Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 7:45 pm



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Outback VDC ON/OFF 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Яну 09, 2017 8:40 pm
Мнения: 14
Местоположение: Плевен
Автомобил: Subaru Outback 3.0 H6
Телефон: 0889897039
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
здравейте колеги,
карам Бек от 2002г Н6. Наскоро имах проблем по време на ловни приключения.
Попаднах в една доста хубава кал на един доста хубав баир. Естествено тръгнах смело да ползвам двигателя обаче системата ме удари през ръцете и не ми позволи да се изфорсира двигателя за известно време /включих и бутона за бавни скорости/. Та имам технически въпрос. Дойде ми идея. Попринцип за да се изключи системата трябва да сляза от автомобила и да отида до моторния отсег с бушоните за да сложа бушончето в слота за VDC и да я подкарам наново с пълна газ. Та идеята ми е дали мога да прекарам кабелчета от слота в двиг. отсег до купето с отделен слот за бушонче което мога да слагам от купето или другата ми идея е да вържа една верига която включва последователно свързване на бутонче прекъсвач и бушончето за системата. Та най накрая въпросът ми е усъществиемо ли е това, ще повлияе ли някак си на ел. система и кой от двата варианта ще е по добър (по моите представи не би трябвало да стане нещо на ел инсталация но все пак да попитам за начинанието си)
Благодаря предварително :bow:

Пон Ное 27, 2017 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Никакъв проблем да го направиш, както описваш. Извеждаш си ключе някъде на удобно място в купето и ползваш. За системата е все тая, как е включена веригата - дали с бушон или с прекъсвач /през бушон естествено/...

Пон Ное 27, 2017 3:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 11:46 pm
Мнения: 514
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6 '01
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има подробно описано във форума

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

Пон Ное 27, 2017 4:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Толкова е коментирано това ВДЦ , даже тук във форума имам два клипа където го псувам яко , че ми пречи да карам на максимална газ . Изключването на ВДЦ колкото помага толкова и вреди. Добре е да има копче за изключване , колегата Стелю е описал подробно монтажа .На модели след 2002 го има , явно жълтите инженери са си взели поука от предишния модел и са решили водача да има решението.

Пон Ное 27, 2017 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=5&t=18133

ето изпълнение с незадържащ(импулсен) бутон и реле от 3 лева :)
има и окабеляването как се връзва.

Иначе когато търсих аз, за оригинален vdc бутон по моргите ми изкаха по 30-40лв., а в магазина беше почти на същите пари.
Аз си сложих за 5лв. халогенен бутон и си работеше перфектно.
Колегата който ми купи бека не е споделял да има проблем с копчето или vdс - то.
Системата работи вече 3 години :)

Успех с надчинанието, че е много полезно.

п.п. може да се прибави към VDC OFF или в направи си сам :) че явно е търсена тема

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Вто Ное 28, 2017 12:11 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
VDC-то е многократно дъвкано ,аз само не разбрах какъв е тоя бутон за бавни скорости :-? ?

Сря Ное 29, 2017 12:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 09, 2017 8:40 pm
Мнения: 14
Местоположение: Плевен
Автомобил: Subaru Outback 3.0 H6
Телефон: 0889897039
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Много ви балгодаря за отговорите съветите и материалите. що се отнася за бутона на скоростната кутия има много полезна тема за цялото инфо около автомата на субару viewtopic.php?f=25&t=14060

Сря Ное 29, 2017 1:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fenix написа:
VDC-то е многократно дъвкано ,аз само не разбрах какъв е тоя бутон за бавни скорости :-? ?

вероятно има предвид "hold" бутона колегата.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Ное 29, 2017 3:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор