Отговори на тема  [ 23 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Първи сблъсъци с Outback 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 9:03 am
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Skype: Smoukov
Автомобил: Subaru Outback 3.0R 2009
Телефон: 0888986684
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Никога не съм бил фен на Субару.

Не ми допада идеята за „бутиков“ автомобил от малък производител с характерни особености.

Затова и се радвам на венкеловия двигател на мазда само от разстояние.

Честно казано дори предпочитам Evo X пред Impreza STI. Незнам, защо. Мисля, че е от фаровете :)

Както и да е..

Живея във вилна зона, край Варна. Пътят е чакълест по определение, но само на сухо. Завали ли дъждец всичките прах, пръст и остатъци от чакъл се превръщат в лепкава и гнусна каша.
Селиката беше красив артефакт от един предишен живот и започна да се задъхва, докато съпругата и щерка ми подскачаха весело по коловозите в семейния Тигуан. Веднъж открих кални буци на шибедаха на Тойотата и знаех кой ги е метнал там.

Мамка му, трябваше ми 4х4, а идеята за супер комби с голям двигател и повечко клирънс ме преследва от първия allroad на ауди.

„Търпение, Роска. Ще излезе точно каквото искаш. Търпение му е майката“. Писна ми да го чувам всяка седмица. Минаха 5 месеца. Продадох Селиката преди 6, с цел да ми подейства като отрезвящ добре премерен ритник и оттогава сме с един автомобил. Слава Богу, поне кал няма. Лято беше. Директно рискувах живота си по поне четири пъти на ден с велосипед по варненските улици, но пък свалих коледната мазнинка и си влязох в банските.

В един особено натоварен и изнервен петък рязко ми се оправи настроението. След четири месечна суша по евро сайтовете, от дисплея ме гледаше черен Outback от не толкова далечната 2009.

Прикачени файлове:
download.jpg
Прикачени файлове:
download (2).jpg
Прикачени файлове:
20170823_162131.jpg


Bat Bubi каза, че си струва. Не ми трябваше повече, не и след като изтървах за няколко минути един невероятен син екземпляр, също като на сбъдналия мечтата си cosio .

Двадесет минути по-късно вече беше капариран, а десетина дни след това - регистриран.


Не знаех какво да очаквам от тази кола. Бях се качвал преди в един пре-фейслифтов, колкото да видя дали не ми опира канчето в тавана, но повечето си впечатления и очаквания дължа на вас. Винаги съм имал особено отношение към автомобилите си. За мен те са по-скоро приятел с човешки черти, отколкото машина, която има за цел да служи. Прочетох мненията на много хора с моите разбирания в този форум и се радвам че им се доверих.

Реших, че ще се обръщам към него с Бекът. Щото е черен и има затъмнени стъкла и изглежда яко, и общо взето е пич. Дъщеря ми, прецени че Бека е по-лесно за произнасяне и всъщност това е момиченце, и е принцеса и е вълшебна.

Прикачени файлове:
20170816_180717(0).jpg


Та… Бека се оказа адски удобна кола, дори в сравнение с чисто новия Tiguan, с уникален атмосферен ряз и се движи с 240 все едно се разхожда в мола. Има страхотен звук в обороти, а на място трудно преценявам дали работи. Жена ми ме попита, дали не е хибрид, докато драпахме тихомълком по чакъла към вкъщи. Вкарах я в лек и не толкова лек оф-роуд около Елена, и с ръка на сърцето мога да кажа, че не съм се забавлявал толкова извън пътя и със старото Discovery на баща ми в гората.

Е, дразни ме ..

*пълната липса на места за съхранение на боклуците ми в купето,
*с прочутата адски здрава, но древна и мудна скоростна кутия,
*със слабите си фарове,
*с жестокото лашкане в бързи завои,
*с факта, че вратите се затварят със звън и малко дрънчене,
*че не мога да сложа double din, на мястото на навигацията,
*че мога автоматично да прибера само шофьорското стъкло,
*отвратителното дистанционно/ключ, както и това,
*че не мога да си намеря капачка за хъба на сваляемия теглич.

Усещам, обаче как напоследък само си търся причина да се кача в колата и се забавлявам повече от всякога. Вярно, нова ми е, но не е и първа. Не бях влизал в обратен с ръчна от години.

*Подразни ме, че не хваща добре.

Никога не съм мислел, че такъв кораб на S# ще ми праща усмивката в ушите. Има нещо в Беки.
Кларксън твърдеше, че истински добрите автомобили имат душа, заровена в многото малки, почти пренебрежими недостатъци.


Орангутана рядко греши.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Окт 27, 2017 11:14 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Май 17, 2015 9:35 am
Мнения: 132
Местоположение: ПАЗАРДЖИК
Автомобил: Субару Легаси 1998 г.
Телефон: 0896634354
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Страхотна е със здраве да си е караш и много безаварийни километри

Съб Окт 28, 2017 4:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добре дошъл в сектата :D
Не я давай много на жена ти да я кара, че ще се наложи да си търсиш друго Суби. :D

Съб Окт 28, 2017 7:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако си склонен да инвестираш нещо освен ентусиазъм в автомобила, то всичките "*" са поправими.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Съб Окт 28, 2017 9:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито и със Здраве да я караш, Беки :)
И слушай какво казват колегите Vmax и srg - от опит говорят :pardon: :love:
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Окт 28, 2017 9:36 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много забавно представяне на нещата.. :D Честито колега много радостни моменти с Бека.. :beer:

Съб Окт 28, 2017 11:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Не я давай много на жена ти да я кара, че ще се наложи да си търсиш друго Суби. :D
ИЛИ ще минеш на Тигуан ](*,)
Аз като я взех 2009 -та в сряда...в Неделя на среща,на форума във Варна бях заровен в калта и нахилен от ухо до ухо.
За какво ти е музика при този двигател?
Кутията се самообучава според стила на каране и не мисля ,че е чак толкова мудна при S#., а има и перки зад волана. Научи се да ги ползваш и си ОК.
За клатенето се сменя задната реактивна щанга с по-дебела..
Вратите дрънчат от боклуците които държим в джобовете им..поне моите.
Всичките ти звездички са лесно поправими или ще свикнеш.
А като дойде зимата не ти се прибира в къщи.
Със здраве.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Съб Окт 28, 2017 11:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Страхотно изглеждащ екземпляр. Попадение в десятката!

Честито и нека пътвоначалните положителни емоции и ентусиазъм се запазят във времето!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Съб Окт 28, 2017 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честита придобивка и поздравления за грамотния пост, в който повествованието на разказвача така омайва, че читателя остава жаден за още ..... :bow:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Съб Окт 28, 2017 2:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Честита придобивка и поздравления за грамотния пост, в който повествованието на разказвача така омайва, че читателя остава жаден за още ..... :bow:

Още.... утре на Тодорова чешма или в 1100-1130 на кауфланда.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Съб Окт 28, 2017 4:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Роска, със здраве да си я ползваш колата и усмивката да не слиза от лицето ти.......Много ми хареса поста ти; много готино и забавно написан. Супер.
Радвам се, че помогнах с този прекрасен екземпляр и че прояви нужното търпение , а капачка за теглича ще ти подаря - само ми се обади :beer:

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Нед Окт 29, 2017 2:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 12:12 pm
Мнения: 190
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 Limited,2010
Телефон: 0898316497
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ех, този bat bubi :-)
 15

Нед Окт 29, 2017 2:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 9:03 am
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Skype: Smoukov
Автомобил: Subaru Outback 3.0R 2009
Телефон: 0888986684
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Благодаря, колеги, за топлото посрещане и веселите пожелания. Не съм очаквал нищо друго.

Съжелявам че пропуснах неделната среща, за следващата ще гледам да съм на линия.

Относно звездичките, работя по постепенното им елиминиране. Има доста изписано по форума и не искам да пускам повтарящи се теми.
Зимата е дълга и студена тук на север. Вино и тъмна бира ако се намира достатъчно, ще почета по обстойно. Ако свърша нещо, което си струва споделянето, ще и попиша.
Bat Bubi, ще пиеш бира скоро, друже. Понеже БекЪт верно го е обърнал на Беки с тез три дупки отзад. Поне централната да запушим :beer:

Здраве и бира..

Пон Окт 30, 2017 10:59 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 24, 2015 8:27 am
Мнения: 255
Местоположение: София
Skype: koroto
Автомобил: Legacy III '99 SW 2.5L 156bhp AT
Телефон: 0885078788
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
От няколко приятели и познати знам, че Bat bubi винаги е помагал на хората да намерят правилната кола за тях и винаги те са оставали доволни.

Относно AT кутията на Субару, дърво си е и дърво ще си остане. Обучаването на тази скоростна кутия се свежда до това, че в един момент свикваш с нея и не ти прави впечатление :)

Честита придобивка, пожелавам ти все на хубави места да те отведе и винаги да ти носи усмивка на теб и семейството :beer:

Пон Окт 30, 2017 5:25 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честита придобивка и със здраве да си я караш! :beer:
Кефи еволюцията от първото ти изречение в темата до нежното :love: "Беки" :love:

Пон Окт 30, 2017 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
rmiroslavov написа:
От няколко приятели и познати знам, че Bat bubi винаги е помагал на хората да намерят правилната кола за тях и винаги те са оставали доволни.

Относно AT кутията на Субару, дърво си е и дърво ще си остане. Обучаването на тази скоростна кутия се свежда до това, че в един момент свикваш с нея и не ти прави впечатление :)

Честита придобивка, пожелавам ти все на хубави места да те отведе и винаги да ти носи усмивка на теб и семейството :beer:


Явно имаш голям опит с новата 5-ЕАТ, щом се изказваш така генерално. :shock:
Сигурно и от СВТ разбираш, типтроник и дсдж и да не изреждам че аман от подобни безпочвени изказвания.
Ако имаше как да се направи един сляп тест 90% от псевдо спецовете по кутии няма да различите свт, типтроник и 5-еат хидротрансформатор.

Но явно е по-лесно да се пишат глупости.

Пон Окт 30, 2017 10:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има май нещо такова ......
Мисля, че някъде бях писал някакви разсъждения за възлите двигател/кутия на Субару 9въз основа на моя опит с различните марки), но понеже вече има сериозен проблем кацал върху главата ми и водя неистова борба с така наречената "критична" възраст. ще поразсъждавам наново с риск да оспамя темата на Роската.
Пак казвам лично мое мнение !
На какво се дължи пословичната надеждност на колите от марката Субару, която реално е и част от тяхната идея за автомобили и тяхното водещо мото, макар и с леко криване последните години, но то е реалност при всички марки ? Нека да вземем моделите от 2002 до 2008 .....какво имаме? 2,5 мотор с коне между 156 и 170 коня, че даже и най-новия Бек (след 2015 ) - пак около 170 коняи кутии от 4 до 5 степени. Че коя европейска марка би си позволила, да е конкурентна в Европа примерно и да издаде на пазара тези години, кола с 2,5 мотор и СРЕДНО около 160 коня и то с 4-5 степенна кутия - НИКОЯ ! Просто никой клиент няма да обърне внимание, ако конете не са между 190 - 230. В годините, когато Субару предлага 4-5 степенни кутии, евро марките предлагат 6-7-8 степенни. Какво се получава реално при шофиране в БГ, по нашите прекрасни родни пътища с тези кутии (които не казвам, че са лоши), където през 50 -100 м има светофар, а в промеждутъка има 1-2-3 дупки или изрязани участъци в асфалта, които отлежават от няколко месеца - тези кутий се спукват от джуркане (Аз в момента например съм с кола със 7-степенен автомат ...без да искам , ко да направя :pardon: (чакам Бек модел 2015 да ми легне на бюджетното ниво)). Всяко многократно увеличено "джуркане" естествено води до засилена амортизация на дадения възел, защото ХОРАТА НЕ СА ГИ НАПРАВИЛИ ТЕЗИ ВЪЗЛИ ЗА БЪЛГАРИЯ!!!
Ще се върна на надеждността, техническата опростеност на възлите , които със себе си водят до по-голяма здравина и издържливост. Винаги съм твърдял, че мотор / кутия на Субару са малко американска концепция (не случайно в американските филми демонстрират постоянно "100 " годишни пикапи, които продължават да се движат), т.е. голяма кубатура - малко коне (разтоварен мотор), опростена кутия - малко степени. Реално въпросните възли са страшно разтоварени, превключванията са редки ( в книжката на Бек до 2003, жълтите джуджета пишат, че от втора на трета може да превключи чак на 134 км/ч), дълги предавки, малко "джуркане" - дълговечна работа (естествено, стига да се полагат необходимите елементарни грижи).
Предполагам ми стоплихте реда на мисли....
Ето и за това , тази марка е насочила различните модели към различите възрастови групи (особено на така прагматично мислещите хора на Немския и Швейцарския пазар)....там моделите Легаси и Аутбек се карат от предимно улегнали хора на възрас, които търсят сигурност и спокойствие при шофиране, а за по младите има Импреза, има турбинирани Форковци, има ръчни кутий, има автомати с други настройки и т.н. Само, че там го няма явлението - " ама искам мощно Субару резачка, така да ми върви здраво, ма ако може да го газифицирам, че много ще ми лапа, а пък трябва да събирам и пари за данъци и такси и т.н.).
Та в този ред на мисли, не съдете кутиите/ моторите на марката защото те са създадени с определена насоченост, от екипи от хиляди хора, които мнооооого мислят и години шлайфат едно и също нещо. Когато взимаш примерно Субару Легаци/ Аутбек, ти трябва да знаеш предварително - ДА, кутийте са мудни, НО НА МЕН ТОЧНО ТОВА МИ ТРЯБВА И ОТГОВАРЯ НА МОЯ СТИЛ НА ШОФИРАНЕ - ПРОСТО ИДЕАЛНО ЩЕ МИ ПАСНЕ !!!!!!!!

Надявам се да съм бил полезен с ЛИЧНОТО ми мнение . :idea:

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE
 23

Вто Окт 31, 2017 9:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 02, 2017 7:18 am
Мнения: 46
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 2005
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Браво =D> Точно и ясно написано ;)
 6

Вто Окт 31, 2017 9:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 24, 2015 8:27 am
Мнения: 255
Местоположение: София
Skype: koroto
Автомобил: Legacy III '99 SW 2.5L 156bhp AT
Телефон: 0885078788
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Vmax написа:
rmiroslavov написа:
От няколко приятели и познати знам, че Bat bubi винаги е помагал на хората да намерят правилната кола за тях и винаги те са оставали доволни.

Относно AT кутията на Субару, дърво си е и дърво ще си остане. Обучаването на тази скоростна кутия се свежда до това, че в един момент свикваш с нея и не ти прави впечатление :)

Честита придобивка, пожелавам ти все на хубави места да те отведе и винаги да ти носи усмивка на теб и семейството :beer:


Явно имаш голям опит с новата 5-ЕАТ, щом се изказваш така генерално. :shock:
Сигурно и от СВТ разбираш, типтроник и дсдж и да не изреждам че аман от подобни безпочвени изказвания.
Ако имаше как да се направи един сляп тест 90% от псевдо спецовете по кутии няма да различите свт, типтроник и 5-еат хидротрансформатор.

Но явно е по-лесно да се пишат глупости.



Извинявам се ако съм направил впечатление, че пиша глупости. Да, имам опит с тази кутия на H6 (2005).
Карал съм DSG7 на А3, карал 6 степенна на а3, карал съм 6 степенна на Ауди Q7 W12, карал съм и на Mерцедец CLK v8, Honda HRV (CVT), Volvo XC70 D5, Opel Corsa 2013 и Мазда 3 2л 2017.
Но тук си прав, нямам наблюдения за новата кутия от 2009 на Субару. Но това не е ли същата кутия от 2003(4) година?

Харесвам коли и обичам да карам всякакви коли. Често вземам от приятели за да покарам.
Не ме разбирай погрешно, аз проблем със AT на Субару нямам, допадат ми на стила на шофиране.

И все пак оставам на мнението, че 3L двигател с 5АТ е доста лоша концепция за кола от 2009 година.
Благодаря за 300-те NM, но 10л/100км комб. разход си е сериозна цена. Знам, че сме в България и е тъпо да повдигна темата, но колко са вредните емисии, които колата генерира с тази конфигурация, много.
От тази гледна точка много по-разумно ми изглежда малък двигател с многостепенна скоростна кутия.
Ако Субару намерят инженерно решение на този недостатък, то със сигурност ще завземат много по-голям процент от пазара. :beer:

Вто Окт 31, 2017 11:27 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Добре дошъл в сектата и много безаварийни километри.Много добре разбирам как се чустваш.Аз мойта я карам вече две години и всеки път се качвам с нетърпение .Харесва ми да я карам въпреки кусурите които си има мамка му(извинявам се за езика).
А с мнението на Боян съм абслютно съгласен :good: :good: :"който си има брада да си търси гребенче".
Поздрави на всички.

Вто Окт 31, 2017 11:51 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор