Отговори на тема  [ 23 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Първи сблъсъци с Outback 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито и от мен , готино семейно комби , при нужда достатъчно бързо и надеждно . Подкрепям , че с АТ изоставаме от големите марки , но пък цените на нов Аутбек и Олроуд са доста различни , за Мерцедес да не говирим. Само масла и консумативи и не давай колата на Ж.....а , че Бат Буби пак ще помага. :beer:

Вто Окт 31, 2017 5:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 9:03 am
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Skype: Smoukov
Автомобил: Subaru Outback 3.0R 2009
Телефон: 0888986684
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Реших, че не бива да отварям нова тема, а да използвам своята с цел да похваля Авител.

Армеец - Варна са от застрахователите, за които е напълно задължително да имаш аларма ](*,) в автомобила, за да бъде клаузата "кражба" активна. И тъй, като Беки дойде без пищялка от Щвейцария - ще се купува. А като ще е гарга - поне да е рошава, или като ще ми стой още едно дистанционно на ключа за колата, поне да си струва. Вярно, има и такива, които се командват от въпросния ключ. Нямат обаче дистанционно запалване на двигателя (remote start), а аз в отчаяната си липса на топъл гараж мръзна всяка сутрин по пътя за детската градина. Малката мръзне също, а това ме дразни дори повече.

Прикачени файлове:
5706v-1.png


Това е въпросната аларма. Щатска е, има доста информация за нея онлайн. Авител ми предложиха малко даунгрейднат вариант, без дисплей и двустранна връзка за няколко стотин лева в повече от това, което платих в ebay за тази. Що пък да не прецакам системата, нали съм горд Балканец?
Минах през няколко "светила" в автоалармите из Варна. Чесаха се, отмятаха се, някои директно си ме изгониха. Един се захвана и му свалям шапка за тридневния опит, въпреки че успя да накара само алармения модул да работи. Минах Армеец.

Оказва се, че за remote start системи се налага да се обърна към лицензирания сервиз на Авител, понеже те са единствените с достъп до схемите за свързване на bypass-a на Digital Electric и до съответните устройства за програмиране. Срам, не срам.. обадих се, обясних ситуацията. Въпреки, че имах официална оферта за аларма от тях, се оказаха доста широко скроени и запазихме час.
Разходка до София и ден и половина по-късно вече разполагам с въпросната remote start система. Работи перфектно.
Специални благодарности за Тони от Avitel-bg. Разбра, че сме дошли специално заради тях и остана доста след нормалните работни часове, за да я накара да работи. По неговите думи, цялата система е създадена за Щатския вариант на Outback и има нелеки отклонения в окабеляването за различните континенти. Наложило се е да модифицира и двете кабелни системи в продължение на няколко часа.
Сега паля от разстояние и автомобила е запален 12 мин. След това, ако не съм се появил, се гаси сам. През цялото време светят фарове и мигачи. Топличко е :D
Имам един кашон с благинки и гъдели, двустранна връзка с колата, проверка на температурата в купето по всяко време, всякакви варианти на заключване и какво ли още не. Сигурен съм, че ще ме изненадва с неща във времето.

Доволен съм. Та... Авител и Тони :bow:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Ное 14, 2017 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 6:30 pm
Мнения: 124
Местоположение: Варна
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Провокиран от заглавието на поста Първи сблъсъци и тн..., , какви сблъсъци бе друже, със Субару няма сблъсъци , там се сприятеляваш от раз! От две години карам Бек Н6 това е 3-то ми Субару и си е истински приятел, никакви грижи, ако си го обслужваш редовно ти си отплаща с най-доброто. За БатБуби - Респект- докара ми една чудна Импреса за сина ми 160 кончета, автомат, за това леко купе е като изтребител! В отбора е и Форестър дизел от първите, изключително верен приятел невероятно Хъски, чака зимата с огромно нетърпение...., не мога да опиша чувството когато ме движи по снежните пътища и извън тях.Карам мн. километри и знам това онова!! Та така де, карал съм коли от всякави екзотични и емблематични марки, Субару е колата!

_________________
SUBARU BOXER DIESEL
SUBARU OUTBACK H6 3.0
 15

Вто Ное 14, 2017 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор