Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:10 am



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Парното изчезва при високи обороти 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Яну 11, 2017 8:32 pm
Мнения: 5
Автомобил: Forester 07 2.0X
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Тези дни се занимавам с една мистерия дето не ми дава мира. Колата е Аутбек 2.5 2005 автомат, с Виале течна фаза, без модификации. Последните дни ми се събра повечко магистрално каране и се появи следния проблем. При скорост от 120 км/ч и външна температура около 0 градуса всичко работи нормално, парното (климатроник с изключен A/C) си подържа температурата в купето, реагира нормално на корекции в температурата и тн. При вдигане на скоростта над 130-140 км/ч, особено ако е с кик-даун (т.е. обороти от около 4000-5000), все едно притока на вода към радиатора на парното спира, и в рамките на 30 сек температурата на въздуха пада до външната. Когато това се случи, топлото не се връща докато оборотите не паднат под 2000.

Успях да го повторя няколко пъти, не беше изолиран случай. Повторих го и на 3та, с по-ниска скорост но сходни обороти на двигателя (2000-4000). През цялото време следих температурата на антифриза през ОБД, стоеше си между 90 и 95, нямаше значителна промяна при спиране на топлото. Термостата работи нормално, температурата на антифриза е стабилна при всички режими на работа. В града и при скорости до 100 км/ч парното си работи безупречно. Обезвъздуших системата няколко пъти, но не мисля че имаше въздух. Нивото на антифриза винаги се държи над горната марка на резервоара и се следи редовно.

Не съм срещал до сега подобен проблем, търсенето по форуми до момента също е без резултат.

Надявам се някой да има идея каква може да е причината, защото аз се изчерпах

Поздрави

Съб Дек 23, 2017 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор