Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Въпрос вакуум схема 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 2:21 pm
Мнения: 171
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 102
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Преди няколко дни забелязах, че едно от вакуум маркучетата на колата ми (Outback 2000 г. - с двигател 2.5) си виси свободно и единия му край (маркиран с кръгчето на снимката) не влиза никъде. Намира се откъм пасажерската страна, точно под кутията на въздушния филтър. Единия край на въпросното маркуче излиза от тройката (отбелязана с триъгълник на снимката), а другия му край си виси... Останалите маркучета от тройката (триъгълника) са си на местата. Едното продължава под всмукателния колектор и влиза някъде там, а другото си влиза в датчика (маркиран с квадратчето)... В неделя свалих кутията на въздушния филтър (цялата) и се пулих 30 мин и не видях никъде място където да се пъхне това маркуче. Нито на самия възд. филтър, нито някъде другаде... Това захващане със "свинска опашка" на маркучето към една от тръбите (мисля на климатика) предполагам са го правили газаджиите преди години като ми слагаха газовата (инжекцион).
Още не мога да вдяна къде би трябвало да влезе това маркуче... Колата си работи нормално. Сякаш гори малко повече от обикновено, но може и да се заблуждавам. Много рядко на тихи обороти има едно колебание, не ги държи равномерни, но само когато колата е студена. Иначе други "оплаквания" не съм забелязал...
Ще съм ви много благодарен ако някой сподели къде му е мястото на пустото маркуче, че сън не ме хваща...

Поздрави!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru Outback 2.5 '00 AT

Пон Дек 11, 2017 4:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 11:05 pm
Мнения: 122
Местоположение: Чукурли
Автомобил: SUBARU VIVIO, IMPREZA, OUTBACK
Телефон: 0894412154
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
1.Провери си мапа на ГИ - черна кутийка с два щуцера( един за вакуума-откачения и един за налягане на газова фаза - някъде между изпарителя и дюзите имаш тройник с маркуче с подобед диаметър)
2.Върху самия изпарител имаш щуцер за вакуум, но е малко вероятно да е там.

Всъшност мапа може да изглежда и по друг начин и да е монтиран директно върху линията на газовата фаза, ама пак трябва да има щуцер за вакуума.

Успех! :beer:

Пон Дек 11, 2017 4:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 2:21 pm
Мнения: 171
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 102
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много благодря за съвета! Точно "газаджийски" проблем се оказа :)
Като са пипали последния път са забравили да го пъхнат. Иначе газовата е малко особена, без класически изпарител - EasyJet. Сигурно за това не успях да видя сам къде точно се включва този маркуч.
Както и да е. Закарах колата да си я видят "специалистите" и си го оправиха. Сега няма нестабилни обороти и всичко е ок.

_________________
Subaru Outback 2.5 '00 AT

Сря Дек 13, 2017 1:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Vami и 18 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор