Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Outback VDC ON/OFF 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Яну 09, 2017 8:40 pm
Мнения: 14
Местоположение: Плевен
Автомобил: Subaru Outback 3.0 H6
Телефон: 0889897039
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
здравейте колеги,
карам Бек от 2002г Н6. Наскоро имах проблем по време на ловни приключения.
Попаднах в една доста хубава кал на един доста хубав баир. Естествено тръгнах смело да ползвам двигателя обаче системата ме удари през ръцете и не ми позволи да се изфорсира двигателя за известно време /включих и бутона за бавни скорости/. Та имам технически въпрос. Дойде ми идея. Попринцип за да се изключи системата трябва да сляза от автомобила и да отида до моторния отсег с бушоните за да сложа бушончето в слота за VDC и да я подкарам наново с пълна газ. Та идеята ми е дали мога да прекарам кабелчета от слота в двиг. отсег до купето с отделен слот за бушонче което мога да слагам от купето или другата ми идея е да вържа една верига която включва последователно свързване на бутонче прекъсвач и бушончето за системата. Та най накрая въпросът ми е усъществиемо ли е това, ще повлияе ли някак си на ел. система и кой от двата варианта ще е по добър (по моите представи не би трябвало да стане нещо на ел инсталация но все пак да попитам за начинанието си)
Благодаря предварително :bow:

Пон Ное 27, 2017 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Никакъв проблем да го направиш, както описваш. Извеждаш си ключе някъде на удобно място в купето и ползваш. За системата е все тая, как е включена веригата - дали с бушон или с прекъсвач /през бушон естествено/...

Пон Ное 27, 2017 3:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 11:46 pm
Мнения: 514
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6 '01
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има подробно описано във форума

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

Пон Ное 27, 2017 4:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Толкова е коментирано това ВДЦ , даже тук във форума имам два клипа където го псувам яко , че ми пречи да карам на максимална газ . Изключването на ВДЦ колкото помага толкова и вреди. Добре е да има копче за изключване , колегата Стелю е описал подробно монтажа .На модели след 2002 го има , явно жълтите инженери са си взели поука от предишния модел и са решили водача да има решението.

Пон Ное 27, 2017 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=5&t=18133

ето изпълнение с незадържащ(импулсен) бутон и реле от 3 лева :)
има и окабеляването как се връзва.

Иначе когато търсих аз, за оригинален vdc бутон по моргите ми изкаха по 30-40лв., а в магазина беше почти на същите пари.
Аз си сложих за 5лв. халогенен бутон и си работеше перфектно.
Колегата който ми купи бека не е споделял да има проблем с копчето или vdс - то.
Системата работи вече 3 години :)

Успех с надчинанието, че е много полезно.

п.п. може да се прибави към VDC OFF или в направи си сам :) че явно е търсена тема

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Вто Ное 28, 2017 12:11 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
VDC-то е многократно дъвкано ,аз само не разбрах какъв е тоя бутон за бавни скорости :-? ?

Сря Ное 29, 2017 12:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 09, 2017 8:40 pm
Мнения: 14
Местоположение: Плевен
Автомобил: Subaru Outback 3.0 H6
Телефон: 0889897039
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Много ви балгодаря за отговорите съветите и материалите. що се отнася за бутона на скоростната кутия има много полезна тема за цялото инфо около автомата на субару viewtopic.php?f=25&t=14060

Сря Ное 29, 2017 1:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fenix написа:
VDC-то е многократно дъвкано ,аз само не разбрах какъв е тоя бутон за бавни скорости :-? ?

вероятно има предвид "hold" бутона колегата.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Ное 29, 2017 3:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор