Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:15 am



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Питане за радиатор за H6 2003г. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Радиатора ми вече е за смяна.Гледах по сайтовете,за моя модел,но имаше 2 размера.Единият с дебелина на питата 16см. ,а другият с дебелина 27см.Вторият е със стотина лв.по-скъп.Кой е правилният размер за мойта кола,и бихте ли ми препоръчали марка.За сега съм се насочил към "Нисенс" Весели празници!

Нед Дек 24, 2017 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може ли да дадеш линкове? Колкото по дебел и колкото повече течност събира, толкова по добре. И аз се чудя дали да не го сменя моя. Това непрестанно въртене на перките ме побърква.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нед Дек 24, 2017 8:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.autopower.bg/%D0%B2%D0%BE%D ... 351c46.htm Тук ги гледах.

Нед Дек 24, 2017 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Оригиналът е 27мм. Аз съм с Легаси, ръчка, 245кс и моят е 16мм. Определено не се справя при високи външни температури и се оглеждам за по- голям.

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

Сря Дек 27, 2017 8:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@Dimichos, при едни непредвидени обстоятелства лятото се наложи да сменям радиатор и сложих такъв от B12, Koyo. Има за преправяне, но работата е 30 мин. за човек, на който ръцете му се намират на правилното място. Преправя се единия от захватите в горната част, въздухозаборника, захвата на единия от вентилаторите и се подменя с по-дълъг малкия маркуч към разширителното казанче. Температурата слиза доста надолу при нормални обстоятеслства (средно 3-4 градуса), но ако двигателя поради някаква причина грее радиатора не е манна небесна.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Дек 27, 2017 10:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ч.Р.Д. колега "SRG".много здраве и късмет ти пожелавам! :beer: Премерих дебелината на питата на моя радиатор -24мм.Така и пише на него.Определено искам да си взема радиатор,който да е същия като моя, без да се налага да преправям нещо.Някой купувал ли е оригинален радиатор и колко би струвал?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Дек 27, 2017 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
srg написа:
@Dimichos, при едни непредвидени обстоятелства лятото се наложи да сменям радиатор и сложих такъв от B12, Koyo. Има за преправяне, но работата е 30 мин. за човек, на който ръцете му се намират на правилното място. Преправя се единия от захватите в горната част, въздухозаборника, захвата на единия от вентилаторите и се подменя с по-дълъг малкия маркуч към разширителното казанче. Температурата слиза доста надолу при нормални обстоятеслства (средно 3-4 градуса), но ако двигателя поради някаква причина грее радиатора не е манна небесна.
Благодаря ти много, не съм гледал размерите на в13 без охлаждане на атф- а, но явно е по-масивен. За лятото ще му закича такъв.

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

Сря Дек 27, 2017 6:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В крайна сметка поръчах оригинален радиатор.Малко солено ми излезна,но се надявам да е качествен.Марката е "Denso".

Нед Яну 21, 2018 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор