Отговори на тема
 Питане за радиатор за H6 2003г. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Постове: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Радиатора ми вече е за смяна.Гледах по сайтовете,за моя модел,но имаше 2 размера.Единият с дебелина на питата 16см. ,а другият с дебелина 27см.Вторият е със стотина лв.по-скъп.Кой е правилният размер за мойта кола,и бихте ли ми препоръчали марка.За сега съм се насочил към "Нисенс" Весели празници!

Нед Дек 24, 2017 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Постове: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може ли да дадеш линкове? Колкото по дебел и колкото повече течност събира, толкова по добре. И аз се чудя дали да не го сменя моя. Това непрестанно въртене на перките ме побърква.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нед Дек 24, 2017 8:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Постове: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.autopower.bg/%D0%B2%D0%BE%D ... 351c46.htm Тук ги гледах.

Нед Дек 24, 2017 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Постове: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Оригиналът е 27мм. Аз съм с Легаси, ръчка, 245кс и моят е 16мм. Определено не се справя при високи външни температури и се оглеждам за по- голям.

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

Сря Дек 27, 2017 8:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Постове: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@Dimichos, при едни непредвидени обстоятелства лятото се наложи да сменям радиатор и сложих такъв от B12, Koyo. Има за преправяне, но работата е 30 мин. за човек, на който ръцете му се намират на правилното място. Преправя се единия от захватите в горната част, въздухозаборника, захвата на единия от вентилаторите и се подменя с по-дълъг малкия маркуч към разширителното казанче. Температурата слиза доста надолу при нормални обстоятеслства (средно 3-4 градуса), но ако двигателя поради някаква причина грее радиатора не е манна небесна.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Дек 27, 2017 10:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Постове: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ч.Р.Д. колега "SRG".много здраве и късмет ти пожелавам! :beer: Премерих дебелината на питата на моя радиатор -24мм.Така и пише на него.Определено искам да си взема радиатор,който да е същия като моя, без да се налага да преправям нещо.Някой купувал ли е оригинален радиатор и колко би струвал?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Дек 27, 2017 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Постове: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
srg написа:
@Dimichos, при едни непредвидени обстоятелства лятото се наложи да сменям радиатор и сложих такъв от B12, Koyo. Има за преправяне, но работата е 30 мин. за човек, на който ръцете му се намират на правилното място. Преправя се единия от захватите в горната част, въздухозаборника, захвата на единия от вентилаторите и се подменя с по-дълъг малкия маркуч към разширителното казанче. Температурата слиза доста надолу при нормални обстоятеслства (средно 3-4 градуса), но ако двигателя поради някаква причина грее радиатора не е манна небесна.
Благодаря ти много, не съм гледал размерите на в13 без охлаждане на атф- а, но явно е по-масивен. За лятото ще му закича такъв.

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

Сря Дек 27, 2017 6:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Постове: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В крайна сметка поръчах оригинален радиатор.Малко солено ми излезна,но се надявам да е качествен.Марката е "Denso".

Нед Яну 21, 2018 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор