015 3:27 pm
Мнения: 21
Автомобил: Outback 2005 3.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз моя го взех от този човек (гн Митев е потребителя). И Y кабел ми даде - 20 или 25лв беше той.

https://www.olx.bg/ad/digitalen-cheyndzhar-wefa-s-bluetooth-4-0-mp3-wav-flac-vw-audi-subaru-CID360-ID6UEdB.html#3a4671f24f;promoted

_________________
Outback 2005 3.0R

Сря Окт 09, 2019 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,
от скоро и аз сложих WEFA в В13-та. Обаче нещо не мога да ориентирам как се сменят папките след 6-та? Музиката съм я организирал по папки/дриректории както е обяснено в упътването( CD01, CD02, CD03 ...CD30 ). Как се навигира до CD25, примерно?

Поздрави!

Вто Дек 03, 2019 11:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 1:35 pm
Мнения: 64
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback 2.5 MT
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Доколкото знам няма такава опция, но ако има - ще се радвам някой да сподели :)

Вто Дек 03, 2019 11:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Тоест да разбирам, че в упътването е грешна информацията и не можа да има повече от 6 папки/директории?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 03, 2019 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор